Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

13 tipov ako si vyčistiť hlavu a naplno užiť letnú pohodu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-07-08 09:34:20

Leto je krásne obdobie, ktoré si treba užívať plnými dúškami! Prinášame vám niekoľko tipov ako spoznať, čo je tá správna letná pohoda a vychutnať si každú chvíľu.

1. Strávte čas pri vode

Oceán, more alebo obyčajný bazén. Je preukázané, že čas strávený vo (pri) vode prináša pozitívne účinky pre naše zdravie, ale i celkovú pohodu. Voda dokáže dokonca navodiť mierny meditačný stav známy ako „modrá myseľ“, ktorý vyvoláva pocit pokoja a šťastia.

2. Nakupujte na miestnom trhu

Leto, to je kopec čerstvého ovocia a zeleniny. Vymeňte počas tohto čarovného obdobia klasické supermarkety za miestne farmárske trhy a nakupujte voňavé a poctivé potraviny od lokálnych predajcov. Túto aktivitu môžete spojiť aj so zdravým piknikom s priateľmi v okolí trhov.

piknik v prírode

3. Zacvičte si

Zabudnite na všetky diéty a trápenia. Pravidelné cvičenie nie je len o kilogramoch, ale predovšetkým o zdraví, fyzickej ale aj psychickej pohode. Ak vás nebaví cvičenie vo fitnescentre, nájdite si vlastný spôsob ako zo seba všetko vypotiť. V lete sú možnosti pohybu bohaté, bola by preto škoda ich nevyužiť.

4. Navštívte hudobný festival alebo koncert

Vyskákať sa na hudbu obľúbeného interpreta pod holým nebom je zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Výsledky vedeckých výskumov zameraných na pôsobenie hudby na ľudský organizmus, dokonca ukazujú na zdvojnásobenie pocitu pohody počas hudobného koncertu, ktorý je možno prirovnať s účinkami jogy. Údajne stačí len dvadsať minút a živá hudba s vami urobí zázraky. Ak máte hudobný festival počas tohto leta v pláne, potom neprehliadnite našu inšpiráciu, čo počas festivalu na seba.

hudobný festival

5. Cestujte

Cestovanie nebolo azda nikdy populárnejšie a nie je to žiadna náhoda. Cestovaním získavate nové skúsenosti, spoznávate inú kultúru a ľudí a napokon aj samých seba z pohľadu doposiaľ nepoznaného. Zabudnite na obavy a bookujte letenky!

6. Navarte zdravé jedlo z letných ingrediencií

Namiesto návštevy reštaurácie pozvite priateľov k vám domov a pripravte im jedlo z poctivých čerstvých surovín. Niekoľko skvelých tipov nájdete aj na našej stránke, pridajte vínko či svieže prosecco a užite si pekný letný večer v kruhu najbližších.

zdravé varenie

7. Venujte sa svojej rodine a priateľom

I keď je samota z času na čas liečivá, venujte sa čo najviac svojej rodine a priateľom. Oni sú totiž to, čo vášmu životu dodáva naozajstné šťastie a vašej duši pokoj. Rozvíjajte preto svoje vzťahy a láska, ktorú do nich investujete sa vám mnohonásobne vráti.

8. Ponorte sa do čara prírody

Kedy inokedy ak nie v lete, môžete stráviť tak množstvo čau pobytom vonku. Je jedno či pôjdete na túru, prechádzku alebo na piknik. Dôležitý je pobyt na čerstvom vzduchu a slnečné lúče, ktoré vás nabijú neskutočnou energiou. Vaša myseľ a telo budú po niekoľkých hodinách strávených von ako vymenené.

príroda

9. Pustite sa do letného upratovania

Nájdite si čas na letnú očistu vášho príbytku. Je potvrdené, že i čistá domácnosť má vplyv na našu psychickú pohodu. Zbavte sa všetkého nepotrebného a pri triedení starých veci razom odídu aj nadbytočné myšlienky. Ani ste netušili, že upratovanie môže byť tak upokojujúce však?

10. Urobte si osobnú inventúru

Raz za čas je fajn zamyslieť sa nad sebou a svojim životom a z väčšieho nadhľadu si ho pekne, poporiadku zrekapitulovať. Ako ste na tom fyzicky, psychicky, emocionálne a duchovne? Ste vo všetkých týchto aspektoch spokojná? Počúvajte svoj vnútorný hlas a ten vám už poradí, ako prípadné nedostatky napraviť.

osobná inventúra

11. Dajte si detox od sociálnych sietí

Aspoň na 24-hodín vypnite Facebook, Instagram a všetky sociálne siete, ktoré navštevujete. Možno na sebe dokonca spozorujete lepšiu náladu alebo viac energie. Po ukončení detoxu odstráňte zo zoznamu online priateľov tých, ktorí vám na internete len zhoršujú náladu a vycuciavajú energiu.

12. Nerobte absolútne nič

Kedy naposledy ste úplne vypli svoj mobil a odtrhli sa tak od všetkých povinností? Osloboďte sa od akéhokoľvek rozptýlenia a užívajte si aspoň na chvíľu ticho a ničnerobenie v pokojnom prostredí.

relax

13. Smejte sa

Posledným, no nemenej dôležitým odporúčaním je viac sa smiať. Jednoduché, no stále viac menej vídané. Nenútený smiech je prírodným liekom, ktorý znižuje stres, zmierňuje bolesť, ba dokonca zvyšuje imunitný systém. Ak existuje niečo lepšie ako je smiech, potom je to už len smiech s tými najbližšími.

Ktorý zo spomínaných krokov je vášmu srdcu najbližší? Ešte pred tým ako si dáte od sociálnych sietí krátky detox, nezabudnite náš článok zdieľať i medzi svojich priateľov.

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva