Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Osviežte sa pri vode: Tipy, kam sa ísť kúpať na Slovensku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-07-10 17:24:18

Leto so sebou prináša množstvo príležitostí na výlety. Deti majú prázdniny a aj my „veľkí“ si radi vychutnáme víkendový výlet pri vode. Prinášame vám výber toho najlepšieho, čo na Slovensku máme.

Zahrnuli sme sem akvaparky, vodné nádrže ale aj jazerá, ktoré sa oplatia vidieť. Chýba vám niečo na zozname? Nebojte sa dať nám vedieť v komentároch pod článkom.

Akvaparky a tobogány

Zábava pre celú rodinu, aj to znamená výlet na kúpalisko. Dnes máme na Slovensku na výber z mnohých akvaparkov, ktoré zahŕňajú tobogány, vodné svety a množstvo atrakcií, ktoré zabavia tak deti, ako aj dospelých. Ak neviete, kam si zájsť na výlet budúci víkend, vyskúšajte jedno z týchto miest.

Aquapark Tatralandia

Tropická teplota vody, priaznivé účinky termálnych kúpeľov a viac ako 20 toboganov. Zabavia sa tu deti aj dospelí, navyše môžete výlet spojiť aj s výletom po Liptove plnom ľudovej kultúry a tradícií.

AquaCity Poprad

Okrem zábavy sa návštevou tohto akvaparku pričiníte aj o ochranu životného prostredia. Využívajú tu geotermálnu energiu, čím znižujú emiciu oxidu uhličitého a navyše tak môžu udržiavať príjemné ceny. Jedinečnou je aj bazénová laser show, ktorá nemá v Európe obdobu.

Vodný park Bešeňová

Právom ho nazývajú aj vodným rajom. Nájdete tu 20 bazénov a 15 tobogánov (niektoré z nich sú najrýchlejšie či najdlhšie na Slovensku), pravé morské vlny a geotermálnu vodu. Samozrejmosťou sú sauny a detský svet, takže opäť platí, že sa tu zabaví celá rodina.

Vodné nádrže a priehrady

Ďalšou možnosťou na kúpanie sú aj slovenské vodné nádrže a priehrady. Tie ponúkajú okrem klasického kúpania v „jazerách“ mnoho atrakcií, prevažne športového charakteru. Častokrát však ponúkajú aj možnosť kultúrneho vyžitia, či už vo forme festivalov a koncertoch alebo vďaka okolitým múzeám. Navyše sú tiež východiskovým bodom pre horskú turistiku.

Liptovská Mara

Najväčšia vodná priehrada na Slovensku sa nachádza v Žilinskom kraji. Sezóna letnej turistiky tu trvá približne od polovice júna do septembra. Nájdete tu rekreačné stredisko, pláž, požičovňu športových potrieb a tiež si môžete vyskúšať plavbu loďou. Okrem toho sa môžete pozrieť aj do Múzea liptovskej dediny v Pribyline, kde nájdete repliky významných budov, ktoré boli pri vytváraní tejto vodnej nádrže zaplavené.

Liptovská Mara je zároveň východiskovým bodom do Chočských vrchov a Západných Tatier.

NÁŠ TIP: Na Slovensku to už poznáte? Zájdite si na výlet do blízkeho Rakúska – jazero Grüner See vás okúzli na prvý pohľad.

Zemplínska Šírava

Na pobreží Šíravy nájdete hneď niekoľko rekreačných zariadení, medzi najznámejšie patria Kamenec, Kaluža a Hôrka. Viete si tu vyskúšať niekoľko vodných športov alebo sa vybrať na túru do Vihorlatských vrchov. Pravidelne tu premávajú aj vyhliadkové lode, ktoré najmä pri západe slnka ponúkajú vynikajúce výhľady na celú nádrž a okolie.

Zaujímavosťou je aj rybolov, na ktorý je Šírava vhodná – môže to byť jedinečné obohatenie vášho výletu.

Sĺňava

Obľúbená rekreačná oblasť pri Piešťanoch poteší najmä milovníkom vodných športov: vodného lyžovania, kanoistiky, veslárstva, windsurfingu alebo jachtárstva. Prístup k vodnej ploche je pomerne jednoduchý z oboch strán a jednoducho sa tu dá aj ubytovať. Odporúčame vyskúšať napríklad aj camping a ponúknuť tak celej rodine jedinečný zážitok.

Jazerá

Zlaté piesky

Jazero a dlhá piesočná pláž priláka ročne nielen Bratislavčanov ale aj obyvateľov okolitých miest. Môžete si sem prísť aj zašportovať, veď na výber máte z množstva ihrísk pre tenis, volejbal, streetball, vyskúšať môžete aj tobogan či minigolf. Opäť raz platí, že si na svoje prídu aj rybári.

Slnečné jazerá

Senec je najčastejšie vyhľadávaný najmä Bratislavčami, najväčšou výhodou okrem vzdialenosti je aj ustálené počasia a jazerá s obrovskou plochou až 120 ha. Názor vôbec nenechali na náhodu, veď Senec je jedným z najslnečnejších miest na Slovensku. Okrem kúpania si tu na svoje prídu milovníci vodných športov a rybolovu. V areáli sú však aj ihriská pre minigolf či tenis, zaručene sa tu teda s rodinou nudiť nebudete.

Okrem toho tu nájdete aj Aquapark Senec, takže môžete využiť aj blahodarné účinky termálnej vody.

Kam chodievate v lete vy? Ak vám na zozname niečo chýba, zanechajte nám pod článkom komentár – pomôžete tak aj ďalším čitateľkám pri hľadaní inšpirácie na cestovanie.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva