Testovali sme ASUS Padfone2. Ako to dopadlo? – Omladnut.sk

Testovali sme ASUS Padfone2. Ako to dopadlo?

Výrobcovia mobilných zariadení sa predháňajú v kreatívnych riešeniach, ktoré sú čo najempatickejšie k zákazníkovi. Niektoré sú vydarenejšie, iné menej. Do ktorej skupiny patrí ASUS Padfone?

ASUS Padfone má už svoju druhú generáciu, čo dokazuje, že nápad to bol skutočne výborný. Smartfóny, tablety a počítače sú síce fajn a každý, kto ide s dobou má určite všetky tri zariadenia ale ruku na srdce, kto ich synchronizuje a stará sa o to aby mal všetky informácie vo všetkých troch?  Skladačka, ktorá nám združí aspoň dve zariadenia do jedného je teda ako lávový zákusok – vynikajúca, prekvapujúca a chutí naším užívateľským potrebám.

Smartfóny sú síce fajn ale sme len ľudia a potrebujeme si niektoré veci pozrieť alebo urobiť jednoducho na väčšej obrazovke. Vyčarovanie väčšej obrazovky jednoduchým zasunutím smartfónu do tabletu je ako keď vás osvieti slnko, krátka úžasné. Žiadne ďalšie problémy, máte všetko, čo potrebujete  okamžite. Je to jedno z tých zariadení, o ktorých najskôr neviete, čo si máte myslieť ale keď ho raz vyskúšate okamžite si ho zamilujete a už si nedokážete predstaviť fungovať bez neho.

Nástupca s prívlastkom 2 sa odlišuje od svojho predchodcu lepším mechanizmom vkladanie telefónu do tabletu, lepším displejom a aj hardvérom.

Samotný smartfón nie je žiadnym kompromisom, ktorý by sa snažil kopírovať niečo od konkurencie alebo len akýmsi dielom do skladačky. Má veľmi príjemný tvar, klinový prierez a skvelo padne do ruky. Použitý materiál je veľmi príjemný. Smelo môže konkurovať a zaradiť sa medzi to najlepšie, čo trh ponúka.  Displej má veľkosť 4,7 palca, z ďalších údajov stojí  určite za spomenutie štvorjadrový procesor, 2GB operačnej pamäte, rýchly grafický čip a na výber kapacita od 16 do 64 GB. Fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpix.

Dokovaciu stanicu dokáže smartfón okamžite premeniť na tablet. Kvalitný displej má veľkosť 10,1 palca. Nechýba mu  videokamera a micro USB konektor. Dokovacia stanica poskytuje väčšiu plochu na pozeranie – obrazovku a batériu pre dlhšiu výdrž. Možno si kladiete otázku, čo ak vám niekto zavolá, keď je telefón zasunutý v tablete. V tomto prípade sa celý tablet správa ako smartfón.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.