Chemický peeling môže nahradiť botox – Omladnut.sk

Chemický peeling môže nahradiť botox

Ako predísť prvým vráskam, alebo priamo omladiť pokožku? Nie je nutné sa hneď objednávať k chirurgovi či podstupovať väčšie zákroky. Pokiaľ už vrásky a jemné linky chcete riešiť, s omladením si poradí aj dobrý dermatológ, jeho tajomstvom bude chemický peeling. Teda nenáročný zákrok, ktorý funguje ako prevencia proti predčasnému starnutiu pokožky a vzniku vrások. Vhodný je v akomkoľvek veku.

Starnutie síce ani lekár nezastaví, môže to však oddialiť. Už od 25. roku veku klesá novotvorba kolagénu, ktorá vyústi vo vznik vrások. V tomto okamihu je vhodné začať s procedúrami, ktoré opäť zaktivujú bunky, ktoré tvoria kolagén. Tento proces sa nazýva rejuvenácia, teda omladzovanie. Tieto zákroky môžu byť založené buď na chemických princípoch či na fyzikálnom základe. K chemickým ošetreniam patrí peeling ovocnými kyselinami, k fyzikálnym zase ošetrenie najrôznejšími strojmi – napr. intenzívnym pulzným svetlom, laserom či rádiofrekvenciou.

Prečo vyskúšať práve lekársky chemický peeling a aký je rozdiel oproti botulotoxínu? Ide o diametrálne rozdielne procedúry. ,,Cieľom lekárského chemického peelingu je zmenšenie nánosu mŕtvych buniek na pokožke a stimulácia novotvorby kolagénu. Dôjde teda hlavne k vyhladeniu a prejasneniu kože. O kožu sa stárame z povrchu, teda dochádza k ovplyvneniu vrchných kožných vrstiev, menej potom hlbokých. Pokiaľ pracujeme s botulotoxínom, tak sa snažíme ovplyvniť mimické vrásky injekčnou aplikáciou priamo do svalov, následne dochádza k relaxácii kože a vyhladeniu povrchových vrások. Teda obe metódy sa ideálne dopĺňajú. Tak ako chemický peeling sám o sebe dokonale nezabráni vzniku mimických vrások, botulotoxín zase nedokáže zregenerovať poškodenú kožu. Na obidve metódy sa teraz pozerá ako na zákroky liečebno – preventívne, teda je vhodné začať s nimi skôr, aby sa vrásky neprehlbovali,“ vysvetlila MUDr. Dubčeková z kliniky Derma-Therapy.

Je však nutné dávať si pozor, nie je totiž peeling ako peeling. Efektívne riešenie kožných problémov určite nehľadajte u kozmetičky, ale radšej priamo u dermatológa. Ten jedine môže používať intenzívnejšie peelingy viac koncentrovaných kyselín, teda výsledky sú rýchlejšie a v menšom počte ošetrení. Výsledky sú potom viditeľné už po prvom ošetrení. Samozrejme všeobecne sa odporúča k dokonalejším efektom, ktoré pretrvávajú mesiace, séria 4-6 ošetrení, ktoré je možné zopakovať po 6 mesiacoch. Zároveň ste v rukách skúseného a vyštudovaného lekára.

Ako lekári odporúčajú, na chemický peeling je ideálna doba na jeseň a v zime, kedy pokožka nie je toľko vystavená nebezpečným vplyvom silného slnečného žiarenia ako v lete. Pleť je po zákroku 10-14 dní citlivejšia k oslneniu, teda je vhodné na pokožku naniesť ochranné krémy, najlepšie s minerálnymi filtrami. Ďaľším a jednoznačným pozitívom chemického peelingu je prežiarenie pokožky, normalizácia mazotoku, postupné spevňovanie pokožky, farebné zjednotenie tónu pleti a teda aj vymiznutie hyperpigmentácie a podobne.

Jeho výhodou je rovnako fakt, že ho je možné odporúčiť v ktoromkoľvek veku, keďže revitalizácia pokožky a reštart obnovy pokožky je vhodný kedykoľvek.

Viac informácií nájdete na stránkach www.omladitplet.sk. #lekarskychemickypeeling

TIP NA DOMÁCU STAROSTLIVOSŤ – NEOSTRATA SKIN ACTIVE LINE LIFT

Revolučná dvojkroková starostlivosť k redukcii hlbokých vrások. Prvý krok – STEP 1 je aktivátorom, synergicky vypína pleť a vypĺňa hlboké vrásky. Druhý krok – STEP 2, uzatvorí pôsobenie, aktivuje prirodzené kožné výplňové materiály, tj. tvorbu kolagénu a kyseliny hyalurónovej a zväčšenie objemu hlbokého kožného tkaniva. Pokožka tak získa sviežejší a mladistvejší vzhľad. Obsahuje SynerF, acetyl hydroxyprolín, arginín, NeoGlucoasmine, NeoCitrate, Matrixil, pôsobením týchto látok je budovaný prirodzený objem pleti a je viditeľne redukovaný výskyt hlbokých vrások spôsobených UV žiarením a mimickými pohybmi.

Cena: 66 EUR

Obsah: 15 ml + 15 g

Zakúpite v eshope a u vybraných dermatológov.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.