Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Táto žena nosí každý deň do práce ten istý outfit už niekoľko rokov: Šetrí to čas aj energiu, hovorí

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-07-16 09:09:27

Pracuje ako kreatívna manažérka pre Sony Music, no pokiaľ ide o jej garderóbu v práci, kreativita ide bokom. Oblieka si každý deň ten istý outfit. Vytvorila si jednoduchú rovnošatu, v ktorej sa cíti dobre a ktorá jej šetrí časom, peniazmi aj duševnou energiou.

Matilda Kahl (29) sa jedného dňa pred dôležitým pracovným stretnutím, podobne ako mnoho ďalších ľudí, ocitla pred rozhodnutím, čo na seba. V tom čase pracovala ako umelecká riaditeľka v reklamnej agentúre, takže mala voľnú ruku vo výbere. Žiaden dress code by predsa mal znamenať, že bude jednoduché obliekať sa, však? Nebolo to ale tak.

Neustále spochybňovala svoje rozhodnutia. Nie je toto príliš formálne? Príliš výstredné? Príliš ležérne? Napokon si vybrala niečo, čo neskôr oľutovala, na míting prišla neskoro a úplne zbytočne sa podľa jej slov vystresovala. Padlo rozhodnutie, že tento scenár sa už nikdy v jej živote nebude opakovať. Vtedy začala jej cesta k jednoduchosti v šatníku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matilda Kahl (@lilltrill),

Vytvorila si elegantnú pracovnú rovnošatu

V ten deň po práci šla Matilda do obchodu a nakúpila si 15 rovnakých hodvábnych blúzok a niekoľko čiernych nohavíc. Osobitý ráz jej outfitu dodala kožená mašlička, ktorá jej pripomína jej mamu, ktorá kedysi nosila mašle každý deň. Tento outfit potom nosila nasledujúce 3 roky do práce každý jeden deň. Zmeniť ho musela, až keď blúzky naozaj vynosila a musela si nakúpiť nové.

V chladnejšie dni pridá jednoduché sako a v lete nosí miesto nohavíc čierne sukne. Hoci ju táto jednorazová investícia najskôr stála veľmi veľa peňazí, z dlhodobého hľadiska jej to neskutočne šetrí peniaze aj čas. Okrem toho sa tak zbavila faktoru, ktorý u nej často spúšťal stres a pomohlo jej to nájsť vnútorný pocit istej kontroly. Nie je v tom vôbec sama.

Podobne sa obliekajú aj známi muži ako napríklad Mark Zuckerberg, tento trend sme mohli zachytiť aj pri Steve Jobs. Zvláštne reakcie u nej teda vyvolal skôr fakt, že je žena.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matilda Kahl (@lilltrill),

Okolie spočiatku reagovalo rozpačito

Mnohí jej kolegovia a blízki si mysleli, že je to len akási výzva alebo stávka. Nechápali, prečo by nosila žena každý deň to isté – napriek tomu, že muži to robia už veľmi dlho, v niektorých zamestnaniach je dokonca sako povinnosťou. Niektorí vzdialenejší známi si dokonca mysleli, že sa pridala k sekte a preto sa oblieka rovnako.

Pri svojom rozhodnutí ale vytrvala a v rozhovore pre Harper’s Bazaar prezradila, že najviac sa jej páči pocit, že má nad svojim outfitom kontrolu. Nenechá si diktovať štýlmi, módnymi výstrelkami ani očakávaniami od kolegov a ľudí v jej okolí. Tí si napokon zvykli a dnes je Matilda inšpiráciou pre mnohé ženy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matilda Kahl (@lilltrill),

Vo voľnom čase sa oblieka ako chce

Toto rozhodnutie úzko súviselo s pohodou a ušetrením času v práci, no Malinda svoju kreativitu vyjadruje cez svoj šatník vo voľnom čase. Cieľom nie je byť otrokom uniformy, tvrdí vo viacerých príspevkoch na svojom Instagrame. Je to ako trvalý príkaz, jednoducho na to môže nemyslieť a nič sa nestane. No ak má chuť vyberať si, čo na seba, tak si jednoducho vyberá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matilda Kahl (@lilltrill),

Jednoduchosť v šatníku nie je len výstrelok

Mnohé ženy sa rozhodujú nosiť rovnošatu alebo jednoducho zúžiť svoj šatník na minimalistický výber toho, v čom sa cítia dobre a rady to nosia každý deň. Pravidelne pribúdajú videá s inšpiráciou, ako nosiť tie isté šaty na viacero spôsobov, takisto sa zvyšuje počet žien, ktoré podobne ako Malinda stavili na klasickú rovnošaty. 

Dokonca vznikla aj výzva rok bez nakupovania, ktorá mala upriamiť pozornosť na kúsky, ktoré doma máme a vôbec ich nenosíme a zároveň sa tak vieme naučiť, v čom sa cítime pohodlne a práve z tých kúskov nakúpiť viac. Medzi známe príklady patrí aj slovenská fotografka a blogerka Daniela Slávik, ktorá v rozhovore pre Omladnúť prezradila, že jej rok bez nákupov priniesol veľa zaujímavých zistení.

Uvedomila som si, že potrebujeme menej, ako si myslíme a takisto aj to, že nakupovanie a vlastnenie vecí nás šťastných nerobí.

Jedna vec, ktorá spája tieto ženy, je rozhodnutie. Je na nás, či sa rozhodneme pre rovnošatu alebo skúsime nájsť rovnováhu v našom šatníku a zminimalizujeme módne výstrelky, ktoré napokon nenosíme. Nie je to jediný spôsob, ako žiť spokojný život. Je to spôsob, ktorý zafungoval pre ne. Nijako však tento spôsob obliekania nevnucujú ďalším ženám ani netvrdia, že to inak nejde.

Nám však nedá neopýtať sa: viete si predstaviť takéto radikálne rozhodnutie? Čo bežne nosíte do práce vy? Inšpirovať sa môžete aj našimi článkami o móde.

Zdroj: Harper’s Bazaar

Zdroj titulnej fotky: Matilda Kahl (Instagram)

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva