Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

6 najlepších čajov, ktoré počas zimy posilnia vaše zdravie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-11-26 13:19:57

S klesajúcimi teplotami, sa už akosi priamo-úmerne zvyšuje počet teplých čajov, ktoré si počas dňa doprajeme. Čaj, však nie je len chutný nápoj, ale i zdravý života budič, ktorý naše telo dokáže poriadne posilniť. Prečítajte si, ktoré čaje sú pre zdravie tie najlepšie.

Kamilkový čaj

Kamilkový, ľudovo známy i ako harmančekový čaj, patrí k jednému z najznámejších bylinkových čajov. Dobre známe sú predovšetkým jeho pozitívne účinky na pokojný spánok. Ak trpíte poruchami spánku v noci sa neprimerane často budíte, alebo je váš spánok veľmi slabý, potom určite siahnite po tejto bylinke. Okrem týchto účinkov, existujú výsledky štúdií, ktoré preukazujú, že tento zdravý čaj z kamilky má antibakteriálne a protizápalové účinky a pomáha i pri ochrane pečene a žalúdka.

Mätový čaj

Jeden z najpopulárnejších čajov na svete, je čaj z mäty priepornej. Najčastejšie je používaný na zlepšenie tráviaceho traktu. Mätový čaj má však i mnohé ďalšie skvelé  účinky na ľudský organizmus. Čaj z mäty priepornej má antioxidačné, protinádorové, antibakteriálne a protivírusové vlastnosti. Štúdie zistili, že mätový čaj pomáha i pri syndrómoch dráždivého čreva. Preto ak pocítite zažívacie ťažkosti, či už ide o kŕče, nevoľnosť alebo poruchy trávenia, čaj z mäty piepornej je skvelým prírodným liekom, ktorý môžete vyskúšať.

mätový čaj má antioxidačné účinky

Čaj z echinacey

Čaj pripravený z kvetu echinacey, je ďalším skvelým bojovníkom proti chorobám, ktorý v zime určite oceníte. Echinacea posilňuje imunitný systém a tak účinne pomáha organizmu bojovať proti infekciám a vírusom. Čaj z echinacey poslúži tiež ako prevencia pred žalúdočnými vredmi, chorobami pečene a rakovinou. Echinacea je rastlinka, ktorá vás postaví na nohy a ak cítite, že na vás niečo „lezie“ určite si na ňu spomeňte. Ako bonus je takýto čajík vhodný i na detoxikáciu, teda očistenie organizmu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:  Zázračný čaj matcha a jeho účinky

Zázvorový čaj

Ďalšia klasika, po ktorej zvykneme siahnuť najmä počas zimného obdobia, je zázvorový čaj. Zázvorový čaj, je typický svojou výraznou pikantnou chuťou. Zdravý, antioxidantmi nabitý zázvor pomáha bojovať proti zápalu v tele a stimuluje imunitný systém. Popíjať zázvorový čaj počas chrípky, pre vás zrejme nie je až takou novinkou. Vedeli ste však, že zázvorový čaj je skvelým pomocníkom i pri zmierňovaní nevoľností, najmä v začiatku tehotenstva, ale i pri nepríjemných nevoľnostiach spojených s liečbou rakoviny? Zázvor pomôže i pri menštruačných bolestiach a najnovšie štúdie dokonca poukazujú na jeho schopnosti regulovať hladinu cukru v krvi.

zázvorový čaj na zlepšenie imunity

Šalviový čaj

Ďalšou úžasnou liečivou rastlinou, z ktorej si pripravíte chutný čaj je šalvia. Šalviový čaj má niekoľko zdravotných benefitov, z ktorých najvýznamnejšie sú predovšetkým účinky na zdravie ľudského mozgu. Šalviový čaj pomáha ako prevencia a zároveň pri liečbe Alzheimerovej choroby. Čaj pripravený zo šalvia navyše zlepšuje náladu, mentálne funkcie a pamäť. Okrem účinkov šalvie na mozog, bola zistená i jej schopnosť prevencie pred rakovinou hrubého čreva.

Čaj z medovky lekárskej

Medovka je bylina, ktorú z obľubou používali už naše staré mamy. Za jej popularitou stoja predovšetkým rôznorodé blahodárne účinky na ľudské zdravie. Medovka znižuje riziko srdcových chorieb a mŕtvice. Okrem toho sa zistilo, že pitie čaju z medovky lekárskej, zvyšuje prirodzené antioxidačné enzýmy organizmu, ktoré pomáhajú ochrániť telo pred oxidačným poškodením buniek a DNA. Ak sa počas chladnejších a tmavých dní potýkate i s horšou náladou, potom vás ďalšie účinky medovky príjemne potešia. Čaj z medovky totiž zlepšuje i náladu a bojuje proti úzkostiam a stresu. Ako bonus pre dámy, pravidelné pitie medovkového čaju, môže zvýšiť i elasticitu pokožky.

Toto bolo niekoľko bylinných čajov, ktoré vás počas zimy nielen zahrejú, ale pomôžu zlepšiť i rôzne zdravotné problémy. Patrí zdravý čaj k vašej dennej rutine? Na ktorom z čajov si najradšej pochutnávate vy?

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva