Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Tajomstvo dokonale hladkej pokožky odhalené! Toto je 6 najlepších spôsobov odstránenia chĺpkov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-19 20:49:57

Ku krásnej žene nepochybne patrí aj rozprávková pokožka. Hoci je predstava o oslnivo jemnučkej koži, ktorá priam žiada o pohladenie, lákavá, realita je bohužiaľ často úplne inde. Od dokonalosti nás delí náš úhlavný nepriateľ v podobe nežiadaného ochlpenia. Nuž príroda si to vymyslela dobre.  Ženy na celom svete už roky špekulujú ako v tomto súboji raz a navždy zvíťaziť. Bojovníkov pri odstraňovaní chĺpkov je na trhu veľké množstvo. Prinášame vám preto zoznam tých najlepších z nich.

Holenie

Začneme zľahka a teda pri overenej klasike, holení pokožky. S touto formou sa stretol už zrejme každý a obľube sa teší najmä kvôli pomeru efektivity a vynaloženého času. Presnejšie povedané, ak nemáte práve čas nazvyš, za pár minút v sprche si so žiletkou poradíte so všetkými partiami. I keď ide o pomerne klasický spôsob odstraňovania chĺpkov, nie každý pozná zásady správneho holenia.

Či už používate žiletku, alebo holiaci strojček, vždy dbajte nato, aby boli dostatočne ostré. Tupá žiletka totiž môže spôsobiť nepríjemnosti, akými sú zarastanie chĺpkov, či nedokonalé oholenie. Ďalším pravidlom je, že by ste pokožku mali pred holením zvlhčiť. Predísť nepríjemnostiam vám pomôže aj gél, či pena na holenie, ktoré rovnako zabraňujú podráždeniu a začervenaniu. Dôležité je i to, akým smerom po pokožke žiletkou kĺžete. Vo všeobecnosti sa odporúča holiť sa vždy v smere rastu vašich chĺpkov, nikdy nie naopak.

Ak je už vaša pokožka precízne oholená, nezabudnite ešte na posledný krôčik k hladkému telu. Doprajte si výživný krém po holení, prípadne kokosový olej, ktorý je šetrný aj k tým najcitlivejším partiám.

epilátor pre hladkú pokožku
Zdroj: Mel Poole (Unsplash)

Vytrhávanie

Že ste sa pousmiali? Áno dámy,  na planéte jestvujú aj ženy, ktoré to so svojím ochlpením vyhrali v lotérii. Ak i vy patríte ku tým šťastnejším, ktoré počet neželaných chĺpkov na nohách, či iných častiach tela dokážu zrátať na dvoch rukách, potom jednoznačne siahnite po pinzete. Nadmerným holením by ste svoju jemnú pokožku zbytočne dráždili. Vytrhnite tých pár zatúlaných strašiakov klasickou pinzetou na obočie a tešte sa zo svojej výnimočnosti.

Depilačné krémy

Krémy na odstránenie chĺpkov, známe aj ako depilačné krémy sú bežne dostupné v drogériách bez lekárskeho predpisu. Pozor si však dajte na odporúčaný spôsob použitia. Tieto výrobky nie sú rovnaké. Preto ak si vyberiete krém na odstránenie chĺpkov v intímnych partiách, neskúšajte, čo krém urobí s chĺpkami na tvári a podobne. Zabiť týmto spôsobom dve muchy jednou radou by sa vám nemuselo vyplatiť.

Vždy si podrobne prečítajte príbalový leták, ktorý vám poskytne overený návod na použitie. Chemické látky použité v krémoch, fungujú na princípe rozpúšťania chĺpkov. Starostlivo dbajte na čas pôsobenia, pri jeho presiahnutí by mohlo dôjsť ku spáleniu pokožky. Ak ste v minulosti mali skúsenosť s alergickými reakciami, vyskúšajte produkt najskôr na malej ploche ruky, aby ste sa ubezpečili, že na neho vaše telo nereaguje zle. Toto všetko však patrí len ku nutným upozorneniam, aby ste predišli neželaným hrozbám. Vo všeobecnosti sú depilačné krémy obľúbeným a efektívnym spôsobom ako zatočiť s nepekným ochlpením.

Horúci vosk

Práve ošetrenie horúcim voskom je jednou z najobávanejších metód vôbec. Nuž, pre krásu sa predsa trpí. Samozrejme je len na vás, akú formu odstránenia si zvolíte. Horúci vosk však určite stojí za zmienku. Hoci sa môže zdať, že ide o mierne drastickú a nelákavú metódu, v skutočnosti nespôsobuje žiadnu extrémnu bolesť. Ženy predsa zvládnu veľké veci a dobre vieme, že náš prah bolesti je posunutý ďaleko vyššie ako ten našich polovičiek.

Vráťme sa však k samotnému vosku. Horúci vosk je využívaný najmä v salónoch, ale pokojne po ňom môžete siahnuť i doma. Pozor si musíte dať na teplotu, vosk by nemal byť príliš horúci, aby ste sa nepopálili. Vyvarovať by sa mu mali aj tie z vás, ktoré používajú krémy na lekársky predpis určené na akné (Retinol A, Isotretinoin ). Pokožka by sa pod vplyvom horúceho vosku mohla v tomto prípade poškodiť.  Odvážnym šťastie praje a ak sa rozhodnete horúci vosk vyskúšať, odporúčame najmä oblasť bikín, alebo hornej pery.

Zdroj: Bruce Mars (Unsplash)

Laserové odstránenie chĺpkov

Pomaly ďalej zájdeš. Touto vetou by sa dalo charakterizovať odstránenie ochlpenia pomocou laseru. I keď ide o metódu, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a viac času, výsledky rozhodne stoja za to. Všeobecne sa vyžadujú minimálne štyri opakované ošetrenia, v rozmedzí niekoľkých týždňov. Celý zázrak funguje pomocou laserového lúča alebo svetelného pulzu, ktorý sa snaží zničiť vlasovú cibuľku.

Povedzme si otvorene, ide o spôsob, ktorý zamáva i s vašou peňaženkou. Výhodou však je, že ošetrenie môže byť aplikované na akejkoľvek časti tela, kde vás ochlpenie trápi najviac. V súčasnosti túto techniku vykonáva nespočetné množstvo odborníkov a lekárov, preto je dôležité vybrať si zodpovednú a skúsenú osobu.

Elektrolýza

Nemusíte sa ľakať, na to, aby ste elektrolýze porozumeli, nemusíte byť študované fyzičky. Hoci vo svete ženskej krásy patrí toto ošetrenie  ku menej skloňovaným výrazom, venovať pozornosť sa mu určite oplatí. V prvom rade je potrebné povedať, že ju vykonáva výlučne profesionál. Ten zavádza zlatú elektródu až ku korienku chĺpku.  Slabým, jednosmerným prúdom dochádza k elektrolýze, vzniká hydroxid sodný, ktorý folikul rozleptá. Chĺpok tak možno vytiahnuť aj s folikulom. No nie je to super?

Predchodcom takejto prúdovej elektrolýzy je termolýza, ktorá je síce účinná, ale na rozdiel od jej mladšej sestry bolestivá. Týmto spôsobom, dokážu odborníci odstrániť len tie chĺpky, ktoré sú práve v rastovej fáze, čo priemerne tvorí 20 % z celkového ochlpenia. Je to metóda určená ne väčšie plochy, ako napríklad nohy. Aj pri elektrolýze však zdvíhame varovný prst. Nakoľko systém pracuje s elektrickým prúdom, vyhnúť by sa mu mali ľudia s kardiostimulátorom.Tak milé slečny a dámy, teraz je štafeta vo vašich rukách a od zamatovo hebkej pokožky vás viac nič nedelí.

Ktorý spôsob odstraňovania chĺpkov je pre vás ten najvhodnejší?

Veríme, že sme vám jednotlivé spôsoby zbavenia sa chĺpkov dostatočne priblížili a že si jednotlivé rady starostlivo osvojíte. V prípade, že máte overené iné spôsoby, ktoré vám v boji proti chĺpkom účinne pomáhajú, neváhajte sa o ne s nami podeliť v komentároch.

Zdroj titulnej fotky: Pixabay (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov