Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

STRIE sú nádherné: Nový trend dokazuje, že strie nie sú nedokonalosti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-07-27 14:49:03

Prinášame vám niekoľko inšpiratívnych príbehov o ženách, ktoré sa naučili milovať vlastné telá. Ich postoje dokazujú, že strie nie sú nedokonalosti – stávajú sa vďaka nim novými znamienkami krásy. Symbolizujú ženskosť, silu, materstvo a k príbehom týchto žien sa pridávajú aj muži, ktorí priznávajú, že strie sa im v skutočnosti páčia.

Sú to trblietavé pásiky

Mamička Allison pochádza z Floridy. Keď sa jej jeden deň dcérka opýtala na čiary na bruchu, vysvetlila jej, že sú to strie. Nazvala ich nádhernými a trblietavými, na čo jej dcérka dokonca ukázala na jednu konkrétnu čiarku, ktorá sa podľa nej trbliece najkrajšie. 

Allison dcérke vysvetlila, že niektoré pásiky získala, keď rýchlo narátla, iné vznikli, keď jej dcérka rástla v brušku. Dcérina okamžitá reakcia bola, že chcela mať svoje vlastné strie a pýtala sa, kde ich môže zohnať. Allison ju však upokojila, že keď vyrastie, bude môcť mať aj svoje vlastné ozdoby.

O tento inšpiratívny príbeh sa Allison podelila aj na Facebooku, kde naň dodnes reagovalo viac ako 180-tisíc ľudí. Jej odkaz pre svet je jednoduchý: Na tom, ako sa s našimi dcérami rozprávame o vlastných telách, záleží. Počúvajú nás. Majú otázky. Je len na vás, ako budete formovať ich názor na tieto veci. Budete posilňovať pocit hanby, ktorý vo vás vzbudzuje spoločnosť, alebo ich naučíte novému spôsobu lásky? Ja som si vybrala lásku,“ píše na svojej Facebookovej stránke.

Aj Kelly Rowland má strie a neprekážajú jej!

Spieva, tancuje a podporuje ženy na celom svete. Americká hviezda sa nebála ukázať viac kože – napriek tomu, že podľa spoločenských noriem na nej má nedokonalosti. V krátkom popise fotky je silný odkaz svetu: buďme skromné. Hľadajme krásu vo všetkom, čo už máme.

Strie na koži neznamenajú, že sa nestaráme o vlastné telá

Fitness modelka fotkou na Instagrame dokázala, že aj tie ženy, ktoré denno-denne cvičia, jednoducho strie majú. Vysvetľuje, že nie všetky ženy ich majú, je však úplne normálne, ak áno. Dokonca priznala, že si je vedomá, že pravdepodobne získa ďalšie len čo sa rozhodne pre dieťa. Tomuto hovoríme pozitívny postoj k striám!

Hoci správna starostlivosť o pokožku vám môže pomôcť zredukovať strie na zadku či bruchu, otázkou je, aká je vaša motivácia. Je v poriadku strie mať, nemusíte sa ich zbavovať preto, lebo by boli nedokonalosťami alebo niečím negatívnym. Zároveň však v našom magazíne veríme, že krása má množstvo podôb. Pokiaľ chcete zmenšiť viditeľnosť strií, pretože bez nich sa budete cítiť sebavedome, nemusíte sa preto vôbec hanbiť. Dôležité je k vlastnému telu pristupovať s láskou.

Čo si myslíte vy? Máte na vašom tele strie? Ak chcete šíriť pozitívnu osvetu o „tigrej koži“, zdieľajte tento článok na vašej obľúbenej sociálnej sieti. Je len na nás, čo budeme považovať za nádherné.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva