Strie na zadku: Ako sa ich konečne zbaviť? – Omladnut.sk

Strie na zadku: Ako sa ich konečne zbaviť?

žena v podkolienkach

Pekný zadok bez akýchkoľvek nedokonalostí? Vyskúšajte jeden zo spôsobov, ktorý vám pomôže nežiadúce strie na zadku minimalizovať.

Dokonalý zadok to nie je len pekný okrúhly tvar, ale najmä zdravá a vypnutá pokožka. Hoci sú všetky krivky a s nimi i naše pozadie v zime strategicky ukryté pod vrstvami oblečenia, o pokožku by sme sa mali starať celoročne.  Ak ste namiesto pružnej kože vlastníkom nepekných strií, prinášame vám niekoľko rád ako to zmeniť.

Vitamín C

Na vzniku strií sa vo veľkej miere podieľajú nárast váhy, rýchly rast alebo tehotenstvo. Prvá rada znie: Jedzte množstvo potravín bohatých na vitamín C. Štúdie totiž ukázali, že vitamín C zvyšuje produkciu kolagénu. Vaša pokožka sa tak môže pôsobením kolagénu postupom času sama upraviť. Ako účinná prevencia proti striám sú okrem stravy i vitamínové doplnky obsahujúce 500 mg vitamínu C.

šumivý vitamín

Kakaové maslo

Ďalším účinným spôsobom ako pokožku zbaviť nedokonalostí a odstrániť strie na zadku je dôkladná hydratácia. Vynikajúce je napríklad vzácne kakaové maslo. Dôležité je kakaové maslo aplikovať na strie na zadku pravidelne. Rozdiel by ste mali zbadať už v priebehu niekoľkých dní.

Zmes olejov

Oleje sú pri ošetrení pokožky všestranným pomocníkom. Pre minimalizovanie strií si pripravte blahodárnu zmes olejov. Zmiešajte avokádový olej, mandľový olej, jojobový olej so siedmimi kvapkami levanduľového oleja a piatimi kvapkami harmančeka. Takúto zmes jemne pretrepte a nanášajte na vybrané partie.

Olivový olej

Ďalší domáci liek na strie na zadku je prírodná zmes  vyrobená z panenského olivového oleja. Môžete sa rozhodnúť, či pokožku prekrvíte použitím čistého panenského olivového oleja, alebo využijete kombináciu s pridanými látkami. Ak chcete dosiahnuť rýchle výsledky, olivový olej môžete kombinovať s gélom Aloe Vera, vitamínom E a vitamínom A vo forme kapsúl.  Zo spomenutých ingrediencií  vytvorte pastu a aplikujte na strie na zadku.

NÁŠ TIP: Keď pochopíme, ako strie vznikajú, podarí sa nám im predchádzať

Olivový olej pomáha pri boji proti striám na zadku

Cvičenie

Cvičenie predstavuje najmä účinnú prevenciu pred vznikom strií. Cvičením sa vyhnete predovšetkým nechcenému priberaniu, ktoré sa na tvorbe strií významným spôsobom podieľa. Vhodné sú kardio cvičenia vykonávané 3 až 6 krát týždenne. Okrem kardia je takisto žiadúce posilňovanie a silové tréningy, ktoré vám vyčarujú pekný okrúhly zadok a navyše spevnia pokožku a minimalizujú strie.

Pitný režim

Jeden z najjednoduchších domácich trikov ako strie na zadku odstrániť je udržiavať svoje telo neustále hydratované. Hydratovaná pokožka zlepší celkový vzhľad dermy. Ak to s týmto bojom myslíte vážne, obmedziť by ste mali sladené nápoje a alkohol. Okrem čistej vody si môžete dopriať tiež zelený čaj.

pravidelný pitný režim je pomocník na strie na zadku

Úprava stravy

Každá rozumná žena vie, že to, čo svojmu telu dá, sa jej dvakrát vráti. Zvážte preto svoju životosprávu  a pokúste sa znížiť príjem jedál bohatých na jednoduché cukry. Hoci to bude s prichádzajúcimi sviatkami stále zložitejšie, ideálne bude, ak klasickú pšeničnú múku vymeníte za zdravšie, celozrnné alternatívy.

Dobrým tipom sú aj vlašské orechy, ktoré obsahujú meď, ktorá  v ľudskom tele zvyšuje tvorbu kolagénu. Ako  zdravé maškrty odporúčame aj biely jogurt, granátové jablká a slnečnicové semiačka. Ide o výživné potraviny, ktoré majú navyše kladný dopad na stav pokožky.

Tak čo, zahajujete spoločne s nami výzvu na ceste ku krajšiemu pozadiu? Zabudnite na strie, nech máme byť po zime na čo hrdé!