Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Čo by ste mali vedieť o micelárnej vode: Je možné, že ju používate nesprávne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-08-02 16:27:52

Micelárna voda sa stala súčasťou kozmetickej výbavy takmer každej ženy. Využívame ju na odličovanie, balíme si ju so sebou na dovolenku a nedáme na ňu dopustiť. Máte doma micelárnu vodu aj vy? Potom je pravdepodobné, že ju používate nesprávne.

Pravda o micelárnej vode

Micelárne produkty sa tešia veľkej obľube. Okrem pleťových vôd pribúdajú aj sprchové gély či šampóny, ktoré sľubujú hĺbkové čistenie a sviežosť.
Už pomaly neexistuje značka, ktorá by svoju vlastnú micelárku nevyrábala. Na svete je veľmi veľa žien, ktoré ju používajú. Aj my v redakcii ju obľubujeme. Vyzerá to však, že reklamy na tento kozmetický produkt nám zabudli povedať jednu dôležitú informáciu: micelárna voda nie je vhodná na to, aby na pleti ostávala dlho.
Predovšetkým ženy s citlivou pleťou by ju mali po odlíčení zmyť čistou vodou a potom pokračovať vo svojej skrášľovacej rutine. Na pamäti treba tiež mať, že micelárna voda nie je určená na to, aby nahradila pleťovú vodu alebo toner.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shelf Of Beauty by Eliška (@shelfofbeauty),

Vymysleli ju pre extrémne situácie

Micelárne vody sa využívali predovšetkým v zákulisí módnych prehliadok a divadiel, pretože rýchlo a efektívne odstraňujú mejkap. Nie je potrebné žiadne trenie a pleť teda nie je začervenaná. Modelka či herečka tak môžu rýchlo zmeniť svoju vizáž a vrátiť sa na pódium. Treba však mať na pamäti, že tieto modelky a herečky sa po návrate domov odlíčia a pleť kompletne vyčistia nielen micelárnou vodou, ale aj klasickým čistiacim produktom na pleť.

Práve v tom spočíva trik. Micelárne vody sú určené na odstránenie mejkapu, nie na čistenie pleti. Sú skvelý pomocník v prípadoch, kedy nemáte prístup k čistej vode (napríklad pri kempovaní alebo cestovaní), potrebujete opraviť nakrivo nakreslenú očnú linku alebo jednoducho chcete zmeniť rúž či líčenie z denného na večerné a nestíhate sa odlíčiť kompletne. Vhodná je tiež v prípadoch, že prichádzate domov neskoro večer. Určite je lepšie zaspávať s micelárkou než s celodenným mejkapom na tvári.

Ak sa však nenachádzate v jednej z týchto „extrémnych“ situácií, micelárnu vodu by ste si mali z pleti zmyť. Prečo?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Baru (@barusminky),

Dôvodom je jej zloženie

Základom tohto produktu sú tzv. micely. Tie vďaka fungujú veľmi jednoducho: vyťahujú z povrchu pleti nečistoty a mejkap. Sú to tzv. sufraktanty, čo znamená, že aktívne pôsobia len na povrchu pleti. Pokožku hĺbkovo neprečisťujú a dokonca môžu brániť vo vytvorení prirodzenej ochrannej bariéry na tvári.

No jej skvelé čistiace vlastnosti jej poprieť nemôžeme. Podľa dermatológov je možné využívať tieto vlastnosti a zároveň neubližovať svojej pleti. Stačí, ak sa micelárna voda stane súčasťou dvojfázového čistenia pleti.

NÁŠ TIP: Čistenie pleti podľa odborníka: Ako to robiť správne?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bioderma Czech Republic (@bioderma_czech),

Čo je dvojfázové čistenie pleti

Známe tiež ako double cleansing, dvojfázové čistenie pleti umožňuje odstrániť makeup, pot, kožný maz a iné nečistoty z pleti a zároveň jej dodať potrebnú výživu a ochranu. Pleť sa tak prečistí hĺbkovo a je pripravená absorbovať ďalšie produkty: sérum či krém na tvár.

Prvou fázou je odlíčenie. Povrchové čistenie, ktoré odstráni väčšinu nečistôt z tváre. Využívať by sme ho mali predovšetkým večer, po celom dni. Pleť namáha nielen mejkap, ale aj slnko, vietor a ďalšie vonkajšie faktory. V tomto kroku môžete použiť svoju obľúbenú micelárnu vodu. Ale pozor! Používajte jemné, krúživé pohyby. Ak budete príliš tlačiť alebo pleť šúchať, len ju rozdráždite. V druhom kroku pleť ešte dočistíte, nepotrebujete dokonalý výsledok.

Druhou fázou je čistenie s pridanými výhodami. Zvoľte si napríklad mydlo na tvár, čistiaci gél alebo penu podľa typu a potrieb vašej pokožky. Pleť najskôr navhlčite a potom jemnými krúživými pohybmi prečistite aspoň jednu minútu. Vlažnou vodou čistiaci produkt zmyte a pleť osušte len prikladaním.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Evka • Biotiful.sk (@biotiful.sk),

Takto vyčistená pleť využila všetky benefity micelárnej vody a zároveň je čistá a pripravená na ďalšiu starostlivosť. Na noc vám odporúčame použiť vaše obľúbené sérum a nočný krém na tvár, cez deň okrem krému nezabudnite aj na SPF.

Ráno, kedy pleť nie je až taká zanesená nečistotami, vám stačí použiť gél na tvár, jemné mydlo alebo pleťovú vodu. Avšak nie tú micelárnu. 🙂

Veríme, že ste sa v tomto článku dozvedeli niečo nové. Pre inšpiráciu, tipy a zábavu nás sledujte aj na našom Instagrame – @omladnut.sk.

Zdroj titulnej fotky: Rawpixel

 

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca

Tenisky, ktoré šetria vaše kĺby a väzy

Domáca starostlivosť, ktorá vám pomôže cítiť sa skvele