Ste závislá na partnerovi? – Omladnut.sk

Ste závislá na partnerovi?

Nedokážete bez neho žiť, potrebujete vedieť, čo robí každú chvíľu dňa, potrebujete mať kontakt kedykoľvek je to len trochu možné, nechápete ako môže byť tak dlho bez vás, prečo nezavolá, prečo robí niečo bez vás….lebo ho milujete? „Cuká“ s vami, ak sa rozpráva s niekým iným, ak sa usmeje na niekoho iného, ak sa venuje niečomu inému ako vám? Ste majetnícka, nechápete prečo má iné súkromie, keď jeho súkromím ste len vy? Behá vám hlavou – prečo to robí, keď vám to ubližuje? Ak ste sa spoznali, gratulujeme vám k závislosti na partnerovi!

Som zaľúbená alebo závislá?
Závislosť na partnerovi si často mnohí pletú so zaľúbenosťou. Zaľúbenosť je ošiaľ, ktorý trvá pol roka až tri roky a potom prechádza do triezvejšieho pohľadu na vzťah. Počas tohto obdobia je naozaj vzťah a kontakt s partnerom intenzívny, obrovská je túžba, potreba kontaktu i zdieľania všetkého čo sa vás týka. Závislosť je však niečo, čo vám ubližuje, trápi vás, nedá vám dýchať. Strach z rozchodu môže byť silnejší ako láska samotná. Porozmýšľajte preto, čo vám vzťah dáva, či vám umožňuje rásť alebo ste s partnerom, len preto že sa bojíte zostať sama.
Prečo som závislá?
Závislosť na partnerovi je dôsledkom nízkej sebadôvery, sebavedomia a vlastnej nerovnováhy. Máte v živote pocit nedostatočnej opory a potrebujete mať stále pri sebe niekoho, kto vám slúži ako „barlička“. Problém vám robí rozhodovanie, vlastný názor, strach.  Váš život napĺňa len partner a chvíle strávené s ním. Väčšinou máte pocit, že vy ste vzťahu obetovali všetko a on je taký nevďačný.
Čo s tým?
Často počúvame, že partner by nám mal byť oporou, že rodina je základom všetkého. Partner tu však teraz je a zajtra nemusí byť. Rozvodovosť stále narastá a rodina zďaleka neposkytuje také zázemie ako sa traduje.
Jedinou oporou, ktorú v živote máte a vždy budete mať ste vy sama. Stredom vášho vesmíru nebude nikdy nikto iný. Čím skôr to pochopíte a čím skôr sa s touto myšlienkou stotožníte, tým skôr bude váš život lepší a krajší. Takže začnite sa konečne k sebe správať ako ku svojej najväčšej láske. Vytvorte si svoj vlastný milovaný priestor, buďte spokojná sama so sebou, užívajte si sama seba, doprajte si!
Popremýšľajte, čo vlastne v živote chcete, čo vám robí radosť, nájdite samú seba a milujte sa práve takáto. Veď ste to vy!
A hlavne sa nebojte, určite všetko vždy zvládnete aj sama, zbavte sa pocitu, že k riešeniu problémov vždy niekoho potrebujete. Každý to dokáže sám.
Váš život a vzťah bude totiž šťastný len ak sa bude skladať z partnera, priateľov, práce, koníčkov, relaxu ale najmä času, ktorý strávite sama so sebou. Nie len z jednej zložky – partner.
Ak totiž vaša závislosť na partnerovi vyústi do rozchodu (čo sa stáva takmer so železnou istotou), nezostane po ňom nestráviteľná prázdnota.

 

foto: flickr.com/conDOrman
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.