Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Splní vaša maska na tvár to, čo sľubuje na obale?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-06 14:00:36

Pri čítaní zloženia vašej masky vás možno prekvapí množstvo použitých ingrediencií. Niektorým nebudete rozumieť, no iné vás potešia – veď kozie mlieko, med alebo extrakt z exotického ovocia našej pleti musí pomáhať, však?

Maska na tvár – prečo ju používame?

Existuje mnoho druhov másk na tvár, podľa typu pleti alebo želaného účinku. Ak si však zvolíte tú správnu, tak pri pravidelnom používaní sa dostavia výsledky. Aké rôzne benefity môže priniesť maska?

  • hĺbkovo vyčistené póry
  • stiahnuté póry
  • hydratovaná pokožka = žiarivá pokožka
  • zvýšená pružnosť pokožky
  • vyhladené jemné vrásky
  • zjednotená farba pleti

Sú samozrejme masky s cieleným účinkom, ktoré detoxikujú, zastavujú zápalové procesy, pomáhajú pri liečbe akné alebo sa sústreďujú na podporu tvorby kolagénu. Všetko toto prinášajú na inej úrovni ako krémy alebo pleťové vody, pretože pôsobia intenzívejšie a prenikajú do hlbších vrstiev kože. 

NÁŠ TIP: Trápia vás vrásky na čele? Tu je 5 spôsobov, ako s nimi zatočiť

maska na tvár-2

Otázkou zostáva, koľko naozaj naša pleť absorbuje a či naozaj všetky tie ingrediencie potrebuje. Nie je to len ďalší produkt, ktorý na tvár natrieme a zmyjeme? Navyše, naša pleť má veľmi dobrú vonkajšiu vrstvu, ktorá nás chráni pred vplyvom počasia a nečistôt – nanešťastie, chráni nás aj pred produktami, ktoré na pleť aplikujeme. Koľko z nich teda prenikne do hĺbky?

Odborníci hovoria, že maska je predovšetkým jeden z krokov starostlivosti o pleť, ktorá pomáha pleť aktivizovať a vyživovať – je teda pravdou, že pleť dokáže prijať účinné látky z masky podobne ako z krémov a ostatných produktov. Pri maskách sa používajú špeciálne ingrediencie (prevažne butylénglykol), ktoré pomáhajú pleti prijať väčšie množstvo. To je dôvod, prečo sa maska považuje za hĺbkovú starostlivosť.

NÁŠ TIP: Odborník prehovoril – Dermatológ radí, ako si správne čistiť pleť

Kupovaná vs. domáca maska na tvár

Domáce masky sú ekonomické ale aj ekologické riešenie. Ich výhodou je, že si vždy vyrobíte len toľko, koľko spotrebujete – nestane sa, že na masku zabudnete a keď ju opäť vytiahnete zo šuflíka, už vám zaschla. Okrem toho si vždy viete namiešať presne to, čo vaša pokožka potrebuje. Bez zbytočných chemikálií a pridaných látok, ktoré pleti sťažujú prijímať výživu z produktov.

Pomocné látky v maskách, ktoré predávajú v drogériách, slúžia na vstrebávanie niekoľkých ingrediencií. Áno, len niekoľkých – pleť nikdy neprijme úplne všetko, čo sa v nich nachádza. Prijíma zvyčajne tie, ktoré sú v zložení na prvých priečkach.

Pozreli ste si niekedy zoznam ingrediencií na maskách v obchodoch? Na prvých priečkch zvyčajne figurujú práve tie pomocné látky, ktoré robia masku „maskou“. Skladovateľnou, príjemne voňajúcou alebo so zaujímavou farbou či textúrou. Tovšak znamená, že vaša pleť síce prijíma niekoľko ingrediencií z masky, no len málo z tých účinných látok, ktoré naozaj potrebuje. Výsledky sa teda dostavia ale nikdy nie také, aké by mohli byť, ak by ste použili len účinné látky.

Je to jednoduchý biznis trik, ktorý vám prináša isté (nie stopercentné) výsledky, no výrobcom prináša neuveriteľný zisk. Hoci nie je jednoduché preniknúť do hlbších vrstiev pokožky, určite by vás potešilo, ak by tam prenikali len látky, ktoré naša pokožka naozaj potrebuje – a nie tie ingrediencie, vďaka ktorým maska príjemne vonia alebo má peknú farbu. A práve z účinných látok si môžete kvalitnú a čistú masku na tvár pripraviť v pohodlí vašej domácnosti. Ktoré to však sú?

NÁŠ TIP: RECEPT – Domáca maska na tvár, ktorá odstráni pigmentové škvrny, čierne bodky aj vrásky

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stay Elegant & Gorgeous (@stayelegantgorgeous),

TOP 10 ingrediencií na ÚČINNÉ domáce masky

  • Prášok do pečiva – Má antibakteriálne, antimykotické, antiseptické a protizápalové účinky.
  • Káva – Plná antioxidantov, pomáha pri odstraňovaní pigmentových škvŕn. Navyše skvele odstraňuje odumreté bunky!
  • Tepelne nespracovaný med –  Je plný fyto-nutrientov, liečivých enzýmov a antibakteriálnych zložiek.
  • Kurkuma –  Toto indické korenie má silné protizápalové, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, navyše podporuje hojenie. Odporúča sa pri liečbe kožných ochorení, najmä akné a atopických ekzémov.
  • Citrón – Vysoký obsah vitamínu C zaručuje množstvo antioxidantov. Kyselina citrónová pomáha pri odstránení vrchnej, odumretej časti pokožky a minimalizuje tmavé škvrny na tvári.
  • Biely jogurt –  Vďaka obsahu kyseliny mliečnej vyčistí, hydratuje a zredukuje čierne bodky.
  • Aloe vera – Čerstvý gél z aloe vera je veľmi mocný, plný vitamínov a látok, ktoré pomáhajú nielen pri liečbe akné, ale aj pri odstraňovaní jaziev.
  • Avokádo – ideálne na dehydrovanú pleť. Zvláčňuje a vyživuje.
  • Kakao – Je účinným pomocníkom pri boji so starnutím pleti. Má anti-aging vlastnosti vďaka schopnosti podieľať sa na tvorbe kolagénu.
  • Škorica – Je známa tým, že znižuje zápaly a začervenanie.

NÁŠ TIP: Vytvorili sme pre vás zoznam jednoduchých domácich masiek na tvár, ktoré si zamilujete. Upokojujúca maska z medu, hydratačná avokádová maska, čokoládová maska proti starnutiu pleti a ďalšie

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov