Smartfón spôsobuje osamelosť: Dojímavá kampaň ukazuje, ako môžu technológie zničiť ľudské vzťahy – Omladnut.sk

Smartfón spôsobuje osamelosť: Dojímavá kampaň ukazuje, ako môžu technológie zničiť ľudské vzťahy

kampaň ukazuje na negatívny vplyv smartfónov

Smartfón je dnes neoddeliteľnou súčasťou našou spoločnosti. Okrem pôvodného telefonovania ho v podstate využívame ako osobného asistenta: je to náš kalendár, zápisník, kniha a zdroj zábavy a informácií. No všetko má svoje hranice.

Emotívna kampaň varuje pred smartfónmi

Mladý fotograf z Číny, Shiyang He, stojí za silnou kampaňou, ktorá poukazuje na spôsob, akým dovoľujeme smartfónom ovplyvňovať naše vzťahy. Fotografie zobrazujú bežné životné situácie – manželský pár v posteli, spoločné raňajky otca a syna či poobedňajší oddych v obývačke. Niečo však na nich vyniká. Shiyang He umiestnil na každej fotografii smartfón, ktorý pôsobí ako stena medzi rodinnými príslušníkmi.

Kampaň s trefným názvom Phone Wall (Stena z telefónu) nesie ešte vhodnejší podtitul: The more you connect, the less you connect (Čím viac pripojenia, tým menej si pripojený). Smartfóny môžu naozaj spôsobiť odtrhnutie od reality a postupom času útočia najmä na vzťahy. Dnes je bežným javom, že dve kamarátky sa po rokoch stretnú na káve, a po celý čas majú telefón v ruke.

Smartfóny prestávajú byť našimi služobníkmi, naopak, stávajú sa našimi pánmi. Tieto fotografie vyobrazujú práve túto strašidelnú realitu. My sa pripájame k varovaniu od talentovaného fotografa a pevne dúfame, že po zhliadnutí týchto fotografií sa bežná rutina “kontroly” sociálnych sietí hneď pri raňajkách postupne vytratí. Miesto nej si môžete vybrať jedno z týchto zmysluplných predsavzatí, ktoré vám do života prinesie radosť a rovnováhu.

NÁŠ TIP: Hľadáte viac rovnováhy? Tu je výber najlepších článkov o joge a meditácii

Kampaň Phone Wall – fotografie

Obyčajný poobedný oddych – ale napriek online pripojeniu medzi mamou a dcérou nie je žiadne spojenie.

smartfón môže poškodiť ľudské vzťahy

Milujete spoločné raňajky? Otec a syn vyzerajú, že ich milujú tiež. Hoci sú obaja vo svojom vlastnom svete. Nanešťastie, komunikačné technológie môžu spôsobiť zánik komunikácie.

smartfón a ľudské vzťahy

Romantika sa úplne vytráca, a to najmä kvôli smartfónu. Používate telefón v posteli?

smartfón medzi ľuďmi

Čo si myslíte o tejto kampani? Súhlasíte, že smartfóny môžu narušiť ľudské vzťahy?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.