Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Máte kučeravé vlasy? Poradíme vám, ako sa o ne starať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-12 11:33:45

Kučeravé či vlnité vlasy sú snom každej ženy, ktorá ich od prírody nedostala. Naopak, ženy s kučerami by si rady z času na čas užili rovné a poslušné vlasy, je tak? Ak patríte do tej druhej skupiny a hľadáte spôsob, ako sa starať o kučeravé vlasy a ako ich „nastajlovať“, čítajte ďalej.

Rozumiete vašim vlasom?

Kľúčom k poslušným, lesklým a krásnym kučerám je poriadna výživa. Kučeravé vlasy prijímajú vlhkosť oveľa ťažšie, a tiež sú častokrát náchylné k štiepeniu a lámaniu vlasov. Veľký dôraz teda potrebujete klásť na hĺbkovú výživu. Okrem kvalitného hydratačného šampónu by ste mali do repertoáru zaradiť aj kondicionér, ktorý má vyhladzovacie účinky, a nemali by ste zabúdať na pravidelné intenzívnu starostivosť v podobe masky na vlasy.

Jednou z obľúbených másk na vlasy je kokosový zábal. Jediné, čo potrebujete je panenský kokosový olej, ktorý po umytí nanesiete na vlhké vlasy. Vlasy potom zabalíte do uteráka (ideálne takého, ktorý je z mikrovlákna, a nepoláme vlhké vlasy) a s týmto zábalom môžete spať. Ak toľko času nemáte, už po 20-30 minútach môžete olej z vláskov vymyť a odhalíte tak vyživené a zdravé vlasy. Pri pravidelnej aplikácii budú kučery pevnejšie a nebudete sa musieť obávať suchých končekov.

NÁŠ TIP: Kokosový olej môže pomôcť vašim vlasom, pleti aj zdraviu. Spoznajte silu tohto a ďalších 6 prírodných olejov

žena v modrom s kučeravými vlasmi

Vlhko, teplo, drdol – nepriatelia kučeravých vlasov

Určite to poznáte. Máte čerstvo upravené vlasy, prípadne ste prepadli nezdravému žehleniu vlasov. Vyjdete na ulicu a stylingu je koniec: prší. Vlhké prostredie spôsobuje, že kučery strácajú svoj jednotný tvar, a pri vyžehlených vlasoch platí to isté: vlas, ktorý teplo narovnalo, sa začne pod vplyvom vlhka vracať do pôvodného tvaru. Čo s tým?
Na pomoc vám môžu prísť rôzne kondicionéry a séra, ktoré odolajú aj vlhkému prostrediu. Podobné vlastnosti majú aj niektoré laky na vlasy. Odporúčame vám siahnuť priamo po produktoch určených na kučeravé vlasy, vďaka čomu tak zabezpečíte vašim vlasom práve to, čo potrebujú.

Už sme naznačili, že žehlenie vlasov nie je zdravé. Práve preto, že vaše vlasy sú suché, akékoľvek teplo – žehlička, kulma či fén – im neprospievajú. Vlas sa zbytočne vysušuje a navyše sa ľahšie štiepi. Preto, ak už naozaj musíte, nezabudnite pri akomkoľvek stylingu pomocou tepla používať ochranný sprej alebo krém, ktorý vaše vlasy ochráni pred vysokými teplotami.

Čo vás však môže prekvapiť je, že aj príliš pevný drdol môže vašim vlasom ubližovať. O to viac, ak vaše kučery zviažete gumičkou skôr než uschnú. Vlas sa tak láme, a pretovám túto formu stylingu cez noc neodporúčame. Ak hľadáte náhradu, vyskúšajte fenomén známy ako hair plopping. Jednoducho vlasy umiestnite na bavlnené tričko, ktorým ich dvihete k hlave, a uterák obviažete okolo hlavy. Môžete tiež použiť aj šatku – hlavne však s vlasmi zabchádzajte jemne, pretože ich tvar by nikdy nemal mať prednosť pred ich zdravím. Inšpirovať sa môžete aj na Instagrame, stačí vyhľadať #hairplopping.

A výsledok vyzerá na druhý deň ráno takto:


Hľadáte niečo rýchlejšie?

Jednoduchý styling, vďaka ktorému vaše kučeravé vlasy vyniknú

Ak nemáte čas čakať na krásne tvarované kučery celú noc, ďalší jednoduchý spôsob na styling je použiť pri sušení vlasov difuzér. Nezabudnite však použiť aj stylingový produkt a susič nastaviť na nízku teplotu.

Táto metóda je veľmi obľúbená, pretože zväčša nezaberie viac ako 20-30 minút. Na čerstvo umyté vlasy (prípadne navhlčené vlasy) naneste stylingový produkt, a potom použite susiš na vlasy s nadstavcom. V predklone vlasy sušte, pričom sušičom kučery nadvihujete smerom hore – smerom k hlave. Po vysušení zakloňte a účes zafixujte lakom na vlasy. Túto metódu rada využíva aj Zendaya, ktorá o tom natočila aj kratučké video.

Video – Mladá speváčka a herečka Zendaya radí, ako správne stajlovať kučeravé vlasy

https://www.youtube.com/watch?v=HszBf-CJeVE

 

Čo poviete, vyskúšali by ste tento spôsob stylingu pre vaše kučeravé vlasy?

Zdroj titulnej fotky: Designecologist (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene