Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Bezbolestná cesta k lepšiemu zraku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-17 13:11:07

S poruchami zraku dnes bojujeme už pomaly tak často ako s alergiami. Niekedy za to môže nesprávna starostlivosť o zrak, inokedy možno vinu hádzať na gény.

Či už trpíte krátkozrakosťou, astigmatizmom od narodenia alebo sa u vás symptómy dostavili až neskôr, váš hendikep sa dá odstrániť rýchlou a bezbolestnou cestou – laserovou operáciou očí.

Operácia bez strachu, rezania a bolesti

Je náročné žiť s nejakým zdravotným nedostatkom, najmä ak sme mali možnosť vyskúšať si život bez neho. Platí to aj pri poruchách zraku, s ktorými nás často nútia iba sa vyrovnať. A tak už tí najmenší nosia dioptrické okuliare a mládež v puberte si každý rok kupuje na svoj „módny doplnok“ najštýlovejšie druhy rámov, aby vyzerala aspoň trochu k svetu.

Návšteva očných lekárov a nákup zdravotníckych pomôcok však čosi aj stojí, a to nielen peniaze, ale aj čas, ktorý musíme tráviť pri nadštandardných lekárskych vyšetreniach. Vzdať sa starostí s okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami je pritom také jednoduché. Už sa denne nemusíte starať o ich bezchybný stav a čistotu a ani si nemusíte dávať pozor pri tanci, športe, hre s deťmi či plávaní. Stačí sa objednať na konzultáciu do očnej kliniky, kde po dôkladnom vyšetrení rozhodnú, či sa zaraďujete medzi šťastlivcov schopných absolvovať laserovú operáciu očí.

Tento lekársky zákrok má veľa výhod, no medzi nimi najviac dominuje fakt, že je bezbolestný, rýchly a prináša stabilné výsledky. Okuliare a kontaktné šošovky si teda po zákroku už budete len prezerať vo výkladoch optík, no viac do predajní nevkročíte.

Beautiful woman with laser hologram and test vision table over c

Laser zrak napraví do pár sekúnd

Operácia očí laserom je medzi pacientmi čoraz vyhľadávanejšia a je určite lacnejšia ako celoživotný nákup dioptrických okuliarov a šošoviek. Medzi lekármi je najobľúbenejší certifikovaný femtosekundový laser, ktorý po dôkladnom nastavení z povrchu oka odstráni iba poškodené druhy tkaniva, a to bez rezania, bolesti, nadbytočného hluku alebo zápachu. Na operačnom stole síce budete po aplikovaní anestetických kvapiek do očí ležať približne desať minút, avšak samotný zákrok laserom trvá iba pár sekúnd.

Laser vás zbaví krátkozrakosti a astigmatizmu natrvalo a nehrozia vám nijaké vedľajšie účinky, ako napríklad syndróm suchého oka. Len čo opustíte očnú kliniku, okamžite sa u vás dostaví ostré videnie a vy si ani v práci nemusíte brať voľno. Váš deň bude prebiehať ako zvyčajne, akurát budete bez okuliarov.

Špeciálne si však treba vyčleniť čas na absolvovanie predoperačných vyšetrení, tie vás oberú o pár hodín, no výsledkom bude dôkladná analýza vášho zraku.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.