Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Sedem domácich medicín, ktoré vyliečia opuchnuté oči. Je to také jednoduché, až budete oči otvárať!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-29 19:35:10

Opuchnuté oči sú frustrujúca črta mnohých žien, keďže môžu úplne zničiť výzor, o ktorý sa každý deň snažíte. Našťastie, pre veľkú väčšinu dám nie sú opuchnuté oči spôsobené genetikou a je možné sa ich jednoducho zbaviť.

 

Opuchnuté oči sú problém, ktorý si väčšinou spájame s únavou, stresom z práce, alebo zo školy. Napriek tomu, že nemajú vplyv na zdravie, sú nepríjemnou estetickou črtou a každá žena sa ich chce čo najrýchlejšie zbaviť. Skôr než si povieme ako ich odstrániť, je dobré odstrániť aj pôvodnú príčinu ich vzniku. Dosiahneme tým to, že sa časom nevrátia naspäť a zároveň sa ich zbavíme rýchlejšie.

Pred týmito príčinami opuchnutých očí majte oči dokorán:

  1. Nedostatok spánku a únava
  2. Prehnané vystavovanie sa slnečnému žiareniu
  3. Nedostatočný pitný režim
  4. Fajčenie a alkohol
  5. Rastúči vek
  6. Nezdravé potraviny
  7. Stres
  8. Alergie

A toto sú najlepšie domáce liečby opuchnutých očí…

Uhorky

Uhorky nevidíme nadarmo v každej reklame na kozmetický salón, sú jedným z najúčinnejčích riešení na opuchnuté oči. Jemné adstringentné vlastnosti uhorky liečia a upokojujú kožu a tým odstraňujú opuchy. Stačí na krúžky nakrájať čerstvú uhorku, nechať ju na 30 minút vychladiť, dať na pár minút na opuchnuté oči a opakovať to pravidelne.

Zemiaky

Surové zemiaky pomáhajú odstrániť tmavé zafarbenie opuchnutých očí. Stačí ich aplikovať podobne ako uhorky. Prípadne, ak chcete aby boli ešte účinnejšie, nastrúhajte si surový zemiak, vytlačte z neho šťavu a vo vatových tampónoch ju uložte na oči.

Citrónová šťava

Citrón je výnimočne zdravé ovocie a preto asi nikoho neprekvapí, že dokáže pomôcť aj s opuchnutými očami. Silné antioxidačné vlastnosti vitamínu C pomáhajú riešiť rôzne poškodenia kože, okrem iného aj tie spôsobené ultrafialovým svetlom zo slnka. Ale pozor!, čistá citrónová šťava môže byť príliš silná, preto je lepšie pripraviť si roztok pridaním jednej polievkovej lyžice vody do šťavy z jedného citrónu. Ak sa chcete cítiť veľmi luxusne, nahraďte obyčajnú vodu ružovou vodou. Roztok nechajte v tampónoch pôsobiť na opuchnuté oči desať až pätnásť minút.

Rajčinová šťava

Kyslá povaha rajčinovej šťavy funguje ako prírodné rozpúšťadlo, ktoré pomôže odľahčiť farbu kože spôsobenú opuchmi. Obsahuje tiež protizápalové látky, ktoré odstránia samotné opuchy a odstránia vačky. Paradajky sú totiž plné výživných látok – vitamínu C, vitamínu A, vitamínu D, železa, síry, vápniku, draslíku a fosforu. A všetky z nich majú zázračné účinky na kožu! Stačí do misky vyžmýkať jednu rajčinu, pridať lyžičku citrónovej šťavy a na vatových tampónoch nechať pôsobiť na oči ráno aj večer a opuchnuté oči budú minulosťou.

Čajové sáčiky

Zelený a čierny čaj obsahujú kofeín a katechíny. Sú to látky, ktoré naplnia energiou nielen nás, ale aj cievky v okolí očí a tým nám pomôžu zbaviť sa opuchov. Stačí si uvariť hrnček zeleného alebo čierneho čaju a kým si ho budete v pohodlí vychutnávať, dajte použité čajové sáčky vychladiť do chladničky. Po pol hodine relaxu ich uložte na očné viečka a nechajte 15 minút pôsobiť a potom si opláchnite tvár.

Studené mlieko

Mlieko obsahuje vitamíny B6 a B12, ktoré pomáhajú udržať pokožku zdravú a hydratovanú, pomáhajú tvorbe nových kožných buniek. Chlad z obkladu zo studeného mlieka zároveň upokojuje unavené oči.

Kokosový olej

Kokosový olej je veľmi zdravý rastlinný tuk, plný zdravých tukov a vitamínu E, ktorý vyživuje a omladzuje pokožku, zabraňuje vzniku vrások a odstraňuje opuch. Stačí si kúpiť fľašu extra panenského kokosového oleju, naniesť si ho na ruky a jemne si ho päť až osem minút vmasírovávať do okolia očí. Pred opláchnutím ho nechajte vstrebávať a pôsobiť čo najdlhšie, kľudne aj niekoľko hodín.

Aké máte skúsenosti s opuchom očí a čo vám zaberá najlepšie?

Zdroj titulnej fotky: freestocks.org (Pexels)

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie