Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Sajfa i Evelyn sa zhodujú: Duševné zdravie je dôležité a treba o ňom viac hovoriť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-10-04 17:46:30

Zvrátiť nezáujem verejnosti a aktívne prispieť k zvýšeniu povedomia v oblasti duševného zdravia. Taká je hlavná myšlienka najnovšej kampane Ligy za duševné zdravie, ktorú podporili známe osobnosti ako Sajfa, Evelyn, Peter Bebjak, Iveta Radičová a ďalší.

Jeden z najväčších problémov, s ktorým sa ľudia s otraseným psychickým zdravím stretávajú je nezáujem. Len málokto si totiž uvedomuje, že duševné choroby dokážu ľudí potrápiť rovnako, ba niekedy i viac, ako tie fyzické. Prebudiť vo verejnosti, ale i v kompetentných organizáciách záujem o túto tému sa už 20 rokov snaží nezisková organizácia Liga za duševné zdravie. Na pomoc si tentokrát prizvala najpovolanejších a výsledkom kreatívnej práce niekoľkých agentúr je kampaň „Vyliečme nezáujem“.

Spoločne pre dobrú vec

Jedným z cieľov tohtoročnej kampane je i opätovné naštartovanie 24-hodinovej Linky dôvery. Tá je z dôvodu nedostatku podpory a financií už viac ako 12 rokov neaktívna. K spusteniu linky dôvery Nezábudka, môžete dopomôcť i vy, stačí ak navštívite oficiálnu stránku kampane www.vyliecmenezaujem.sk. Zapojiť sa však môžete i priamo v uliciach, kde počas dní 3.-10. októbra, prebieha zbierka známa ako Dni nezábudiek.

Sajfa, Evelyn a ďalší

Súčasťou kampane je i séria videí, v ktorých známe tváre verejne podnecujú záujem o psychicky chorých ľudí. Štatistiky hovoria jasne. Na Slovensku trpí psychickými problémami približne 500 000 ľudí a za minulý rok bolo na Slovensku spáchaných takmer 500 samovrážd. Psychické poruchy bohužiaľ stále patria k témam o ktorých sa nehovorí a tí, ktorých sa to týka, tak ostávajú radšej mlčať. K tomu, aby ľudia o svojich úzkostiach prehovorili vyzýva komička Evelyn aj prostredníctvom Instagramového odkazu, ktorý ukončila slovami: „Zdravie je všetko a áno, aj to psychické.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Evelyn (@evelynjefresh),

Odkaz kampane je jednoznačný: Nerobme z duševného zdravia tabu tému a venujme mu viac pozornosti. Svoj záujem a iniciatívu už prejavili mnohé agentúry, známe osobnosti a teraz ostáva rad na nás. Nevyhýbajme sa témam o duševných poruchách, naučme sa ich akceptovať a viac o nich hovoriť.  Možno tak nakoniec pomôžeme i svojim najbližším.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene