Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Jednoduché a bezbolestné odstránenie bradavíc. Ako na to?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-10-01 08:09:56

Akné, škvrny, výrastky, znamienka a bradavice. To všetko nám v mnohých prípadoch doslova znepríjemňuje život a my sa potom ocitáme na pokraji zúfalstva. Je tu ale riešenie. Bezbolestné a jednoduché odstránenie znamienok a bradavíc.

Každá žena chce byť atraktívna a s pomocou dokonalého vzhľadu aj viac sebaistá. Tvár je našou vizitkou a tento fakt by si mali uvedomiť niekedy aj muži. Sila kozmetických výrobkov a skrášľovacích procedúr je obrovská, no niekedy si s našim problémom nedokážu poradiť ani tie. Nehovoriac o prípadoch, keď veľká skupina ľudí, bez ohľadu na vek a pohlavie, trpí kožnými ochoreniami.

Škvrny a výrastky vo svojej rôznej podobe sa na tvári a inej časti tela objavujú v dôsledku zvýšenej syntézy melanínového pigmentu v mieste lokálneho zápalu na koži a intenzita a hĺbka tejto lézie potom závisí od závažnosti zápalového procesu, štruktúry kože a dostupnosti včasnej liečby.

Znamienka

Aj keď je väčšina znamienok neškodných, tento zhluk buniek tvoriacich pigment, vie niekedy narobiť poriadnu galibu. Viaceré si naozaj všímať ani nemusíme, pretože ich prekrýva tenké dámske tielko, no iné môžu naopak vykazovať určité známky malignity a byť tak pre konkrétnu osobu nebezpečné. Oveľa horšie to býva ešte v prípade, ak ide o melanóm. Najsmrteľnejšia forma rakoviny u človeka.

Ako sa zbaviť neželaných a problematických znamienok?

Bežný človek na rozpoznanie toho, ktoré znamienko má aký charakter, predpoklady a ani žiadne špeciálne prístroje nemá. Jedinou cestou je potom návšteva dermatovenerológa alebo estetickej kliniky a následne bezbolestné odstránenie znamienka.

Na čo si dávať pozor po zákroku?

Odstránenie bradavíc aj znamienok býva naozaj jednoduché a bezbolestné. Aby bol ale výsledok stopercentný a dokonalý, musíte si dávať pozor aj na starostlivosť o tvár po samotnom zákroku.

Plasticko-chirurgické odstránenie býva v tomto smere trochu viac náročnejšie, pretože ide o zošitú ranku, ktorá sa musí ihneď po skončení procedúry odstránenia ošetriť fixačnou plombou proti infekcii a krvácaniu. Zhruba po dvoch týždňoch sa dostavíte na odstránenie stehov a potom sa už len stačí starať o pleť podľa rád odborníkov.

Ak si dáte odstrániť znamienko alebo aj bradavicu laserom, bude to jednoduchšie. Žiadne rezné ranky, vďaka čomu môžete opäť a plnohodnotne fungovať. Pri oboch zákrokoch by ste mali ale postihnuté miesto chrániť pred zásahom vody, prachu a špiny!

Vodeodolná náplasť vie niekedy v tomto smere situáciu zachrániť naozaj rýchlo. Pri laserovom zákroku je ranka prelepená len jeden deň a potom sa už len ošetruje konkrétnym krémom. V mieste podstúpeného zákroku sa môže síce vytvoriť chrastička, ktorá ale časom odpadne. Jemné začervenanie bude trvať dlhšie a mali by ste ho chrániť pred UV žiarením, čo bude teraz v zime jednoduché. Ani sa však nenazdáte a do leta bude vaša pleť zasa dokonale krásna a jemne hebká.

Takže ten správny čas na riešenie tohto problému je práve teraz.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov