Rastú vám chĺpky aj po epilácií? Nie je epilácia ako epilácia! – Omladnut.sk

Rastú vám chĺpky aj po epilácií? Nie je epilácia ako epilácia!

Ak je epilácia vykonaná laserom, je to základ úspešného odstránenia ochlpenia

V ostatnom čase sa akoby roztrhlo vrece s ponukou kozmetických salónov. Medzi najžiadanejšie ošetrenia patrí odstraňovanie ochlpenia epiláciou. Nie je však epilácia ako epilácia. Najčastejším problémom býva jej neúčinnosť, napriek niekoľkým opakovaniam, sa chĺpky opäť prebúdzajú a rastú ďalej.

Rozdiel je v spôsobe epilácie. Často používaná epilácia intenzívnym pulzným svetlom (IPL) má iba krátkodobý účinok a ak chceme dosiahnuť trvalý výsledok, malo by byť ošetrenie vykonané laserom.

Aký je rozdiel medzi epiláciou laserom a intenzívnym pulzným svetlom (IPL)?

Oba spôsoby ošetrenia sú založené na zahriatí vlasového korienku na teplotu, ktorá zabezpečí trvalú epiláciu. Pri dosiahnutí kritickej teploty sa vlasový korienok trvale poškodí. Ak je však teplota iba o pár desatín nižšia ako požadovaný stupeň,  trvalé poškodenie korienku je nemožné a efekt epilácie trvá iba niekoľko týždňov. Potom vlas z korienku začína znovu rásť. Rozdiel je aj vo výrobcoch prístrojov. Takže efekt epilácie IPL  môže variovať podľa druhu prístroja, zručnosti obsluhy a nastavení parametrov zákroku. V každom prípade má iba krátkodobý účinok.

Ak je epilácia vykonaná laserom, je to základ úspešného odstránenia ochlpenia. Maximalizuje sa efekt na chĺpky a zároveň sa chráni pokožka. Výsledok potom už závisí hlavne od kvality vykonania zákroku. Uspokojivý efekt prinesie iba epilácia vykonávaná skúseným personálom s dostatočne výkonným laserovým prístrojom.

Je rozdiel aj v počte opakovaní?

Laserová depilácia (epilácia) zabezpečí želaný efekt už po 3-6 opakovaných ošetreniach. Intenzívne pulzné svetlo (IPL) sa používa minimálne 10-krát a výsledok je takmer nulový v porovnaní s laserom. Laserová depilácia (epilácia) má dlhodobý účinok.

Na trhu sú dokonca voľno predajné prístroje na domáce použitie, fungujú?

Vzhľadom k možnému riziku popálenia pokožky mávajú slabé výkonové parametre, ale to tiež znamená nedostatočnú energiu, teda aj teplotu a žiadny trvalý efekt. Ten nastáva až po dosiahnutí správnej teploty v mieste ošetrenia.

Treba sa na epiláciu laserom nejako špeciálne pripraviť?

Tri až štyri týždne pred zákrokom by ste si mali holiť chĺpky iba žiletkou. Nemali by ste si chĺpky odstraňovať vytrhávaním (pinzetou, strojčekom alebo voskami) a nevystavovať ošetrované miesta slnečnému žiareniu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.