Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Pozitívne afirmácie: Sila slov, ktoré budujú sebavedomie aj v práci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-03-09 08:00:19

Bez ohľadu na to, či ste v pozícii výkonného riaditeľa alebo ste len nedávno začali pracovať, vždy existuje priestor na osobný rast a posun v našich kariérach.

V podnikaní je to často o číslach a výkone, a ženy v podnikaní to niekedy vôbec nemajú jednoduché. Čo však robiť v prípade, že pociťujeme akýsi mentálny blok? Napriek tomu, že by sme mali pracovať, to jednoducho nejde a cítime sa skôr pod psa než úspešne. S takým postojom je náročné preraziť v podnikaní, že?

Možno vás kritika od manažéra alebo klienta (častokrát aj neoprávnená) núti pochybovať o vašich schopnostiach. Hoci sa zvyčajne cez takéto situácie snažíme čo najrýchlejšie dostať a pracovať o to viac, štúdie dokazujú, že to vôbec nemusí byť efektívne. Naopak, pochybnosti o tom, že niečo dokážeme, môžu reálne ovplyvniť kvalitu nášho výsledku! Neustály negatívny pohľad na svet môže v konečnom dôsledku priniesť neustále negatívne výsledky.

Jeden z účinných spôsobov, ako poraziť negativitu, sú pozitívne afirmácie. Mnohí si ich spájajú s meditovaním, ktoré dokázateľne zlepšuje váš výkon aj v pracovnom živote. Pomáhajú sústrediť sa na to, čo je pravdivé, a na to, čo chcete v budúcnosti dosiahnuť. Vytvárajú akúsi bariéru medzi vami a toxickými myšlienkami, ktoré vašu prácu iba dehonestujú. Predstavujeme vám tri spôsoby, ako môžu pozitívne afirmácie vplývať na kariéru.

pozitívne afirmácie na hrnčeku

Pripomeňte si pravdu o vás

Pravdepodobne najznámejšími afirmáciami sú tie, ktoré sú o nás. Podčiarkujú našu hodnotu a to, kým sme. Pomáhajú nám pripomínať si naše vlastné úspechy a povzbudzujú nás k tomu, aby sme si verili.

Séria chýb alebo zlých dní môže spôsobiť, že začneme spochybňovať naše silné stránky a prestávame si veriť. Kvôli tomu sa začneme trápiť s úlohami, ktoré inokedy zvládame s ľahkosťou. Prichádza nechuť do práce, ktorá rýchlo mení aj atmosféru v kancelárii. Okrem toho sa náš celkový výkon znižuje, pretože k úlohám nepristupujeme s toľkou energiou, ako bežne. Takže afirmácie o pravde, ktorá o nás platí, nám v takýchto chvíľach neistoty môžu pomôcť. Napríklad:

Som spoľahlivá, zodpovedná a rešpektovaná.

Takisto nám môžu pomôcť afirmácie o našich cieľoch.

Teším sa na dnešný deň. Bude produktívny a naplní ma radosťou.

Afirmácie nemusia byť zakaždým vyslovené nahlas, ale svoj cieľ splnia ak sú častokrát opakované. Ak je pre vás nepríjemné rozprávať sa sama so sebou pred zrkadlom, môžete si ich napísať. Dôležité je kartičku s afirmáciou umiestniť na viditeľné miesto a v ťažkých chvíľach nad ňou meditovať. Opakovanie nie je len matkou múdrosti – je to aj počiatkom novej energie a chuti do práce. Vaše afirmácie sa môžu stať vašim osobným motivátorom. Vďaka nemu budete opäť silnou a sebavedomou ženou.

NÁŠ TIP: 7 tipov, ako si zvýšiť sebavedomie. Číšlo 5 je naše obľúbené

sebavedomá žena používa pozitívne afirmácie

Pozitívne afirmácie o vašej práci

Bez ohľadu na to, ako dobre sa vám v práci darí, z času na čas sa každá z nás musí popasovať s nechuťou. Dôvodov môže byť mnoho: obavy z neistoty, čo bude ďalej; problémy, ktorým sa nechceme venovať alebo obyčajná nuda. Bez ohľadu na to, prečo sa práve dnes necítite na robotu, môžete dať šancu afirmáciám, ktoré vás nakopnú a povzbudia k výkonu.

Nabudúce, ak budete pociťovať nechuť k nejakej úlohe, vytiahnite zošit a zapíšte si, čo je tá úloha a prečo sa jej nechcete venovať. Napríklad:

Neviem, čo mám zaradiť do tejto prezentácie a bojím sa, že budem pred kolegami vyzerať hlúpo.

Potom vytvorte afirmáciu, ktorá je protikladom vašej situácie:

Moja práca prináša výzvy, ktorým sa teším. Som pripravená naučiť sa dnes niečo nové.

Alebo:

Teším sa, až dokončím prezentáciu!

Vašu afirmáciu si zapíšte niekoľkokrát, až kým sa nebudete opäť cítiť pripravená pokračovať v práci.

Povzbudenie pre ľudí vo vašom okolí

Povzbudzujme ľudí v našej práci, pretože to môže mať neuveriteľný vplyv na ich perspektívu, ktorá celému tímu prospeje. O to viac, ak tento tím vedieme. Pre dynamickú a stále rastúcu firmu je veľmi dôležité, aby všetci zamestnanci vnímali, že sú ocenení. Keď sa každý usiluje urobiť svoje maximum preto, že verí tomu, že to dokáže, tak sa celý tím neustále hýbe vpred.

Ak teda mávate osobné stretnutia s vašimi zamestnancami, pripravte si pre každého afirmáciu, ktorá vyzdvihuje jeho kvalitu. Napíšte ju na kartičku, aby si ju mohol zamestnanec zavesiť kamkoľvek bude chcieť. Môže to byť afirmácia ako napríklad:

Si majster v účinných riešeniach.

Tvoja vytrvalosť povzbudzuje celý tím.

Tvoja trpezlivosť je inšpiratívna.

Ak máte ťažkosti s motiváciou – či už pre seba alebo pre iných -, práve pozitívne afirmácie vám môžu pomôcť prelomiť negativitu. Môžu vás inšpirovať k skvelej práci a navodiť príjemnú atmosféru.

Vždy, keď viete identifikovať, čo vám bráni v práci, môžete proti tomu bojovať afirmáciami. Privítate vďaka nim vo vašom pracovnom živote inšpiráciu, produktivitu a sebavedomie.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva