Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Baking, strobing, contouring: Spoznajte veľký make-up slovník

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-03-05 09:00:17

Hovoria vám niečo slová ako baking či strobing? Že nie? Nelámte si hlavu, nasledujúce riadky vás prevedú tými najznámejšími pojmami, ktoré nám make-up svet ponúka.

Baking

Začneme pri veľmi funkčnej metóde, ktorú oceníte najmä ak máte pred sebou dlhý deň. Baking po našom „pečenie“ vám ponúka ideálny spôsob ako make-up na tvári zafixovať po celý deň. Baking nemá s rúrou a skutočným pečením nič spoločné a jeho recept spočíva v sile transparentného púdru. Po tom, ako budete mať svoj klasický make-up hotový, naneste na pleť najmä na oblasť čela, nosa, očné okolie a na lícne kosti hrubšiu vrstvu transparentného púdru. Nechajte pôsobiť pár minút, čím sa make-up na tvári „zapečie“ a nadbytočné množstvo púdru jemne odstráňte štetcom.

Contouring

Slovo contouring resp. kontúring vám už zrejme niečo hovorí. Trend výrazného kontúrovania nás síce pomaly opúšťa, stále je to však jedna z najobľúbenejších techník vizážistov, ale i bežných  žien.  Techniku kontúrovania preslávila Kim Kardashian a jej kúzlo spočíva v tieňovaní tváre a jej kontúrovania tak, aby sa vytvoril efekt užšej tváre s výraznými lícnymi kosťami. Pri kontúrovaní sa používa bronzer, ktorého farba je približne o dva až tri odtiene tmavšia ako váš make-up. Pri mastnejšej pleti, ale i pre začiatočníkov sa odporúča používať bronzer s púdrovou konzistenciou. Naopak, ak máte s kontúringom predchádzajúce skúsenosti, pokojne sa vyhrajte s krémovým kontúrovaním.

Strobing

Menej známy pojem strobing je v podstate bratranec contouringu. Jeho efekt spočíva v zvýraznení časti tváre highliterom, resp. rozjasňovačom. Zatiaľ čo výrazný a nedokonale prevedený contouring môže vyvolať nepekný dojem, pri strobingu idete takmer na istotu. Ak chcete pomocou strobingu pekne rozžiariť tvár, naneste jemnú vrstvu rozjasňovača na špičku nosa alebo lícne kosti. Budete milo prekvapená aký prirodzený, no zároveň žiariaci efekt to vašej tvári dodá.

Blending

Blending je pomerne jednoduchá metóda, ktorá spočíva v zapracovaní make-upu, líceniek alebo očných tieňov. Dôležité je daný produkt „rozblendovať“ teda rozniesť do stratena tak, aby bol na tvári nepatrný. Či už pri make-upe alebo očných tieňoch, pri blendingu je dôležitý správne zvolený blendovací štetec. Ten by mal byť hustý s veľkým počtom štetiniek, ktoré by však mali byť veľmi jemné. Správny blending je taký, ktorý nie je na prvý pohľad vôbec vidieť.

Cut crease

Cut crease je technika tieňovania očných tieňov, ktorú ocenia hlavne ženy s menšími očami. Táto technika zdôraznenia prirodzeného záhybu oka vám pomôže vytvoriť efekt väčších očí a prehĺbi váš pohľad.  Výborný je tiež pre staršie dámy, ktoré trápia ovisnuté viečka a efekt unavených očí. Dôležité je zvýrazniť záhyb oka tmavším očným tieňom a rozblendovať ho do stratena smerom k obočiu. Na očné viečko naneste malým štetcom tekutý korektor, aby ste tak viečko pripravili na nanesenie tieňu. Ideálne je na pohyblivú časť oka naniesť svetlé očné tiene aby vytvárali výrazný konrast so záhybom, na ktorom je tmavší očný tieň.

Tak čo milé dámy, ktorá technika líčenia vás zaujala? Veríme, že sme vás opäť niečo nové naučili a možno i motivovali vyskúšať pri najbližšom líčení malú zmenu.

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov