Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Potrebujete detox? 6 varovných signálov, ktoré vám prezradia pravdu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-25 22:14:57

Vedeli ste, že IQ u detí výrazne klesá v dôsledku spoločného pôsobenia poľnohospodárskych pesticídov? Toto šokujúce odhalenie vykazujú výsledky štúdie Národného inštitútu zdravia pod vedením Dr. Davida Bellingera. I na základe týchto desivých záverov, boli lekári z celého sveta vyzvaní, chrániť tehotné ženy pred nebezpečenstvom škodlivých toxínov v potravinách, ktoré konzumujú. Hrozba sa však netýka len detí, či tehotných žien, ale nás všetkých a práve preto je detox stále viac žiadúci. Negatívne pôsobenie cigaretového dymu, benzénu a ostatných toxických látok na naše zdravie bolo už niekoľko krát potvrdené odborníkmi.

 

Dobrou správou však ostáva, že naše telo funguje ako dokonalý stroj, ktorý sa sám dokáže pravidelne očistiť.  Takýto detox je vykonávaný na dennej báze a funguje ako prírodný dar, ktorý  dodáva energiu,  chráni pred chorobami a umožňuje jasne myslieť.  Každý stroj sa však z času na čas pokazí a rovnako tak i naše telo potrebuje premazať súčiastky. Ak cítite, že s vami niečo nie je v poriadku, načúvajte svojmu vnútru.

Nadobličková únava

Cítite sa večne unavená, máte ťažkosti schudnúť, nemôžete sa sústrediť a ani v spálni to nie je také ako kedysi? Možno budete prekvapená, no problémom môžu byť práve nadobličky. Tie priamo komunikujú s pečeňou, štítnou žľazou, tráviacim systémom, funkciami mozgu a reprodukčným systémom. Nadobličková únava je často dôsledkom nadmernej vyťaženosti pečene od čistenia toxínov.

Chute

V dnešnej dobe nie je ničím výnimočným, že naše rozmaznané jazýčky omínajú  rôzne chute. Ráz nás ovláda chuť na sladké, potom zas niečo slané a podobne. Hoci sú často zapríčinené psychickými impulzmi, svoju úlohu hrajú aj tie fyzické. Vysoko spracované a koncentrované potraviny umelo stimulujú dopamín, ktorý je zodpovedný za závislosť. To znamená ,že vám spôsobí dobrý pocit, po ktorom budete túžiť stále častejšie.

Depresia

Depresia, úzkosť, či dokonca poruchy príjmu potravy môžu byť  často zapríčinené výskytom určitých toxínov.  Dokázané je, že nahromadenie škodlivých chemikálií  môže blokovať vstrebávanie a uvoľňovanie prospešných látok, čo vedie k nerovnováhe, ktorá má negatívny dopad na fyzické, psychické a emocionálne účinky.

Potravinové alergie

Alergia na určitú potravinu, je často príznakom toho, že nedisponujete prospešnou mikroflórou.  Tá potom nedokáže správne absorbovať  a asimilovať živiny z potravy. Dochádza k tomu, keď sa v organizme premnožia organizmy akou je Candida, ktorá sa množí a spôsobuje deravé črevo. Nemusíte sa však prehnane strachovať. V tomto prípade nejde o nenapraviteľný problém. V priebehu času môžete znížiť svoju citlivosť a dokonca i alergie. Potrebný je detox vášho tela a postupné obnovenie mikroflóry. Dopomôže vám pritom vyvážená strava bohatá na probiotické potraviny.

Ochorenie srdca

Nesprávne stravovanie a príjem fermentovaných potravín vedie ku  nedostatočnému príjmu živín. V dôsledku toho, dochádza k dominovému efektu z podvýživy, vysokej hladine cholesterolu, srdcovému záchvatu, alebo dokonca k mŕtvici. Čistenie tela od toxických látok, je preto významnou prevenciou pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Emočné výkyvy

Prienik nebezpečných látok do vášho tela nemá  negatívny vplyv len na vašu fyzickú pohodu. Toxický systém spôsobuje i mentálne a emočné poruchy. Dobrou správou však je, že rovnako ako alergiám, i emočným výkyvom dokážete dať zbohom.

Ak vás akákoľvek zo spomínaných nepríjemností trápi na dennej báze, určite problémy neignorujte. Poraďte sa so svojim lekárom, alebo vyskúšajte správny detox.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie