Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Laserová epilácia: 6 skvelých tipov, ako dosiahnuť tie najlepšie výsledky

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-26 21:58:57

Možno ste už počuli, že zázračné odstránenie chĺpkov natrvalo je skutočne možné pomocou laserovej epilácie. Ale viete, ako sa na ňu máte pripraviť a aké zásady by ste mali dodržať, aby ste boli naozaj spokojné? Ak sa pohrávate s myšlienkou skúsiť túto modernú skrášľovaciu metódu, venujte pozornosť týmto šiestim užitočným tipom, predtým než navštívite kozmetické štúdio.

Nezaškodí pripomenúť si, čo je vlastne podstatou laserovej epilácie. Všetko je postavené na tom, že laserový lúč prenikne až ku korienku chĺpku, aby ho zahrial na veľmi vysokú teplotu a trvale zničil. Metóda si získala popularitu medzi ženami na celom svete a aj na Slovensku sa jej venuje veľa profesionálnych kozmetických štúdií.

Pred zákrokom sa neopaľujte

Ak milujete letné opaľovanie, naplánujte si laserovú epiláciu na jeseň alebo zimu. Určite sa zákrok nerobí, ak máte spálenú, alebo čo i len opálenú pokožku. Epiláciu vám neurobia ani po opaľovacom nástreku či návšteve solárka. Sedenia treba obvykle opakovať 6 až 8-krát. Keď so zákrokmi začnete v zime, celý proces zavŕšite akurát včas a budete dokonale pripravené na slnenie sa počas horúcich letných mesiacov.

Epilovanú oblasť musíte oholiť

Ideálne sa oholte deň pred termínom laserovej epilácie a použite na to žiletku. Prečo? Musíte sa vyhnúť depilácii voskom, pretože tá odstraňuje chĺpky tak, že ich vytrháva aj s korienkom. Korienky by tak počas zákroku chýbali, keďže práve na ne sa zameriava laserový lúč. Aby bola laserová epilácia účinná, musia byť korienky na svojom mieste.

Majte trpezlivosť

Ak chcete dosiahnuť parádne výsledky, buďte trpezlivé. Mnohé ženy si myslia, že ide o jednorazovú záležitosť, pravdou však je, že sedenia musíte viackrát opakovať. Najlepšie je, keď si naplánujete prestávky v dĺžke štyri až šesť týždňov medzi jednotlivými ošetreniami. Odumreté chĺpky tak dostanú čas potrebný na to, aby samé vypadli. Po prvých pár sedeniach ženy väčšinou nepostrehnú žiadnu mimoriadnu zmenu, avšak už po troch mesiacoch zvykne dochádzať k viditeľnej redukcii ochlpenia.

Toto určite neskúšajte!

V žiadnom prípade nesmiete laserovú epiláciu aplikovať v blízkosti očí! Zahrávať sa s poškodením zraku sa vám naozaj neoplatí. Vždy si preto vypýtajte dostatočnú ochranu očí, aj keď si dávate epilovať len nohy.

Ďalšou zásadou je nepodstupovať epiláciu celého tela naraz, keďže vaše telo znesie len určité množstvo laserového žiarenia. Ak vám niekto ponúka celkovú epiláciu, mal by to byť pre vás varovný signál a vy si nájdite serióznejšie kozmetické štúdio.

Bolí to menej, no relax nečakajte

Prah bolesti má každý niekde inde a skúsenosti žien s laserovou epiláciou sú tiež rôzne. Nájdu sa ženy, ktoré pri zákrokoch takpovediac zaplakali, no iné si veľmi pochvaľovali práve bezbolestnosť v porovnaní s voskovými páskami. Nech je to už akokoľvek, čo by sme si pre krásu nevytrpeli, že dámy?!

Čo máte robiť po laserovom ošetrení?

Vaša pokožka bude po zákroku citlivejšia. Doprajte jej teda čo najväčšiu ochranu a pri pobyte na slnku radšej použite kvalitný opaľovací krémAko sme už spomínali, medzi laserovými ošetreniami sa môžete holiť, ale nedepilujte sa voskom, pretože pri tom vytrhávate chĺpky aj s korienkami a škodíte tak celému procesu. Vaše chĺpky by mali vypadávať samé, pokiaľ chcete dosiahnuť, aby epilácia mala čo najväčší účinok. Deň až dva po laserovom ošetrení je tiež dobré zabudnúť na parfémy a deodoranty. No a nesprchujte sa horúcou, ale radšej vlažnou vodou.

Mať krásne hladkú pokožku už dávno nie je len túžbou modeliek a žien v šoubiznise. Na príjemnom vzhľade bez chĺpkov si dávajú záležať všetky ženy.

Ak ste sa aj vy rozhodli pre laserovú epiláciu, tieto rady vám určite pomôžu dobre sa ňu pripraviť a absolvovať bez obáv všetky sedenia.

Máte s laserovou epiláciou skúsenosti a vedeli by ste náš zoznam doplniť? Neváhajte a napíšte vaše tipy v diskusii k článku.

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca