Pastelová mánia: Odtiene, do ktorých sa zamilujete – Omladnut.sk

Pastelová mánia: Odtiene, do ktorých sa zamilujete

ružová sukňa

Nežné, ženské a romantické, také sú pastelové farby. Stále častejšie slnečné dni priam volajú po farebných kombináciách. Pozrime sa teda ako nádherné farby dúhy prepašovať do každodenných outfitov.

Pastelové farby nie sú v móde žiadnou novinkou a s menšími obmenami sa na móla pravidelne vracajú. Pastelové farby sú vhodné pre jemné romantičky ale i dámy, ktoré pri obliekaní preferujú ráznejšie prvky. Ak je vaša prvá predstava len cukrovú vata a jej rovnako sladká majiteľka v uhladených ružových šatočkách, nenechajte sa zmýliť. Práve pastelovým kúskom môžete dokonale rozbiť svoj drsný look, oživiť koženú bundu či bagandže a do svojho outfitu vdýchnuť trošku farieb, i keď patríte k zarytým milovníčkam čiernej.

Tip č.1: Na začiatok jednoduchšie

Ak ste v kombinácii pastelových farieb úplným začiatočníkom a pri dennom obliekaní preferujete skôr iné farby, stavte na jednoduchosť. Na začiatok odporúčame kombinovať menej pastelových prvkov s inými kúskami v neutrálnych tónoch. Držte sa minimalizmu a zvoľte jeden, maximálne dva pastelové kúsky doplnené inými farbami. Príliš mnoho rôznych pastelových odtieňov by mohlo v outfite pôsobiť rušivo.

Tip č.2: Farebná typológia je rozhodujúca

Síce sa v súvislosti s módou neustále opakuje, že v nej v podstate žiadne pravidlá neexistujú, vždy sa nájdu malé zlepšováky, ktoré dokážu pomôcť. Takým je aj farebná typológia. Ak patríte k dámam s tmavšou farbou pleti, zvoliť by ste si mali jemnejšie a krémové odtiene pastelu. Ak ste naopak majiteľkou svetlej, ba až porcelánovej pokožky, určite sa na plno oddajte výrazným farbám. Pastelové farby vyzerajú božsky na blondínkach, ani brunetky a červenovlásky však nemusia smútiť. Dámam s tmavšími vlasmi odporúčame držať sa tipu č. 1 a nepúšťať sa do pastelových odtieňov od hlavy po päty. Vyskúšajte skôr pastelové akcenty v podobe doplnkov, či jedného, maximálne dvoch dúhových kúskov.

Tip č.3: Odvážnym šťastie praje

Ak patríte k odvážnym dámam, ktoré sa neboja kombinovať na prvý pohľad nekombinovateľné, máte od nás jasnú zelenú. Pastelové farby nádherné vyniknú ak ich doplníte výraznými, sviežimi farbami. Super tip je napríklad svieža hráškovo zelená riasená sukňa doplnená jemným mätovým sakom. Ak ste naozajstná fashion bohyňa, alebo ňou chcete byť, potom sa pokojne zaodejte do pastelovej od hlavy po päty. Na ulici určite upútate a navyše vám to krásne predĺži siluetu.

Veríme, že sme vám opäť dodali dávku novej, sviežej a v neposlednom rade pastelovej inšpirácie a že naše tipy oceníte, keď budete najbližšie nerozhodne stáť pred svojim šatníkom. Užívajte si jar plnými dúškami a pretavte svoju pozitívnu náladu i do svojich outfitov.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.