Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 dôvodov prečo budete vďaka behu šťastnejšia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-16 09:22:47

Jar je ideálnym obdobím kedy začať s pravidelným behom. Ak ešte stále hľadáte motiváciu, prečítajte si spôsoby, ako vás beh premení na šťastnejšiu a vyrovnanejšiu osobu.

Máte vo svojom okolí niekoho kto pravidelne beháva? Potom zrejme viete, že je to človek, ktorému úsmev na tvári nikdy nechýba. Prečo je to tak a čo pravidelný  beh s našim telom dokáže?

1. Nával endorfínov

Fyzické cvičenie, vrátane behu uvoľňuje v tele hormóny s názvom endorfíny. Dobré známe hormóny šťastia endorfíny dokážu v našom tele hotové zázraky. V ľudskom tele pôsobia ako droga, ktorá spôsobuje, že je človek viac energický, bdelý a áno predovšetkým šťastnejší. Dobrou správou je, že sa uvoľňujú nielen počas behu, ale aj bezprostredne po ňom. Ak sa cítite zle, podráždene a jediné na čo máte chuť je ležať pred televíziou a vyjedať chladničku, povedzte si stop a choďte si aspoň na chvíľu zabehnúť. Uvidíte, ako sa po pár minútach vaše pocity premenia k lepšiemu.

2. Silnejšia osoba

Pravidelný beh z vás spraví silnejšiu osobu a to nielen po fyzickej ale i psychickej stránke. Dobrá fyzická kondícia spôsobí, že sa budete cítiť silnejšia a lepšie zvládnete akékoľvek výzvy, ktoré vám prídu do cesty. Byť v lepšej forme to nie je len viac svalov a lepšia kondička, ale aj posilnená psychická stránka, vďaka ktorej budete šťastnejšia.

NÁŠ TIP: Odborníčka radí ako zvládať stres a mať vyrovnaná život!

behanie

3. Dosahovanie cieľov

S behom súvisí aj stanovovanie si cieľov. Je známe, že ľudia sú vo všeobecnosti šťastnejší a naplnenejší, ak môžu pracovať na dosahovaní svojich cieľov. Hoci je dosiahnutie cieľov výborný pocit, šťastie prináša cesta, ktorá k takémuto úspechu vedie.

4. Sociálne väzby

Aj keď je  je beh skôr individuálny šport, bežecká komunita je veľmi silná a jednotná. Bežci sa navzájom radi podporujú a nadväzujú medzi sebou priateľstvá. Beh s priateľmi alebo nadviazanie kontaktu s neznámymi bežcami vám poskytne silnú podporu. Takéto nadväzovanie sociálnych väzieb je pre ľudí a predovšetkým pre ženy veľmi dôležité.

bežecké tenisky

5. Vyššie sebavedomie

Buďme úprimné, vyššie sebavedomie je niečo, čo by si zaslúžila takmer každá žena. Niekedy nám ho poskytne nové oblečenie, účes či komplimenty od iných. Čo však zapracovať na zdravom sebavedomí svojpomocne? Nič nie je lepšie ako beh, ktorý nám dodá lepšiu kondíciu, zdravie, psychickú pohodu a v neposlednom rade sebalásku. Zvýšená sebaúcta vedie ku šťastiu. Skúste sa nabudúce lepšie pozrieť na šťastnú osobu a zistite, že bez sebavedomia by to nešlo.

Tak čo máte už dnešný beh za sebou? Vytiahnite bežecké topánky a hor sa uchmatnúť si kúsok šťastia len pre seba.

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.