Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

3 skvelé domáce recepty na opuchnuté horné viečka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-27 09:33:38

Trápia vás opuchnuté horné viečka? Nie ste v tom sama! Našťastie má pre nás príroda vždy niekoľko pomocníkov, vďaka ktorým môžeme vyzerať lepšie a cítiť sa zdravšie!

Prečo mávame opuchnuté horné viečka?

Dôvodov je viacero. Predovšetkým je za tým únava a nedostatok spánku. V dnešnej uponáhľanej dobe sa málokedy stíhame zastaviť na poriadny obed, nieto ešte na plných sedem až osem hodín spánku – to sa však okamžite prejaví na našom tele! Nedostatok spánku môže ovplyvniť našu náladu, našu produktivitu, ale aj náš výzor.

Ďalšou príčinou môže byť aj stres z práce. Našťastie, je možné zbaviť sa ho do 5 minút! No svoje stopy to na našej tvári zanechá, častokrát aj v podobe opuchnutých viečok.

Pod opuchnuté horné viečka sa tiež podpisuje fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov, ako aj alergie či nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu. Ako vidíte, je toho naozaj veľa – dá sa s tým však niečo robiť? Našťastie sa dá!

žena má opuchnuté očné viečka
Nedostatok spánku či tekutín, stres z práce, emocionálna nerovnováha ale aj nezdravé jedlá môžu spôsobovať opuchnuté horné viečka. Zdroj: Pexels

Domáce recepty na opuchnuté horné viečka

Určite poznáte tie klasické tipy: studený obklad alebo krúžky uhorky či zemiakov. A tieto triky naozaj pomáhajú – no nie všetkým. Pozrite si teda tieto tri domáce recepty, ktoré vám pomôžu zbaviť sa opuchnutých viečok!

Aloe vera

Povedali sme to už stokrát, a spomíname ju opäť. Bylinka plná vitamínu E a antioxidantov pomáha pri mnohých kožných ochoreniach. Skvele však vplýva aj na opuchy, ktoré redukuje, a tiež pomáha osvetliť kruhy pod očami. Gél aplikujte priamo na očné viečka, pozor, aby sa nedostal do očí!

Odporúčame vám mať doma jeden (alebo aj viac) kvetináčov s aloe, aby ste mohli gél používať úplne čerstvý. Ak však rastlinku poruke nemáte, môžete si 100 % aloe vera gél zakúpiť v drogériách či obchodoch s bio kozmetikou.

žena bez opuchnutých horných viečok
Oči sú stredobodom pozornosti pri pohľade na ľudskú tvár. Ak vás trápia opuchnuté horné viečka, nemajte obavy! Príroda ponúka mocné riešenia! Zdroj: Pexels

Čajové vreckúška

Šálka čaju je ideálna na relax a oddych. Po tom, čo čaj vypijete, však vrecúško neodhadzujte! Zelený čaj obsahuje množstvo antioxidantov, a pomáha zmenšiť opuch. Stačí, keď vreckúško vyberiete po maximálne troch minútach, a necháte vychladnúť na izbovú teplotu. Potom si vrecúška položte na viečka a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút.

Koriander

Táto bylinka má všestranné využitie nielen v kuchyni, ale aj v domácej medicíne. Zaviažte semiačka koriandru do balvnenej šatky alebo do kúsku látky, a namočte do vody. Nechajte namočené niekoľko hodín. Túto vodu potom môžete použiť na opláchnutie očí. Podobne ako pri čaji, aj tu platí, že môžete namočené semiačka položiť na viečka a nechať pôsobiť 10 až 15 minút. Môžete opakovať viackrát počas dňa, až kým sa opuch nezredukuje. Koriander tiež pomáha pri pocite pálenia očí.

Aký je váš overený trik, ktorým sa viete rýchlo zbaviť opuchnutých viečok? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj titulnej fotky: Pixabay (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie