Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

EKO balenie vianočných darčekov: Nezabúdajme na životné prostredie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-18 09:00:14

Ročne sa kvôli vianočným darčekom minie neuveriteľne veľa plastu a papieru len preto, aby sme udržali krok s módou a darčeky boli na pohľad príjemné. Dá sa to však urobiť aj ekologicky a my vám poradíme, ako. Tu sú 2 tipy na EKO balenie vianočných darčekov!

Recyklujete?

Najjednoduchším spôsobom, ako znížiť spotrebu baliaceho papiera a plastových obalov je použiť to, čo máte doma. Nepochybne máte aj vy v domácnosti niekoľko darčekových tašiek a krabíc, ktoré môžu urobiť radosť niekomu ďalšiemu. Môžete tiež použiť kartónové krabice alebo starý baliaci papier. Krabice môžete vyzdobiť baliacim papierom alebo použiť napríklad obaly z cukríkov či čokolády. Z baliaceho papiera viete vykúzliť ozdobné mašličky alebo zaujímavé ornamenty.

Môžete použiť aj iný než len baliaci papier. Rôzne magazíny, časopisy alebo staré mapy vytvoria tematické a jedinečné balenie, ktoré má šmrnc. Stačí len kúsok kreatívnej práce, a skvostne zabalené darčeky sú na svete!

NÁŠ TIP: Chystáte sa na vianočný večierok? V tomto určite zažiarite!

Šály, šatky, kuchynské utierky, dokonca aj košele alebo svetre tiež poslúžia ako unikátny baliaci „papier“. Môžete ich používať ako bežný papier, v prípade, že sú štvorcového tvaru. No kreativite sa medze nekladú a darček môžete do šálu aj zaviazať. Takéto balíky vyzerajú elegantne, sú priateľské k životnému prostrediu a navyše nimi môžete inšpirovať aj vašich blízkych. Pozrite sa, aké chic môžu byť takto zabalené darčeky pod stromčekom:

Prípadne môžete väčšie kusy látok (napríklad zbytkové látky z obrusov, kuchynské utierky či vystrihnuté kusy látky z veľkých košiel) použiť aj na výrobu jednoduchých darčekových vrecúšok. Namerajte si látku podľa darčeka a zošite obvody ladiacou niťou. Na vrchu môžete previazať motúzikom alebo požiť napríklad rukáv z košele! Takéto predvianočné DIY sa určite zapáči aj detičkám a naučia sa vnímať staré oblečenie ako materiál na recykláciu a nie smetie.

Jednoduchou možnosťou je tiež použiť jutu a darček do nej jednoducho zabaliť a zviazať motúzikom. Ekologické, jednoduché a efektné!

Video – 3 jednoduché spôsoby, ako ekologicky zabaliť darček

 

Darujte darček zalabený v darčeku!

Napokon, nemusíte vôbec hľadať eko spôsoby, ako darčeky zabaliť. Stačí, ak darček zabalíte do ďalšieho darčeka!

Akékoľvek sklenené dózy sú vhodným balením pre malé kozmetické balíčky, sladkosti alebo šperky. Nepochybne sa do tých väčších zmestia aj veselé ponožky alebo voňavý čaj! Stačí ich dozdobiť kúskom farebného motúzu a na fľašku môžete miesto nálepky napísať meno obdarovaného fixou. Prípadne použite vizitky alebo zvyšky baliacich papierov na výrobu milých menoviek.

Okrem toho, môžete zabaliť darčeky napríklad do šálu alebo obrusu, ktorý bude tiež jedným z darčekov. V prípade väčších darčekov môžete venovať košíček alebo krabicu, ktoré vystliete obrusom alebo kuchynskou utierkou. Skvelou výstielkou je tiež slama alebo krepový papier z recyklovaného materiálu.

košík alebo krabice je spôsob, ako zabaliť darček ekologicky

Čo poviete, dáte tento rok šancu ekologickým baleniam darčekov? Ale ste fanúšičkou baliaceho papiera? Dajte nám vedieť v komentároch!

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy