Originálny darček pod stromček? Bábätko! – Omladnut.sk

Originálny darček pod stromček? Bábätko!

Či sa nám to páči alebo nie, Vianoce sa nezadržateľne blížia. Tie praktické už premýšľajú nad nákupmi. Ako potešiť seba, milovanú polovičku, vlastnú rodinu a dokonca aj svokrovcov? A dokonca všetkých naraz a tak, aby vás to nestálo ani cent? Vytúžené dve čiarky na baby teste sú zaručene tým najoriginálnejším darčekom. Ak to chcete stihnúť do Vianoc, je najvyšší čas pustiť sa do práce.

Dĺžka čakania na vytúžené bábätko je u každej ženy iná. Ak o tom uvažujete už dlhšie a nič vám nebráni v tom, aby ste čakali dlhšie. Choďte do toho a pripravte si tak ten najúžasnejší darček na svete. Počatie dieťatka by síce nemala byť mechanickou záležitosťou, aj napriek tomu je dobré postupovať sytematicky. Ak začnete už dnes, máte šancu stihnúť to do Vianoc. Ak chcete uspieť, dodržte tieto kroky.

Rovnaký pohľad na vec

Pre istotu sa poslednýkrát uistite, že s partnerom chcete to isté. Spoločnú rodinu. Nie je snáď nič horie ako bolestné vytriezvenie, keď dôjde na lámanie chleba a Vianoce osamote. Porozprávajte sa o spoločných plánoch. Bude nasledovať svadba? Väčší byt? Ujasnite si veci narovinu. Vyhnete sa tak možným nedorozumeniam, ktoré by mohli prísť neskôr.

Zdravie pod kontrolou

Poznať vzájomne svoj zdravotný stav je určite podstatné. Je jedno, koľko máte rokov. Či ste sa rozhodli pre bábätko tesne po 20tke alebo vám biologické hodiny už varovne bijú na poplach, základom je byť v kľude a nestresovať pri prvom neúspechu. Ľudský organizmus a psychika je nevyspytateľná. Ani lekári nepoznajú odpovede na otázky, ako je možné, že sa konečne zadarí a prečo to, naopak, nejde – ak neexistuje žiadna zdravotná indikácia. Nie je nič horšie ako hystéria. Pracovať na dieťatku pod tlakom spôsobí, že si to jeden z vás môže rozmyslieť. Zbavte sa všetkých negatívnych vplyvov.

Pripravte organizmus na počatie

Dostaňte sa do pohody. Počítajte plodné dni. Sledujte bazálnu teplotu a kvalitu cervikálneho hlienu. Okrem zmeny vášho životného štýlu lekári odporúčajú doplnky stravy, ktoré ženské telo pripravia na počatie bábätka, a pomôžu k rýchlejšiemu otehotneniu. Okrem toho obsahujú vitamíny a minerály podporujúce psychickú pohodu, ktorá je pre splnenie sna budúcej mamičky kľúčová. V súčasnej dobe rieši problém s otehotnením, spôsobený rôznymi dôvodmi, každý šiesty pár. Šancu na otehotnenie značne ovplyvňuje nielen zdravý životný štýl a dostatok potrebných látok, ale predovšetkým aj psychický stav ženy. GS MimiStar je výnimočný svojím zložením. Vďaka unikátnej kombinácii vitamínov
a špeciálnych látok podporujúcich nielen fyziologické procesy, ale tiež psychickú pohodu, pomáha k otehotneniu prirodzenou cestou. Obsahuje inositol, kyselinu listovú, jód, horčík a ďalšie prvky, ktoré sú potrebné v období pred tehotenstvom. „Inositol je pre ženské telo kľúčový. Ide sa o látku prirodzene sa vyskytujúcu v ľudskom organizme. Telo si však nedokáže vyprodukovať jeho potrebné množstvo samo, preto je potrebné ho prijímať aj z vonkajšieho prostredia.

Nedarí sa vám otehotnieť? Skúste toto:

1. Zmeňte, čo sa dá

Zmeňte životný štýl, žite zdravo a najmä v pohode. Jedzte viac ovocia a zeleniny, žiadne prejedanie sa. Zaraďte do svojho života pravidelný šport a ak je to nutné, schudnite. Stres zabíja, to vieme. Tiež vieme, že vylúčiť ho zo života je priam nemožné. Práca, každodené problémy, hypotéka, účty, náhlenie sa. To všetko otehotneniu neprospieva. Telo totiž vyplavuje stresový hormón, ktorý otehotneniu bráni. Prehodnoťte svoj život a pokúste sa z neho vylúčiť všetko stresujúce. Alebo aspoň začnite brať isté veci s nadhľadom. Veď nie je naozaj nič dôležitejšie ako zdravá a kompletná rodina. Šťastná rodina.

2. Deň D

Na internete si kalkulačkou či aplikáciou v mobile vypočítate obdobie plodných dní, no tie skutočne plodné sú maximlne dva. Preto je dobré sledovať ich prostredníctvom ovulačných testov. Vplyvom prostredia, zdravotného stavu a rôznych iných faktorov sa občas môže stať, že v daný mesiac plodné dni nemáte, iný mesiac vám praje a folikúl je viac. Vďaka ovulačným testom budete mať všetko pod kontrolou.

3. Nie je poloha ako poloha

Milujte sa sytematicky, ale nie mechanicky. Milovanie musí byť stále pôžitkom, nie činnosťou, pri ktorej ide len o jedno. O splodenie dieťaťa. Muža to veľmi rýchlo prestane baviť, cíti sa zneužitý a začne sa vám vyhýbať. Potom je už len otázkou času, kedy sa pridružia partnerské problémy. Pri milovaní preferujte polohy, ktoré prospievajú otehotneniu.

4. Inositol je zázrak

Začnite užívať doplnky stravy s obsahom inositolu, napríklad GS Mimistar. Je klinicky testovaný a svojim zložením vplýva na ženský organizmus veľmi pozitívne. Inositol, mnohými klinickými štúdiami overená látka, pomáha upraviť menštruačný cyklus, optimalizuje činnosť vaječníkov a navodzuje ovuláciu. Zároveň je dôležitý pre správnu kvalitu a dostatočné množstvo zrelých vajíčok.

5. Stále nič?

Ak stále nie ste tehotná, navštívte gynekológa a nechajte si urobiť test plodnosti a hormonálny profil. Veľmi dôležitú úlohu pri otehotnení tu zohrávajú hormóny štítnej žlazy. Treba sa uistiť, že funguje presne, ako má. Gynekológ by vám tiež mal odporučiť vyšetrenie priechodnosti vaječníkov. Je dobré, ak máte všetko pod kontrolou a všetky nevyhnutné informácie, pretože v ľudský organizmus je nevyspytateľný a všetko so všetkým súvisí.

6. Aj partner zohráva dôležitú rolu

Partner by mal absolvovať spermiogram. Naznačí kvalitu spermií, ich pohyblivosť a či ich má dostatočné množstvo. Ochota podstúpiť vyšetrenie naznačuje úprimú snahu o založenie rodiny a tiež fakt, že je to zrelý a vyrovnaný partner.

7. Nádej zomiera posledná

Nezúfajte, ak ste už unavená zo statusu snažilka. Psychická pohoda je základ úspechu. Nepodliehajte panike. Poznáme stále viac prípadov, keď tehotenstvo prišlo vtedy, keď to už nikto nečakal. „Lekári ma už pred rokmi informovali, že vďaka mojim zdravotným problémom nikdy neotehotniem normálnou cestou,“ hovorí Ivana (26): „Tak sme to s manželom ani neriešili a povedali sme si, že keď sa raz rozhodneme pre dieťatko, budeme to riešiť pod odborným dohľadom tak, ako nám odporúčali. Zrazu mi neprišli moje dni a lekár oznámil. Ste tehotná! Bolo to prekvapivé, ale veľmi sme sa potešili.“ Ak všetko zlyháva a každý pokus na prirodzené oplodnenie je márny, sšte vždy je tuposledná možnosť – umelé oplodnenie. Neváhajte! K vytúženému bábätku sa dopracujte, to určite stojí za to!

GS MimiStar je dostupný v lekárňach alebo na www.gsmimistar.sk za odporúčanú cenu 14,30 Eur.

Foto: Photl.com a archiv

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.