Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Nápady na krásne darčeky na Deň matiek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-04-30 10:00:51

Mama je len jedna. A hoci každý človek má úplne iný príbeh s mamou, mnohí z nás mali v živote osobu, ktorá bola našim materským vzorom. Blíži sa deň, ktorý je venovaný práve im. Viete už, ako ich potešíte?

Na Deň matiek nejde len o darčeky

… a rozumieme tomu aj v našej redakcii. Naše mamy najviac obdaruvávame každodennými maličkosťami. SMSka, v ktorej sa opýtame, ako sa má. Rýchly telefonát popri varení, pretože si nepamätáme recept a chceme upiecť ten jej koláč, nie hocijaký. Spoločne strávené chvíle si rodičia vážia najviac. No uprostred rušného života v tomto svete je niekedy jednoduché si tieto drobnosti nevšimnúť. Preto je dobré z času na čas si pripomenúť prvý láskavý vzťah, ktorý poznáme: vzťah s mamou.

Práve preto sme pre vás vybrali niekoľko krásnych darčekov na Deň matiek. Nie preto, aby ste si svoju „povinnosť“ ľahšie odbili. Ale aby ste mohli tento deň poňať ako príležitosť pripomenúť mame, že je pre vás vzácna. A v prípade, že sama ste mamkou, dovoľte aj vašim deťom, aby vám to pripomenuli. Užite si ten deň. Celý je len o vás.

Povedzte to šperkom

Šperk je klasický darček, ktorý neomrzí. Je vzácny, je krásny a v prípade, že je darovaný od srdce, tak poteší každú mamu. Nemusíte však hľadať v typických zlatníctvach – šancu môžete dať aj lokálnym šperkárom.

Inšpirovať sa môžete napríklad tvorcami náramkov a lyčižiek Ručičkovo. Gravírujú nápisy podľa vlastného želania, nás najviac uchvátila táto krásna dvojka. Môžete si teda vybrať aj dva náramky a takto symbolicky vyjadriť puto, ktorému sa žiadne iné na svete nevyrovná: vzťah medzi mamou a jej dieťaťom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ručičkovo (@rucickovo),

Folklórny dizajn – spojte lásku k mame s láskou k našim tradíciám

Tešíme sa rastúcemu trendu obklopovať sa slovenským folklórom. Vidíme to na oblečení, na šperkoch, na reklamách… a dokonca aj na dizajnovkách akými sú napríkald nálepky na nechty, kryty na telefón či kabelky a iné doplnky. Najviac nám uchvátila krásna kombináciach nechtov a krytu na telefón od Petra Toth Jewellery.

Podľa vášho rozpočtu sa môžete rozhodnúť investovať do poctivej slovenskej práce aj v podobe jej krásnych šperkov alebo dizajnérskych kúskov oblečenia. Všetko s citom pre ľudovú tvorbu a v nádherných živých farbách, ktoré sú ideálne na tento jarný sviatok.

Čo poviete?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Toth (@petratothjewellery),

Rozmaznávajte telo

Ďalšou kategóriou klasických darčekov je jednoznačne kozmetika. Môžete to však tiež posunúť na ďalšiu úroveň a mamku potešiť lokálnymi výrobkami. Okrem toho, že tým pomôžete zredukovať odpad v kúpeľni to bude aj výnimočný darček, ktorý len tak v drogérii nekúpite. Slovenských výrobcov prírodnej kozmetiky je mnoho, stačí si len vybrať. Ako ideálnu kombináciu odporúčame mydlo a voňavý telový krém. Môžete tiež zvoliť starostlivosť o pleť podľa potreby vašej mamy.

Čo by však bolo pravé rozmaznávanie bez horúceho kúpeľa? V našej redakcii sa ako ideálny darček osvedčila trojkombinácia soli do kúpeľa, dobrého vína a pevného objatia. Zdá sa však, že je to univerzálny liek pre ženy, nielen pre mamky. Pokojne teda tento nápad použite aj pri kamoškách. 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa slovak natural cosmetics (@navia.sk),

Potešte dušu dobrou knihou

Knihy sa ešte stále držia na popredných priečkach všetkých zoznamov prianí. Napriek zlovestným predpovediam sa aj v tomto digitálnom veku čítanie „nosí“ a knihy sa predávajú ostošesť. Nie nadarmo – čítanie je radosť. Pripravili sme si pre vás samostatný článok s odporúčaniami nádherných kníh, ktoré sa hodia na ako darčeky na Deň matiek.

Vaša mamka nerada číta? Nevadí. Môžete vyskúšať audioknihy a venovať jej predplatné na aplikáciu, ktorá ich podporuje (napríklad Audible). V cene predplatného máte vždy kredit na 1 knihu, ktorú si potom môžete nechať.

NÁŠ TIP: Inšpiratívne knihy, ktoré vás pohltia, potešia a motivujú

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie Zelinková (@luciezel),

Záverom

Toto boli darčeky, ktoré sa osvedčili nám. Každá žena je však úplne iná. Dôležité je túto inakosť oceniť. Nezabudnite však, že napokon naozaj nejde o darčeky. Ide o mamu.

A mama je jedna.

Redakcia Omladnúť želá všetkým mamám len to najlepšie!

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov