Nová Octavia Combi: Priestor vo svojej najkrajšej podobe – Omladnut.sk

Nová Octavia Combi: Priestor vo svojej najkrajšej podobe

ŠKODA pokračuje vo svojej modelovej ofenzíve predstavením novej generácie modelu ŠKODA Octavia Combi. Len niekoľko týždňov po predstavení liftbacku Octavia, oslávi na autosalóne v Ženeve (od 5. do 17. marca 2013) svoju svetovú premiéru aj tretia generácia modelu Octavia Combi.

 

Tento bestseller značky ŠKODA opäť určuje štandardy v nižšej strednej triede a viac než kedykoľvek predtým potvrdzuje svoje jedinečné postavenie v rámci tejto triedy. Octavia Combi presvedčí bezkonkurenčnou ponukou priestoru, novým dizajnom, vysokou funkčnosťou, modernými bezpečnostnými a komfortnými systémy, nízkou spotrebou, radom „Simply Clever“ prvkov a pre značku ŠKODA typicky atraktívnym pomerom ceny a úžitkovej hodnoty.

 

Väčšia

 

Nová ŠKODA Octavia Combi je o 90 milimetrov dlhšia a o 45 milimetrov širšia ako jej predchodkyňa. Novým rekordom vo svojej triede je aj batožinový priestor modelu Octavia Combi s objemom 610 litrov.Po sklopení operadiel zadných sedadiel sa batožinový priestor vozidla Octavia Combi zväčší až na úctyhodných 1 740 litrov. K tomu je nutné pripočítať rad „simply clever“ detailov. Popri novinkách, známych už z nového liftbacku Octavia, ako je obojstranný koberec v batožinovom priestore, rozsiahly sieťový program, početné háčiky na tašky, kôš na odpadky a početné držiaky nápojov, držiak mobilných zariadení, škrabka na ľad vo viečku palivovej nádrže alebo držiak reflexnej vesty pod sedadlom vodiča, má nová Octavia Combi na palube rad ďalších šikovných riešení. Príkladom je odkladacie vrecko na kabáty za zadnými sedadlami alebo odistenie operadla zadného sedadla z batožinového priestoru. Prepravu veľmi dlhých predmetov umožňuje sklopné operadlo sedadla spolujazdca. Pod variabilne nastaviteľnou a polohovateľnou dvojitou podlahou nájde svoje miesto roletový kryt batožinového priestoru a priečny strešný nosič. Dizajn nového vozidla Octavia Combi zaujme jasnými líniami, precíznosťou a dokonalými proporciami.

 

Moderné asistenčné systémy a úsporné motory

 

Na palube novej generácie vozidla ŠKODA Octavia Combi budú štandardne alebo na želanie dodávané moderné bezpečnostné asistenčné systémy, ako napríklad multikolízna brzda, Front Assistant s funkciou núdzového brzdenia v meste, Driver Activity Assistant (rozpoznanie únavy vodiča), proaktívny systém ochrany posádky Crew Protect Assistant alebo Lane Assistant pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu. V prípade nehody zaistí najlepšiu možnú ochranu vodiča a spolujazdcov rozsiahly súbor systémov pasívnej bezpečnosti, medzi nimi tiež až deväť airbagov. V oblasti komfortu uspokojí Octavia Combi aj tých najnáročnejších zákazníkov vďaka radu elektronických komfortných systémov, ktoré boli doteraz známe len vo vozidlách vyšších tried. Medzi ne patrí napríklad nový adaptívny tempomat Adaptive Cruise Assistant alebo asistent pre prepínanie svetiel Intelligent Light Assistant. K tomu sa pridáva úplne nová generácia infotainment rádií a navigačných systémov.Novo vyvinuté motory tretej generácie modelu ŠKODA Octavia Combi sú až o 17 % šetrnejšie ako motory predchádzajúcej generácie. Aktuálna ponuka motorov zahŕňa štyri benzínové a štyri naftové motory. Verzia GreenLine dosiahne spotrebu iba 3,4 litrov nafty na 100 kilometrov a emisie Prvýkrát bude na autosalóne v Ženeve 2013 možné vidieť aj ŠKODA Octavia Combi 4 × 4 s novo vyvinutým pohonom všetkých kolies.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.