Dynamický komfort Fordu Focus vás pohltí – Omladnut.sk

Dynamický komfort Fordu Focus vás pohltí

A to doslova. Vodič sa cíti ako v komfortnom kokpite a s autom zrastie. Emócie, ktoré takáto súhra na ceste vyvolá sú úžasné.

Ford Focus je celosvetovým bestsellerom. Jeho vonkajší vzhľad, interiér aj jazdné vlastnosti pútajú ľudí po celom svete bez rozdielu temperamentu, mentality či životných priorít. Čím to je? Čo je v ňom a na ňom také fascinujúce?

Vonkajší vzhľad Fordu Focus vyzerá uhladene ale pritom dynamicky až dravo. Žiadne lacné experimenty ale vyzreté krivky, línie i detaily. Predná maska pošteklí toho odvážlivca z vašej osobnosti a zahrá na príjemnú strunu. Diódové denné svetlá dodajú šmrncu auta povestnú čerešničku na torte. Na ceste je teda neprehliadnuteľný a jeho charizmu umocňuje ešte správne odhadnutá paleta farieb. My sme ako správne ženy siahli na test po vínovočervenej metalíze.

 

Krásne mäkúčko

Interiér pôsobí komfortne už na prvé „sadnutie“ dovnútra. Príjemné materiály, ozdobné prvky i rozmiestnenie ovládacích prvkov pôsobia empaticky, ako keby ste si ho zariadili samy podľa svojich predstáv. Vo vnútri vozidla vládne harmónia a príjemná atmosféra. Tú dotvára aj osvetlenie interiéru s možnosťou voľby farebného prevedenia i intenzity svetla. Poteší dosvietenie držiakov nápojov, vnútorných kľučiek dverí a priestoru pre nohy. Volant padne do ruky ako uliaty, čo má na svedomí jeho ergonomický tvar, navyše si môžete priplatiť za vyhrievanú verziu. Tlačidiel na stredovej konzole je menej ako u predchodcu a uprostred je osempalcový farebný dotykový displej multimediálneho systému Sync 2. Je rozdelený do štyroch zón a ovládať ho zvládnete aj bez študovania manuálu. Informácie, komunikácia aj zábava tak dostanú iný rozmer.

 

Vybaví to za vás

Moderné autíčko prekvapuje aj skvelými technológiami, ktoré urobia nepríjemné veci za vás. Systém automatického parkovania  ponúka okrem pozdĺžneho parkovania aj funkciu kolmého parkovania. Stačí teda stláčať plyn alebo brzdu a ostatné urobí Focus za vás. Brzdiť sa vás bude pri menšej rýchlosti v meste Activ City Stop systém a taktiež Pre-Collision Assist pri vyšších rýchlostiach napríklad na diaľnici. Adaptívny tempomat zasa prispôsobí rýchlosť vzdialenosti od vozidla pred nami.  Distance Alert and Indication vás zasa upozorní ak sa na vozidlo pred vami neprimerane lepíte a vaša bezpečnosť je tým ohrozená. Technológia MyKey známa už z Fiesty zasa nedovolí vášmu potomkovi s horúcou krvou prekročiť vami nastavenú maximálnu rýchlosť, zamedzí naštartovaniu či zapnutiu hudby ak nie je pripútaný a ďalšie „príjemnosti“ pre jeho bezpečnosť.

Ak máte v noci problém s jazdením, Ford ponúka vynikajúce riešenie, na ktoré si určite veľmi rád zvykne každý – automatické svetlá. Prepínajú medzi diaľkovými a stretávacími automaticky, nasmeruje svetlo do zákruty alebo pri jazde po diaľnici vo vyšej rýchlosti vytvorí dlhší svetelný lúč. Naopak pri jazde v meste sa reflektory nasmerujú viac nadol.

Živo a úsporne

Ford sa môže popýšiť aj motorizáciou. Okrem oceneniami ovenčeného litrového motora má v ponuke ďalšie úsporné a pritom živé pohonné jednotky. My sme si vyskúšali 1,5 EcoBoost s výkonom 150 k a bol veľmi živý, plynulý a navyše tichý, takže svojim chodom nerušil pokojnú a harmonickú atmosféru interiéru.

Cena Fordu Focus je od 12 590€

Ford Focus je plný ďalších prekvapení, ak vás zaujal, viac informácií nájdete na www.ford.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.