Muži sú iní. Ako sa starať o pleť – Omladnut.sk

Muži sú iní. Ako sa starať o pleť

starostlivost o plet pre muzov

Muži rovnako ako ženy riešia pravidelnú starostlivosť o pleť i rôzne kožné problémy. Ich koža sa však od tej ženskej zásadne líši, a preto si aj vyžaduje špeciálnu kozmetiku. Viac než polovica mužov nad 30 rokov sa z času na čas sťažuje na väčšiu citlivosť pleti, podráždenie kože po holení, suché miesta či naopak na prejavy mastnej a problematickej pleti. Vzhľadom na to, že vzhľad dnes hrá veľmi dôležitú úlohu i u mužov, je pochopiteľné, že sú im  tieto kožné problémy rovnako nepríjemné ako ženám a hľadajú rýchle a hlavne účinné riešenie.

 

Mužská koža je iná

 

Je o 20 % hrubšia
Mužská koža je až o 20 % hutnejšia a hrubšia. Je preto aj odolnejšia a oveľa lepšie znáša UV žiarenie či nepriaznivé podmienky vonkajšieho prostredia. Mužská koža je bohatšia na kolagénové vlákna, zadržuje oveľa viac vody a je elastickejšia. Preto aj starne iným spôsobom a zostáva dlhší čas bez vrások. O túto výhodu však muži prichádzajú približne po 35. roku veku, keď koža stráca svoju pevnosť a schopnosť zadržovať dostatok vlhkosti, a potom sa aj im začínajú objavovať vrásky.
Je mastnejšia
Odlišnosti mužskej pleti vyplývajú z jej špecifickej štruktúry a z pôsobenia mužských hormónov. Vlastnosti mužskej kože ovplyvňuje najmä vysoká hladina mužského hormónu testosterónu. Ten zvyšuje činnosť mazových žliaz a produkciu kožného mazu. Pleť je prirodzene mastnejšia a máva väčší sklon k vzniku nedokonalostí a prejavov problematickej pleti.
Má fúzy
Rast fúzov odlišuje mužskú pleť od ženskej na prvý pohľad. Väčšina mužov si ale fúzy holí a práve holenie mužskú pleť zaťažuje a môže byť zodpovedné za rad kožných problémov ako sú suchá pleť, podráždenie, začervenanie, vyrážky…

 

3 NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY MUŽSKEJ PLETI
Muži rovnako ako ženy riešia pravidelnú starostlivosť o pleť i rôzne kožné problémy. Ich koža sa však od tej ženskej zásadne líši, a preto si aj vyžaduje špeciálnu kozmetiku. Viac než polovica mužov nad 30 rokov sa z času na čas sťažuje na väčšiu citlivosť pleti, podráždenie kože po holení, suché miesta či naopak na prejavy mastnej a problematickej pleti. Vzhľadom na to, že vzhľad dnes hrá veľmi dôležitú úlohu i u mužov, je pochopiteľné, že sú im tieto kožné problémy rovnako nepríjemné ako ženám a hľadajú rýchle a hlavne účinné riešenie. Hoci je mužská pleť pomerne odolná, k najčastejším problémom patria kožné problémy spôsobené holením, suchá alebo naopak mastná pleť s nedokonalosťami a prejavy akné i v dospelosti, a často aj dehydratácia a vrásky.

 

1. Holenie – záťaž pre pleť

 

V tvári mužom vyrastá 5 000 až 30 000 fúzov. Väčšina mužov si fúzy denne holí. Pri holení však dochádza nielen k žiaducemu odstráneniu fúzov, ale i k nechcenému odstráneniu vrstvičky kožných buniek a narušeniu ochranného fi lmu na povrchu pokožky. V dôsledku toho dochádza k ľahšiemu prenikaniu baktérií do pokožky a zvyšuje sa tak riziko vzniku podráždení. Koža je vysušená a citlivejšia a môžu sa objaviť pocity napätia, podráždenia, pálenia alebo i vyrážka. Preto je dôležité používať špeciálnu kozmetiku určenú na ošetrenie pleti pred a po holení, ktorá problémy zmierni a pleť upokojí.

 

Mokré alebo suché holenie?
Mokrému holeniu dáva v súčasnej dobe rad mužov prednosť, lebo je osviežujúce a oveľa dôkladnejšie než suché holenie. Navyše odstraňuje odumreté kožné bunky a pleť je tak hladšia. Kozmetika používaná pri mokrom holení
pleť predovšetkým chráni a uľahčuje sklz strojčeka. Suché holenie pomocou elektrického holiaceho strojčeka je oproti mokrému veľmi pohodlné a rýchle. A tiež je ideálnym spôsobom holenia pri kožných problémoch ako sú ekzém či akné.
Ako predchádzať podráždeniu po holení
• Hoľte sa radšej v dopoludňajších hodinách, večer je koža citlivejšia a menej pružná.
• Pred holením pokožku umyte teplou vodou. Ideálne je najprv sa vysprchovať. Fúzy napučia, zmäknú a dajú sa ľahšie oholiť.
• Vždy používajte gél či penu na holenie, ktoré pokožku ošetrujú, fúzy udržujú mäkké a uľahčujú sklz strojčeka po pokožke. Nechajte ich pred holením 1-2 minúty pôsobiť – fúzy ešte viac zmäknú.

 

• Používajte kvalitný holiaci strojček.
• Pri holení sa snažte postupovať vždy v smere rastu fúzov (nie proti srsti). Najprv si ohoľte líca a krk. Nakoniec sa venujte holeniu fúzov na brade a v okolí pier, tam sú fúzy najtuhšie.
• Po holení si opláchnite tvár a krk teplou a potom aj ľadovou vodou. Na záver použite antibakteriálne gély a balzamy určené na ošetrenie a upokojenie kože po holení.

 
2. MASTNÁ/Problematická pleť

 

Vzhľadom na vyšší obsah hormónu testosterónu je mužská pleť mastnejšia než ženská a máva aj oveľa viac nedokonalostí, a to aj v dospelosti. S týmto problémom zápasí až jedna tretina mužov medzi 15. a 50. rokom. Riešením je správna starostlivosť a čistenie pleti. Pleť s ľahšími a stredne ťažkými formami akné možno ošetrovať pomocou kozmetických prípravkov, závažnejšie prejavy akné je však vhodné konzultovať s dermatológom, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

 

Odporúčania odborníkov
• Nepoužívajte obyčajné mydlo.
• Dvakrát denne – ráno a večer – používajte čistiacu kozmetiku určenú pre mastnú a problematickú pleť (toniká, gély, príp. aj peelingy).

 

• Po vyčistení pleti aplikujte ľahký (nemastný) hydratačný krém.
• Po holení problematickej pleti je vhodné používať balzamy po holení s obsahom iónov striebra a licochalconu A, ktoré pleť okamžite upokojujú, redukujú podráždenie a začervenanie a predchádzajú jej zapáleniu.

 

3. SUCHÁ PLEŤ

 

Suchá pleť trápi každého tretieho muža – tento kožný problém patrí v dôsledku pravidelného holenia k najčastejším. Holenie totiž narušuje ochranný povrchový fi lm a odstraňuje vrstvičku kožného mazu na povrchu pokožky. Koža sa medzi holeniami nestačí zregenerovať, a tak sa znižuje jej schopnosť dostatočne zadržiavať vlhkosť, stáva sa menej odolnou a naopak viac náchylnou na podráždenie. U mužov sa navyše okolo 35. roku veku znižuje množstvo kyseliny hyalurónovej v spojivovom tkanive, pleť je dehydratovaná a suchá a tiež sa oveľa viac začínajú objavovať vrásky. Preto by sa muži mali zamerať na dostatočnú hydratáciu pomocou kozmetiky a do  starostlivosti zaradiť aj krémy proti vráskam.
Odporúčania odborníkov
• Okrem prípravkov na a po holení je vhodné pravidelne používať ošetrujúce krémy, ktoré svojím zložením zodpovedajú potrebám mužskej pleti a poskytujú im presne tie účinné látky, ktoré potrebujú.

 

RIEŠENIE = ŠPECIÁLNA KOZMETIKA PRE MUŽOV
Nech už muži zápasia s akýmkoľvek problémom, dôležité je vedieť, že ich pleť má iné fyziologické požiadavky a že univerzálny krém ani obľúbený krém partnerky v žiadnom prípade ich pleti správnu starostlivosť neposkytnú. Ideálnym riešením starostlivosti o mužskú pleť je teda ošetrujúca kozmetika vyvinutá špeciálne pre mužov.
NOVÝ RAD EUCERIN MEN
EUCERIN MEN SILVER SHAVE Pena na holenie. Pena s obsahom špeciálnych zvláčňujúcich polymérov a antibakteriálnych iónov striebra zabezpečí hladké a presné oholenie aj tých najkratších fúzov. Vytvorí ochrannú vrstvu pred nešetrným sklzom strojčeka a pomáha predchádzať podráždeniu a drobným poraneniam. Po holení je pleť viditeľne hladká, pokojná a zdravá. Pena je vhodná aj pre citlivú pleť. Klinicky bola potvrdená aj vysoká
kožná znášanlivosť aj pre pacientov s atopickým ekzémom alebo s akné. Dermatologicky a klinicky testované a schválené. 150 ml/6,62€

 

EUCERIN MEN SILVER SHAVE Gél na holenie. Gél obsahuje špeciálne zvláčňujúce polyméry a antibakteriálne ióny striebra. Zabezpečí hladké a presné oholenie aj tých najkratších fúzov. Chráni pokožku pred nešetrným sklzom strojčeka a pomáha predchádzať podráždeniu a drobným poraneniam. Výsledkom je viditeľne hladká, pokojná a zdravá pleť. Gél je vhodný aj pre citlivú pleť. Klinicky bola potvrdená aj vysoká kožná znášanlivosť aj pre pacientov s atopickým ekzémom alebo s akné. Dermatologicky a klinicky testované a schválené. 150 ml • 7,94 €*
EUCERIN MEN SILVER SHAVE Balzam po holení. Balzam s obsahom antibakteriálnych iónov striebra a upokojujúceho licochalconu A pomáha predchádzať podráždeniu a začervenaniu pleti po holení. Pleť upokojuje, osviežuje a podporuje jej regeneráciu. Pleť je po holení pokojná, svieža a zdravá. Klinicky bola potvrdená vysoká kožná znášanlivosť aj pre pacientov s atopickým ekzémom alebo s akné. Dermatologicky a klinicky testované a schválené.
75 ml • 12,74 €*
EUCERIN MEN Hĺbkovo hydratačný krém.  Krém dodáva mužskej pleti optimálnu hydratáciu aj v hlbších vrstvách pleti počas celých 24 hodín. Vďaka obsahu glukoglycerolu, ktorý podporuje tvorbu aquaporínov (vodných kanálikov nevyhnutných na cirkuláciu vody v kožných bunkách), pleť dlhodobo hydratuje. Pri pravidelnom používaní zabezpečuje optimálnu hydratáciu aj v hlbších vrstvách pokožky. Krém sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný fi lm. Pleť je po ošetrení zdravá, svieža a optimálne hydratovaná. Klinicky bola potvrdená vysoká kožná znášanlivosť aj pre pacientov s atopickým ekzémom. Dermatologicky a klinicky testované a schválené. 50 ml • 15,28 €*
EUCERIN MEN Intenzívny krém proti vráskam. Ľahký, nemastný krém pleť revitalizuje, hydratuje a účinne bojuje proti prvým príznakom starnutia. Rýchlo sa vstrebávajúce zloženie obsahuje 3 vysoko účinné zložky – koenzým Q10, kyselinu hyalurónovú a UVA fi ltre, ktoré podporujú prirodzené regeneračné procesy kože, bojujú proti predčasnému starnutiu, redukujú prvé vrásky vzniknuté pod vplyvom UVA žiarenia a zabezpečujú hydratáciu pleti počas celých 24 hodín. Pleť je po ošetrení zdravá a svieža. Prvé prejavy starnutia sú redukované. Klinicky bola potvrdená vysoká kožná znášanlivosť aj pre pacientov s atopickým ekzémom alebo s akné. Dermatologicky a klinicky testované a schválené. 50 ml • 18,70 €*

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.