Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Tipy ako si vypestovať dlhšie a hustejšie mihalnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-09 08:30:41

Dlhé a husté mihalnice vyčarujú krásny pohľad každej žene. Ako docieliť, aby boli aj vaše riasy o niečo dlhšie a bohatšie? Vyskúšajte naše tipy.

Ak ste už niekedy vyskúšali umelé riasy, či semipermanentné predlžovanie mihalníc, určite viete, aký úžasný efekt to s vašimi očami dokáže urobiť. Pravda je taká, že dlhé mihalnice skutočne vytvoria pohľad dokonalej bábiky. Ak vás príroda neobdarila prirodzene dlhými riasami a umelé riešenia vám akosi nie sú po chuti, svojim mihalniciam môžete dopomôcť aj prirodzenejšou cestou. Prinášame niekoľko tipov, ktoré vaše mihalnice preberú k životu.

Ricinový olej

Prvé miesto v našom zozname zaslúžene patrí ricínovému oleju. Dávnejšie sme písali o jeho účinkoch na pleť, tento krát vám ho predstavujeme ako pomocníka pri starostlivosti o riasy. Ricinový olej pôsobí antibakteriálne, pomôže preto odstrániť prípadné mikroorganizmy, ktoré bránia rastu mihalníc. Okrem toho je účinný na vyživenie a stimuláciu mihalníc, čo bude mať po pravidelnom používaní významný vplyv na ich lesk a dĺžku.

Ako na to?

Potrebovať budete dve až tri kvapky ricínového oleja, ktoré pomocou vatového tampónu jemne nanesiete na celú dĺžku mihalníc. Začínajte vždy pri viečku smerom von. Ricínový olej môžete pokojne nechať pôsobiť celú noc.

Olivový olej

Olivový olej je dobre známy prírodný prostriedok, ktorý podporuje rast vlasov a taktiež rias. Tento olej je bohatý na vitamín E a kyselinu olejovú, ktoré vyživujú a zvyšujú objem mihalníc. Olivový olej navyše dobre pôsobí na pigmentáciu rias a udržiava ich tmavé.

Ako na to?

Začnite tým, že si niekoľko kvapiek olivového oleja vopred zohrejete. Do teplého oleja potom namočte vatovú tyčinku, kefku na česanie mihalníc alebo vatový tampón. Naneste na mihalnice a pokojne nechajte pôsobiť celú noc. Ráno olej z mihalníc jemne umyte.

olivový olej vo fľaši

Aloe vera

Ďalším skvelým spôsobom ako získať dlhé a silné riasy je Aloe vera, ktoré obsahuje vitamíny a živiny na podporu rastu mihalníc. Aloe vera okrem toho priaznivo pôsobí na hydratáciu mihalníc a očného okolia.

Ako na to?

Kefku zo starej špirály alebo klasickú kefku na česanie rias namočte do čerstvej aloe vera šťavy. Prečešte si mihalnice a tento extrakt na nich nechajte pôsobiť po dobu 4-6 hodín, prípadne po celú noc. Ráno prebytočnú tekutinu z očného okolia jemne umyte.

Citrónová kôra

Ak chcete so svojimi mihalnicami vykúzliť skutočný prievan, odporúčame dodať im živiny v podobe citrónovej kôry. Kôra z citróna je bohatá na vitamíny A, B, kyselinu listovú a rad ďalších živín, ktoré prispejú k posilneniu rias a zväčšeniu ich objemu.

citrónová kôra pre krajšie riasy

Ako na to?

Ošúpte citrón a niekoľko kúskov z kôry namočte do nádoby s ricínovým alebo olivovým olejom. Potom ako sa bude kôra niekoľko dní v oleji lúhovať, môžete takto vzniknuté prírodné sérum nechať na riasach pôsobiť po celú noc. V prípade, že vám v nádobe ostane zvyšok séra, môžete si ho pokojne odložiť a proces pravidelne opakovať.

Vitamín E

Všetko, čo v tomto prípade budete potrebovať je želatínová kapsula vitamínu E. Zoženiete ju v drogérii, lekárni alebo na internete. Táto zázračná antioxidačná ampulka je skvelá ako pre povzbudenie pleti, tak pre zdravý rast mihalníc. Použitie vitamínu E zlepší cirkuláciu a povzbudí folikuly mihalníc.

Ako na to?

Zrejme už tušíte, že aplikácia je podobne ako v predchádzajúcich prípadoch veľmi jednoduchá. Stačí otvoriť kapsulu a jej obsah jemne naniesť na celú plochu mihalníc.

Biotín

Jeden z najznámejších vitamínov B nazývaný Biotín, patrí ku doplnkom stravy, ktoré by žiadnej žene nemali chýbať.  Všeobecne je známy pre svoje pozitívne účinky na zdravie pleti, vlasov, nechtov, ale i mihalníc. Kúpu tohto finančne nenáročného vitamínového doplnku, preto určite neoľutujete. Hlavnú úlohu pri mihalniciach a vlasoch zohráva v podpore ich štruktúry, rastu a hrúbky.

ženské oči

Ako na to?

Nuž v tomto prípade skutočne veľmi jednoducho. Stačí ak biotín zaradíte ako doplnok stravy do svojej každodennej rutiny. Spôsob dávkovania sa dozviete u lekárnika, alebo na obale, pozor však na požitie na lačno, ktoré by vám mohlo vyvolať zdravotné ťažkosti.

Masáž viečok a česanie rias

Posledným tipom od nás je správna starostlivosť o očné okolie a mihalnice. Doprajte z času na čas relax aj svojim očiam. Pridajte ku svojej večernej odličovacej rutine jemnú masáž viečok. Masírovanie viečok zlepšuje prietok krvi do folikúl mihalníc, čo znamená lepší príjem živín a stimuláciu ich rastu. Podobný účinok má česanie mihalníc špeciálnou kefkou, ktoré navyše odstráni prebytočné nečistoty z povrchu, ktoré môžu upchávať póry.

Ako na to?

Na očné viečka naneste niekoľko kvapiek olivového, kokosového oleja, alebo bambuckého masla. Pomocou končekov prstov masírujte pozdĺž viečok a línie rias v malých krúživých pohyboch.

Tak čo milé dámy, zaujali vás naše prírodné tipy ako posilniť a predĺžiť svoje mihalnice? Nech už si vyberiete ktorýkoľvek, myslite na potrebnú pravidelnosť. I keď sme my ženy netrpezlivé, v tomto prípade platí, že aplikovanie vyššie uvedených postupov, treba opakovať po dobu niekoľko mesiacov, kým sa žiadaný výsledok dostaví.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom