Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Liposukcia – 10 vecí, ktoré potrebujete vedieť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-08 08:00:42

Liposukcia je zákrok pomerne známy, no často nesprávne chápaný. Ešte pred tým než sa ju definitívne rozhodnete podstúpiť, by ste mali poznať nasledujúcich desať informácií.

1. Nebude to také ľahké

Liposukcia sa môže niekomu zdať ako jednoduchá cesta k vysnívanému telu bez fyzickej námahy, či správnej stravy. To je však veľký omyl číslo jedna. Liposukcia nezodpovedá za zníženie hmotnosti.  Liposukcia, teda odsávanie tukov je zákrok, ktorý slúži na kontúrovanie tela. Určená je teda na konkrétnu korekciu tukov, na miestach, ktoré zvyčajne nereagujú na fyzickú aktivitu a upravenú stravu. Ide predovšetkým o vnútorné stehná a oblasť spodného bruška. Ak teda zvažujete liposukciu, aby ste stratili neželané kilogramy tak, že sa vyhnete cvičeniu a úprave jedálnička, radšej si zákrok premyslite.

2. Nečakajte nemožné

Odborníci sa zhodujú, že liposukcia je najlepšia pre ľudí, ktorí sa blížia k svojej ideálnej telesnej hmotnosti a zostáva im len pár kíl navyše, ktoré sa im klasickým cvičením nedarí zhodiť. Naopak, nie je to spôsob ako sa zázračne vaše telo pretransformuje z nadváhy do dokonalých kriviek. Lekári uvádzajú, že pacienti, ktorí zákrok podstúpia môžu rátať s úbytkom maximálne dvoch až štyroch kilogramov.

3. Všetko chce svoj čas

Ako to už v živote chodí, na dobré treba čakať. Rovnako tak liposukcia nie je okamžitý zázrak. Rátať by ste mali s tým, že konečné výsledky môžu trvať tri mesiace a viac. Lekár síce počas zákroku odstráni tukové bunky, no vo vašom tele sa vytvorí tekutina a opuch. Kým sa neželaného opuchu nadobro zbavíte, počkáte si priemerne tri mesiace. Lekári uvádzajú, že približne 80% opuchov sa vyrieši do mesiaca a ostatných 20% môže trvať tri až šesť mesiacov.

4. Vyberajte starostlivo

Výber správneho odborníka je najdôležitejším aspektom pri akomkoľvek zákroku. Bez ohľadu nato o akú techniku pôjde, v konečnom dôsledku je výsledný efekt  vždy v rukách lekára. Vždy dbajte na starostlivý výber lekára so skúsenosťami v takej oblasti, o akú máte záujem.

5. Rátajte s bolesťami

V žiadnom prípade vám nechceme nahnať strach. Je však dôležité, aby ste rátali s bolesťami, ktoré vás po zákroku čakajú. Nepohodlie a zotavenie od nepríjemností môže trvať niekoľko prvých dní. Mnohí z pacientov sa však do práce vracajú už do dvoch týždňov od zákroku.

6. Vaša hmotnosť sa môže zvýšiť

Zrejme vás tento bod zarazil, no je to skutočne tak. Liposukcia odstraňuje tuky, avšak nezodpovedá za stratu hmotnosti. Naopak vaša váha sa môže vďaka dočasne nahromadením tekutinám zvýšiť. Nemajte však obavy, centimetre stratíte zaručene. Pokiaľ si dokážete ustriehnuť stravu, aj vaša hmotnosť by mala byť po pár týždňoch úplne v poriadku.

7. Opuchy a modriny

Práve opuchy sú hlavnou súčasťou tohto zákroku. To je dôvodom, prečo skutočné výsledky uvidíte až po niekoľkých mesiacoch, keď sa opuch úplne stratí. Na hĺbku a rozmery opuchu má najčastejšie vplyv miesto a technika vykonávaného zákroku.

8. Pripravte sa na kompresný odev

Niekoľko mesiacov po zákroku budete musieť nosiť kompresný odev. Ten slúži nato, aby sa opuch vytratil z vášho tela čo najrýchlejšie. Všetko je však individuálne a dĺžka nosenia odevu závisí od zotavovania organizmu. Niekto ho musí nosiť  len pár týždňov, iný aj pol roka po zákroku. Jeho nosenie je však dôležité na celkové výsledky operácie a konečný efekt.

9. Liposukcia môže zhoršiť celulitídu

Liposukcia síce celulitídu nespôsobuje, no rovnako nepôsobí na jej odstránenie. V niektorých prípadoch môže dokonca celulitídu zvýrazniť a zhoršiť ju. Ide o situácie, kedy je tuk odstránený nerovnomerne.

10. Dôležité sú zdravé návyky

Ako sme už niekoľko krát spomínali, liposukcia síce odstraňuje tukové bunky, no nezabráni prírastku hmotnosti v budúcnosti. Je dôležité, aby ste po zákroku naskočili na zdravý režim. Odstránené tukové bunky majú tendenciu usadiť sa na iných miestach. Ak teda túžite po peknom tele, zdravá strava a cvičenie sú jednoducho neodmysliteľnou súčasťou.

V predchádzajúcich riadkoch sme poodhalili úskalia, ktoré s liposukciu úzko súvisia. Ak však  máte na svojom tele kritické partie a  s myšlienkou o liposukcii sa už dlhodobo pohrávate, nezabudnite sa poradiť s odborným lekárom. Len on vám o samotnom zákroku, ale i rekonvalescencii dokáže poskytnúť komplexné informácie.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov