Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Veľké porovnanie: Ktorý druh depilácie sa hodí práve vám?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-16 07:33:09

Existuje množstvo spôsobov, ako sa zbaviť nežiadúcich chĺpkov. Poďte sa s nami pozrieť, ktorý typ depilácie najlepšie vyhovuje práve vám.

Žiletka

VÝHODY: Používanie žiletky je veľmi jednoduché a časovo nenáročné. Pri správnej manipulácii a štipke opatrnosti je použitie žiletky úplne bezbolestné.

NEVÝHODY: Výsledný efekt je veľmi krátky, navyše pri opakovanom používaní budú narastajúce chĺpky ešte pevnejšie. Žiletka patrí síce medzi tie lacnejšie možnosti, opakované používanie jednorazových žiletiek by sa vám ale mohlo vypomstiť v podobe zarastajúcich chĺpkov a zápalov. Nezabúdajte preto žiletku v správny čas vymeniť.

Elektrický holiaci strojček

VÝHODY: Rýchly a jednoduchý spôsob holenia, navyše v prípade strojčeka vám nehrozí žiadne zranenie.

NEVÝHODY: Ide o holenie, to znamená, že chĺpky sú odstránené len z povrchu, takže ich opätovný návrat čakajte čoskoro. Strojček vás bude stáť viac ako žiletka, na druhú stranu vám vydrží dlhšie. Nezabudnite však ani v tomto prípade na výmenu nadstavca aspoň raz za rok.

Depilačný krém

VÝHODY: Výsledný efekt trvá v porovnaní so žiletkou dlhšie. Depilačný krém nie je finančne náročný a v súčasnosti je dostupný aj v spreji, takže je jeho aplikácia veľmi jednoduchá a rýchla.

NEVÝHODY: Takéto krémy obsahujú množstvo chemikálií a preto by ste mali byť pri manipulácii s nimi opatrní. Pri dlhšej aplikácii môže byť pre pokožku veľmi iritujúci a môže dôjsť aj k popáleniu. Pred aplikáciou vám odporúčame krém najskôr aplikovať na kúsok pokožky a uistiť sa, že je všetko v poriadku a nehrozí alergická reakcia. Negatívum môže v prípade depilačného krému byť aj jeho nepríjemný zápach.

Elektrický epilátor

VÝHODY: Používanie je veľmi jednoduché a chĺpkov sa zbavíte na približne mesiac.

NEVÝHODY: V prípade epilátora sa vytrhávajú chĺpky aj s korienkami, preto ide o bolestivejšiu procedúru. Ak sa však epilátor stane vašou voľbou aj do budúcnosti, postupne bude jeho používanie menej bolestivé a chĺpky budú narastať jemnejšie.

hladká pokožka po depilácii

Depilácia voskom

VÝHODY: Dlhotrvajúci výsledný efekt aj niekoľko týždňov. Horúci vosk môžete použiť aj doma alebo sa zveriť do rúk odborníka. Iným variantom sú hotové voskové pásiky, ktoré sú veľmi efektívne napríklad v oblasti hornej pery, bikín alebo v oblasti nôh.

NEVÝHODY: Horúci vosk môže podráždiť pokožku. Procedúra je tiež veľmi bolestivá a zaberie dlhší čas.

Depilácia cukrovou pastou

VÝHODY: Funguje na podobnom princípe ako depilácia voskom, takže počítajte s výsledkom trvajúcim niekoľko týždňov. Oproti vosku sa ale pasta strháva v smere rastu chĺpkov, takže vás procedúra bude bolieť o niečo menej. Hmota vie navyše zachytiť aj chĺpky kratšej dĺžky.

NEVÝHODY: Procedúra je náročnejšia na čas a tiež musíte rátať s bolesťou. Ponuku depilácie cukrovou pastou u nás zatiaľ nenájdete v každom salóne a v prípade, že sa pre túto alternatívu depilácie rozhodnete, budete sa po správnom salóne musieť poobzerať.

Epilácia laserom

VÝHODY: Rýchle a takmer bezbolestne riešenie problému s ochlpením. Takáto procedúra je veľmi účinná a zbaví vás nežiadúceho ochlpenia na oveľa dlhší čas.

NEVÝHODY: Ide o finančne veľmi náročnú procedúru najmä preto, že v tomto prípade, sa málokto zbaví nežiadúcich chĺpkov na prvý krát a procedúru je nutné opakovať.

Prečítajte si článok venovaný laserovej depilácii, kde sa dozviete tipy, ako dosiahnuť tie najlepšie výsledky!

hladká pokožka po depilácii

IPL svetlo

VÝHODY: Výsledný efekt je dlhotrvajúci. V súčasnosti si viete IPL epilátor zaobstarať aj na doma, čo vám zjednoduší celý proces depilácie.

NEVÝHODY: Finančne nákladná a časovo náročná procedúra. Menej účinná pri svetlých chĺpkoch.

Epilácia elektrickou ihlou

VÝHODY: Efektívna a bezbolestná metóda. Chĺpky odstráni na dlhšie obdobie a farba vlasu nezohráva žiadnu úlohu.

NEVÝHODY: Je potrebných viacero zákrokov, ktoré sú finančne náročné. Pokiaľ máte citlivú pokožku, po takomto zákroku navrhujeme pokožku ošetriť, aby ste tak predišli zápalu. Zákrok absolvujte radšej mimo letnej sezóny alebo sa niekoľko dní vyhýbajte slnku, vyhnete sa tak vzniku pigmentových škvŕn.

Pri väčšine z týchto metód nie je odstránenie trvalé a rátajte s návratom minimálne jemných chĺpkov. Možností v oblasti depilácie je v súčasnosti naozaj veľa a každý si môže nájsť ten, ktorý mu najviac vyhovuje.

Ktorý druh depilácie je pre vás ten pravý a naopak, ktorý ste sa neodvážili vyskúšať? Podeľte sa s našimi čitateľkami o vašu skúsenosť a inšpirujme sa navzájom!

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom