Abdominoplastika. Kedy je vhodná a kedy nie? – Omladnut.sk

Abdominoplastika. Kedy je vhodná a kedy nie?

brušné svaly

Túžite po plochom brušku, ale cvičenie ani vyvážená strava nepomáhajú? Posledné centimetre sa tvrdohlavo držia na vašom bruchu a neviete sa ich zbaviť, alebo sa prejavujú známky starnutia? Môže práve vám abdominoplastika pomôcť? Dozviete sa v článku.

Čo je abdominoplastika?

Abdominoplastika je vážnejší chirurgický zákrok pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha. Táto procedúra môže pomôcť zbaviť sa tzv. „prevísajúceho brucha“.

Operačný zákrok čiastočne rieši aj natiahnuté svaly a kožu u žien po tehotenstve. Tiež je možno upraviť stratu elasticity kože u starších pacientov ktorí majú miernu nadváhu.

Zákrok nie je určený na odstránenie strií, no môže čiastočne pomôcť, pokiaľ sa tie nachádzajú práve na koži, ktorá je odstránená. Strií sa však len ťažko zbavíte, napriek plastickej chirurgii. Môžete ich však zjemniť a dá sa im prechádzať – prečítajte si, ako!

Znie to ako riešenie z rozprávky? Áno, no má to svoje pre a proti.

Pre koho je abdominoplastika určená?

Najvhodnejší kandidát na abdominoplastiku je žena alebo muž, ktorý má relatívne dobrú postavu, ale je nespokojný s veľkým množstvom tuku a voľnou kožou brucha, pričom diéta alebo cvičenia nezaberajú.

V podstate je niekoľko podmienok, ktoré by ste mali spĺňať:

 • ste fyzicky zdravá a máte stabilnú váhu
 • máte realistické očakávania
 • nefajčíte (alebo ste ochotná prestať)
 • prekáža vám vzhľad vášho bruška

To znamená, že pacient ktorý má v úmysle radikálne znížiť svoju hmotnosť by mal odložiť operáciu. Takisto ženy, ktoré plánujú v budúcnosti tehotenstvo, by mali počkať, pretože práve tie svaly, ktoré sa spevňujú počas operácie, sa môžu rozostúpiť počas tehotenstva.

Nezabúdajte však, že akúkoľvek plastickú operáciu podstupujete pre seba, nie preto, aby ste vyhoveli niekomu inému či spĺňali akýsi ideál.

Aké sú riziká?

Abdominoplastika je osobné rozhodnutie ako pri akeľkovej inej plastickej operácii. Je potrebné zvážiť, či vám pomôže dosiahnuť vaše ciele a či vám potenciálne riziká stoja za to. Tieto zahŕňajú:

 • riziká vyplývajúce z použitia anestézie
 • krvácanie
 • infekcia
 • necitlivosť alebo iné zmeny v citlivosti pokožky
 • sfarbenie pleti
 • opuch na niekoľko týždňov
 • trombóza
 • asymetria
 • bolesť

Treba mať na pamäti, že pri takejto rozsiahlej operácii vzniká trvalá jazva. Je možné, že bude siahať z jedného boku na druhý, v závislosti od rozsahu pôvodného problému.

Jazvy po operácii sa nemusia dokonale zahojiť. Je však možné tieto jazvy dodatočne odstrániť ďalším zákrokom. Odporúčame vám však najskôr vyskúšať prírodné metódy na odstránenie jaziev, ktoré vám môžu ušetriť peniaze a pomôžu vám vyhnúť sa ďalšej operácii.

Pokiaľ vás zaujíma, ako reálne vyzerá bruško po takomto zákroku, stačí navštíviť niektoré sociálne médiá. Na Instagrame nájdete viaceré odvážne slečny, ktoré sa rozhodli dokumentovať svoju cestu za vysnívaným bruškom. Varovanie: obrázky sú naozaj realistikými zábermi na jazvy po operácii.

?12th day after surgery?This Wednesday will complete my 2 weeks after surgery. I still have some level of sweeling. It should go completely away in about a month or two. Wounds looks smaller, therefore I'm using smaller dressings, waist trainer is getting easier to wear, I'm walking just fine and straight, no pain at all. ?I still have some numbness in my abdomen near the bellybutton area. It also still feels some tighness in the center. The bigger scar is very thin, i love it.? Once the tape "fall off" i will start using the #ScarAway silicone tape i bought. ? Results are starting to show! Im very happy for that. Once i get stronger, internally, and my doctor give me the "green light" i will start exercising. I won't even try to do that yet since all i can see is outside and not inside. So… i don't want to push it. I'm just fine being able to do the things i normally do. This is still a long term journey. #HappyMonday ! ⛳?️‍♀️ The white thing that look like another pair of panties is my full torso waist trainer Im about to wear. Lol #CosmeticSurgery #Liposuction #TummyTuck #Abdominoplasty #AdbominalWall #BeautyUpgrade #MommyMakeOver #MommyBelly #TigerStipes #StretchMarks #Surgery #TheAfter #MySurgeryJourney #SurgeryPicture #SurgeryWounds #Waist #AfterCare #TummyTuck #Surgery #CosmeticSurgery #Abdominoplasty #BeautyUpgrade #TheBefore #TheAfter #MiamiBeach #CoralGables #BoardSurgeons #PlasticSurgery #Liposuction #Lipo #LipoSculpture #Body

A post shared by Abdominoplasty Journey (@sliceofbeauty_tt) on

Tak čo myslíte, je abdominoplastika pre vás? Podstúpili by ste podobný zákrok?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.