Potrebná ingrediencia pri boji proti vačkom pod očami! - Omladnut.sk

Jediná ingrediencia, ktorú pri boji proti vačkom pod očami potrebujete!

Vačky pod očami: Postrach skorých zimných rán

Vačky pod očami nezakryje žiaden make-up či korektor. Pravidelne sa zobúdzate s nepríjemným opuchom a vačky pod očami nie a nie zmiznúť? Tento článok je teda to správne miesto pre vás. Poradíme vám, ako vyhnať vačky pod očami z vašej tváre za 15 minút!

Ingrediencia starých mám: sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna je všestranná ingrediencia, použiť ju môžete na práce okolo domu či ako kozmetický prípravok. Má veľmi pozitívne účinky na pleť, vyhladzuje, čistí a osviežuje ju, preukázateľne znižuje opuch a vačky pod očami, môže znížiť tvorbu akné a pomôcť pri odstraňovaní vyrážok, a navyše je lacnou alternatívou drahej kozmetiky.

Ako prvý krok sa pozrite na všetky kozmetické prípravky, ktoré doma máte a pravidelne ich používate. Uvidíte, že okrem mnohých chemikálií, väčšina (ak nie všetky) z nich obsahujú práve sódu bikarbónu. Našou úprimnou radou je vynechať chemikálie a používať len látky, ktoré vám naozaj môžu pomôcť, a to aj pri boji s takým nepriateľom, akým sú vačky pod očami!

Recept na jednoduchý zábal

V pohodlí domova si viete pripraviť jednoduchý zábal, ktorý vám pomôže v boji s vačkami pod očami. Budete potrebovať len dve ingrediencie:

  • 1 PL sódy bikarbóny
  • 1 šálka vlažného čaju z harmančeku

Pridajte sódu bikarbónu do čaju a zamiešajte. Potom do čaju namočte vatový tampónik a umiestnite ho pod oči. Nechajte pôsobiť 15 minút. Pleť opláchnite a použite výživný hydratačný krém alebo olej (pokiaľ bojujete aj s vráskami, odporúčame napríklad kokosový olej).

Pri pravidelnom používaní sa výsledky čoskoro dostavia. Vyskúšajte si tieto účinky na vlastnej koži!

Tak ako, ideme to vyskúšať?

Páčil sa vám tento článok? Poznáte niekoho, kto tiež bojuje s vačkami pod očami? Zdieľajte ho so svojimi priateľkami a dajte nám vedieť, ako vám zábal pomohol!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.