Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Rýchla očista pečene: 6 ingrediencií, ktoré zabránia ukladaniu toxínov vo vašom tele!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-10 20:06:18

Pečeň je síce nenápadným, no o to dôležitejším orgánom. Naše telo dokáže prirodzeným spôsobom zbavovať toxínov a iných, zdraviu škodlivých látok. Ak jej však dávate poriadne zabrať, rátajte s tým, že vám to skôr, či neskôr spočíta.

Správna činnosť pečene závisí od úrovne znečistenia prostredia, fyzickej aktivity a v neposlednom rade od vašej životosprávy. Pri poslednom bode vám môže pomôcť očista pečene, ktorú vám už v nasledujúcich riadkoch priblížime.

Prečo je očista pečene dôležitá?

Očista pečene je dôležitá pre viac ako 400 rozličných funkcií, ktoré pečeň vykonáva. Najdôležitejšou je produkcia žlče. Tá odvádza látky, ktoré sa ťažko rozpúšťajú vo vode a pomáha pri vstrebávaní tukov.

Pečeň ďalej slúži ako zásobáreň glykogénu, tvorbu plazmových bielkovín a svoje nezastupiteľné miesto má pri detoxikácii. Poradí si s liečivami, jedmi, priemyslovými chemikáliami, alkoholom, toxínami a ďalšími látkami, ktoré sa z nášho tela nedajú vylúčiť močom, ani žiadnou inou cestou. 

Už dávni liečitelia začínali posudzovanie zdravotného stavu akéhokoľvek pacienta pri pečeni. Ak je totiž zdravá pečeň, celý organizmus je vyrovnanejší a je pre neho výrazne jednoduchšie vysporiadať sa chorobou.

NÁŠ TIP: Vyskúšajte Spirulinu – považujú ju za najvýživnejšiu prírodnú potravinu na svete

žena cvičiaca joguZdroj: theformfitness (Pexels)

Ako spoznáte, že vaša pečeň volá o pomoc?

Príznakov pečene, ktorá nie je v poriadku je niekoľko. Môže to byť ťarbavosť, únava, nárast hmotnosti, bolesti hlavy, neprirodzený priebeh trávenia, bolesť na pravej strane tela, či zmeny vo farbe pokožky.

Ako pečeni pomôcť?

Hlavnou zásadou by mala byť zdravá strava. Organická a čerstvá. V priebehu detoxu je dôležitým bodom vyhnúť sa akémukoľvek alkoholu. Zabudnite teda na promile a namiesto toho svoje telo zásobujte dostatočným príjmom vody, najlepšie takou, ktorá obsahuje prírodné minerály.

Nakoľko pečeň pomáha odbúravať tuky, telu by ste mali vo forme stravy dodávať  správne tuky, aby ste pečeň odľahčili od práce. To znamená žiadne živočíšne tuky, ale radšej tie, ktoré sú v orieškoch, olivách a slnečnicových jadierkach.

Ďalšia možnosť je využiť silu výživových doplnkov. Tie dokážu telu dodať chýbajúce látky v tom správnom množstve a pozitívne ovplyvniť náš metabolizmus či posilniť imunitu organizmu. Mnohé výživové doplnky sú vyrábané na prírodnej báze a vďaka silnej koncentrácii podporia vašu snahu o očistu.

2 obľúbené produkty na očistu pečene v našej redakcii

Zelený jačmeň v bio kvalite je jeden z najznámejších pomocníkov v oblasti detoxu. Obsahuje dôležité vitamíny A, C, E, K a tiež vitamíny skupiny B, minerálne látky ako draslík, horčík, zinok, kremík, vápnik a meď. Okrem stopových prvkov obsahuje aj ďalšie užitočné zložky, ako sú chlorofyl, enzýmy, aminokyseliny, nenasýtené mastné kyseliny a nukleové kyseliny, ale aj bielkoviny a sacharidy. Vďaka tomu účinne pomôže prečistiť telo a zbaviť ho škodlivín. Okrem toho skvele vplýva na psychiku, posilňuje prirodzenú obranyschopnosť nášho tela a vďaka tomu, že je bez lepku a RAW si ho môže dopriať naozaj každý.

NÁŠ TIP: Vyskúšajte BIO zelený mladý jačmeň a pocíťte blahodarné účinky na vašom tele

Vedeli ste, že spirulina je jednou z najlepších zelených potravín vôbec? Obsahuje viac ako 100 živín, betakarotén, omega-6 mastné kyseliny, proteíny, minerály, vitamíny a ďalšie. Štúdie preukázali jej pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, zdravie očí a mozgu a výrazné zvýšenie imunity a úrovne energie. Je vhodná v ktoromkoľvek veku a môžete s ňou začať bez ohľadu na váš aktuálny životný štýl. Môže to byť váš prvý „zelený“ krok smerom k vášmu zdravšiemu ja. Ak zvažujete celkovú očistu tela, je vhodné ju spirulinu zaradiť do jedálnička.

NÁŠ TIP: Vyskúšajte havajskú spirulinu a posilnite tak svoje celkové zdravie

zdravé tuky z orieškov pomáhajú očistiť pečeňZdroj: Daria Shevtsova (Pexels)

Zázračný mix 6 surovín!

Ak chcete  pre svoju pečeň detoxikačnú bombu, vyskúšajte recept na zdravú šťavu, ktorú si za pomoci mixéra, či odšťavovača vyrobíte pohodlne vo svojej kuchyni.

Potrebovať budete 3 mrkvy, ktoré obsahujú betakarotén (vitamín A). Ďalej červenú repu, tá obsahuje rastlinné flavanoidy. 2 červené jablká, v ktorých nájdeme pektín, veľmi dôležitá látka na udržovanie rovnováhy cholesterolu. Pripravte si aj 6 zelených listov kapusty, ktoré obsahujú chlorofyl. Napokon ešte 1/2 citrónu a malý kúsok zázvoru. Kvôli chuti ale aj ako zásobáreň vitamínu C a pre pomoc s trávením. Podľa toho, či použijete mixér alebo odšťavovač doplňte vodou. Výsledkom by mali byť 2 až 4 poháre detoxikačnej posily pre vašu pečeň.

Nezabudnite však, že zdravie nezískame ani nestratíme len za jeden deň. Namiesto drahých doplnkov výživy či nezmyselných diét vám odporúčame osvojiť si správnu životosprávu. Zelené smoothie sa perfektne hodí na raňajky či ako pochúťka počas dňa, no samo o sebe vašu pečeň neuzdraví. Pamätajte teda na pravidelný pohyb, dostatočný spánok, pitný režim a tiež na vaše mentálne zdravie, ktoré môže vaše telo vo veľkom ovplyvňovať.

drink pre očistu pečene a detox
Zdroj: rawpixel.com (Pexels)

Veríme, že sme vás inšpirovali a pri písaní nákupného zoznamu naň nabudúce nezabudnete spomínané suroviny pripísať. Všetky tieto suroviny sa tak či onak hodia do pestrej a vyváženej stravy. Veľa vás stáť nebudú a navyše vášmu zdraviu prospejú.

Zdroj: Medical News Today

Zdroj titulnej fotky: Pexels

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca