Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Je vhodné nosiť pánske tenisky k šortkám?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-05-26 07:00:35

Šortky sú nevyhnutnou súčasťou letných outfitov. Na jednej strane sú mimoriadne pohodlné a vzdušné, na druhej však dokážu byť elegantným doplnkom. Aby dobre vynikli, mali by k nim byť doladené aj pánske tenisky. Ktoré pravidlá by ste mali poznať?

Hodia sa pánske tenisky k šortkám? 

Mnohí muži sa obávajú, že kombinácia tenisiek a šortiek nie je po estetickej stránke vhodná. No opak je pravdou. Topánky určené na leto sú totiž navrhované tak, aby sa nosili spolu s krátkymi nohavicami. Dôvod je prostý. 

Dlhé nohavice obvykle siahajú až po úroveň tenisiek, čím ich môžu do istej miery zakrývať. Kvôli tomu tenisky nedokážu tak dobre vyniknúť. Takáto kombinácia preto nie je úplne najestetickejšia. Naopak, keď si oblečiete šortky, topánky budú dokonale viditeľné. Dokážu tak zažiariť v tom pravom slova zmysle. 

Správna kombinácia tenisiek a šortiek 

Pokiaľ chcete, aby vaše tenisky pánske ladili so šortkami, pozor by ste si mali dávať na niekoľko dôležitých detailov. Prinášame vám pár cenných tipov, vďaka ktorým budú vaše outfity vždy vyšperkované do dokonalosti! 

Krátke alebo dlhé ponožky? 

Na túto častú otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Všetko závisí od toho, aký výsledok chcete dosiahnuť. Pokiaľ máte kratšie nohy a chcete pôsobiť opticky vyššie, zvoľte krátke šortky a taktiež nízke ponožky. Naopak, ak máte dlhé nohy a radi by ste ich opticky skrátili, skvelým riešením sú dlhšie ponožky. Tie by však mali ladiť buď s topánkami, alebo šortkami. Obvykle nič nepokazíte jednoduchou bielou farbou. 

Tip odborníka: K extravagantnejším teniskám a šortkám môžu byť zaujímavou voľbou aj viacfarebné ponožky s rôznymi dizajnovými prvkami.

Farebné zladenie 

Existujú dva spôsoby, ako zladiť tenisky so šortkami. Buď môžete ísť cestou podobnosti, alebo štýlom farebného kontrastu. Obe riešenie sú trendy a je len na vás, ktoré uprednostníte. Prvé menované spočíva v tom, že sa pokúsite farbu tenisiek zladiť s odtieňom šortiek. Ak sa vydáte cestou kontrastov, vyskúšať môžete napríklad kombináciu modrých džínsových šortiek s bielymi teniskami. Tá je rokmi overená a vyzerá jednoducho skvele. 

Vyhýbajte sa kombinácii 2 farieb, ktoré sú podobné, ale nie také isté – napríklad svetlejšej a tmavšej modrej. V takom prípade totiž môže výsledok pôsobiť trochu rušivo. 

Detaily vytvárajú celok 

Zaujímavým spôsobom, ako opticky prepojiť tenisky so šortkami, sú menšie farebné prvky. Môže ísť napríklad o červený pásik, ktorý sa objavuje na topánkach aj krátkych nohaviciach. Hoci na prvý pohľad takýto detail nemusí pôsobiť ako niečo výrazné, v skutočnosti významným spôsobom dotvára celkový image. 

Ako si vybrať pánske tenisky k šortkám? 

Je len na vás, aký štýl uprednostníte. K šortkám sa hodia aj nízke členkové tenisky, aj vyššie trendy modely. Pokiaľ preferujete extravagantnejšie kombinácie, nebojte sa experimentovať s viacfarebnými kúskami. Ak máte však radšej uhladený image, skvelou voľbou sú jednofarebné topánky. Samozrejme, neorientujte sa výhradne na základe farieb. Významnú úlohu zohráva aj samotný dizajn. 

Najlepším spôsobom, ako si vybrať dokonalé pánske tenisky ladiace k šortkám, je porovnanie viacerých rozličných modelov zoči-voči. V dnešnej dobe však nemusíte nevyhnutne navštevovať predajne. Jednotlivé kúsky si viete ľahko prezrieť aj online – napríklad v e-shope CCC, kde nájdete širokú ponuku trendy značkových topánok. Avšak, pokiaľ chcete, zavítať môžete aj do kamenných prevádzok CCC, kde si všetky tenisky dokážete prehliadnuť a vyskúšať naživo.

 

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene