Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Ako si správne vybrať tenisky, ktoré padnú ako uliate?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-05-25 07:46:05

Je veľmi dôležité, aby nám tenisky dobre sadli a aby sme sa pri ich nosení cítili pohodlne. Zároveň by mali byť pevné a spĺňať ochranný účel. Prečítajte si, akým spôsobom treba nakupovať tenisky a už sa vám nikdy nestane, že si vyberiete zlú veľkosť alebo materiál.

Skontrolujte materiál a kvalitu

Pred kúpou nových tenisiek si dôkladne prezrite konštrukciu topánky a skontrolujte materiál, z ktorých je topánka vyrobená. Nezabúdajte aj na kontrolu materiálu podrážky, stielky, jazyka a šnúrok. Najkvalitnejšie topánky sú zvyčajne kožené a do tejto kategórie spadajú aj obľúbené Adidas Stan Smith. Koža je prispôsobiteľná, kvalitná a zároveň sa veľmi ľahko umýva.

Ak obuv pôsobí krehko, je tu veľká pravdepodobnosť, že dlho nevydrží. Taktiež je viac pravdepodobné, že sa roztiahne a prestane vám sedieť.

Je potrebné dôkladne skontrolovať podrážku tenisky. Tým najpodstatnejším cieľom topánky je chránenie vašej nohy. Ak by ste si zvolili tenisky s tenkou a nekvalitnou podrážkou, mohli by ste sa vážne poraniť. Na uliciach sa často nachádzajú drobné úlomky skla alebo iné ostré predmety, preto by mala byť podrážka dostatočne hrubá. Kvalitu tenisky zistíte aj podľa toho, že je podrážka k vrchnej časti tenisky prišitá a nie prilepená.

Výber správnej veľkosti

Keď si v obchode skúšate tenisky, prechádzajte sa, aby ste zistili, či vám sedia. Skúste trik s prstami na nohách. Sadnite si na kreslo v obchode, obujte si novú topánku a hýbte prstami na nohách. Ak budete môcť so všetkými prstami voľne hýbať, je to znak toho, že vám tenisky nie sú malé. Potom sa prechádzajte po predajni a sledujte, či sa vám nové sneakers nevyšmykujú z päty. Takto zabránite kúpe veľkých topánok.

Nezaoberajte sa pri výbere číslovaním. Sústreďte sa najmä na to, či vám topánky dobre sedia. Ak cítite, že vás topánka tlačí, vyberte si väčšiu veľkosť. Vôbec nezáleží na tom, že bude iná ako vaša bežná veľkosť.

Tip: Ak si objednávate tenisky z internetu, napríklad zo stránky Flexdog, odporúčame vám pred kúpou dôkladne si premerať vašu nohu a pozrieť tabuľku veľkostí. E-shop, z ktorého objednávate tenisky, by mal mať taktiež možnosť vrátenia tovaru alebo výmeny.

 

Nakupujte tenisky poobede alebo večer

Je dobré sa vybrať na nákup tenisiek na konci dňa. Počas dňa sa nám totiž nohy pri chôdzi rozširujú. Aby ste si s istotou vybrali tenisky, ktoré vám sadnú, je dobré si ich vyskúšať, keď sú vaše nohy najväčšie. Preto sa na nákup skúste vybrať po škole, po práci alebo počas víkendu vo večerných hodinách.

Nezabúdajte na ponožky

Keď idete nakupovať tenisky alebo iné topánky, nezabudnite si so sebou zobrať ponožky. Pomôžu vám pohodlnejšie nasadzovať tenisku na nohu a ochránia ju pred baktériami. Vezmite si so sebou typ ponožiek, ktorý nosíte najčastejšie. Takto sa uistíte, že vám tenisky dokonale sadnú.

Zdroj foto: RossHelen / Shutterstock.com

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.