Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Akné na brade: poznáme príčinu jeho vzniku!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-10-03 09:00:19

Ak vás dlhšiu dobu trápia prejavy akné predovšetkým na brade a jej okolí, príčinou môžu byť  zdravotné problémy. Spoznajte dôvody vzniku akné na brade a tipy ako mu účinne predísť.

Prečo vzniká akné?

Akné je azda najčastejším kožným problémom, ktorý nepekne „zdobí“ ľudskú tvár. Za jeho vznik vo všeobecnosti môže špina, prebytočné kožné bunky a maz, ktoré sa spoločne zmiešajú a dostanú sa do pórov na pokožke. Takýto mix nečistôt je ideálnym prostredím pre baktérie, ktoré sa rozmnožia, póry upchajú a vytvoria zapálené pupienky a akné.

Tento problém postihuje ľudí každého veku, predovšetkým však ľudí medzi 15-35 rokom života. Možno vás to prekvapí, ale medzi tým, či máte akné na čele, nose alebo brade je rozdiel. Rozdielna býva práve príčina vzniku akné na vybraných miestach.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rach (@skin.acceptance),

Čo signalizuje akné na brade?

Podľa odborníkov môže byť príčinou akné potravinová alergia, resp. zlá strava. Ďalším rozšíreným dôvodom je hormonálna nerovnováha.

Nepekné vyrážky na tvári sú znamením, že by ste si mali posvietiť na to, čo konzumujete. Práve akné môže odhaliť rôzne intolerancie na potraviny. Najčastejším problémom pritom býva zlá reakcia na mliečne výrobky, teda intolerancia laktózy, alebo množstvo prijímaných cukrov, ktoré môžu na stav pleti pôsobiť rovnako negatívne. Akné na brade často krát tiež signalizuje problémy s tenkým črevom.

Druhou najčastejšou príčinou vzniku akné prevažne na oblastiach brady sú hormonálne výkyvy. U žien je to najmä v období menštruácie, tehotenstva, menopauzy a samozrejme puberty, ktorá sa rovnako ako ženského, týka aj mužského pohlavia.

Akné môžu samozrejme spôsobovať aj iné faktory, akými sú nadmerné pitie kávy, fajčenie, nedostatok spánku a v neposlednom rade stres, ktorý je príčinou mnohých zdravotných problémov. Uistite sa preto, že si doprajete dostatok spánku a oddychu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kimsaccutanejourney (@kimsaccutanejourney),

Ako predísť akné na brade?

V prípade, že sa neviete akné zbaviť, osvojiť  by ste si mali niekoľko návykov. Asi vás neprekvapíme, no dôležitá je zdravá strava v podobe ovocia, zeleniny a vlákniny. Vášmu telu a pokožke pomôže tiež prečistenie organizmu, o ktorom sa dozviete viac v našich predchádzajúcich článkoch.

Spánok je dôležitý, ale…

Ako už spomíname vyššie, dôležitý je aj kvalitný spánok minimálne 7-8 hodín. Lekári  však zároveň varujú pred líhaním do postele s plným žalúdkom. Hoci je oddych na gauči po nedeľnom obede vašim zaužívaným zvykom, skúste to zmeniť a namiesto  polohy „ležmo“  si doprajte krátku prechádzku.

NÁŠ TIP – Vybrali sme pre vás 3 produkty, ktoré vám pri boji s akné pomôžu. Tento účinný krém zmierňuje zápal, ktorý akné spôsobuje a postupne lieči pokožku. Ak sa chcete zamerať na konkrétne pupienky, môžete vyskúšať lokálnu starostlivosť. Pre zrelšiu pokožku zase odporúčame tento skvelý anti-aging gél vhodný aj pre aknóznu pokožku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beauty Tips (@insidebeautyonline),

Nezabudnite na…

Okrem kvalitnej čerstvej stravy skúste svojmu telu dať ešte o čosi viac v podobe vitamínových doplnkov. Na zvýšenú tvorbu akné sa odporúča  do jedálnička zaradiť omega-3mastné kyseliny. Napokon ešte skontrolujte výrobky, ktoré používate na pery . Tie by ste mali často meniť, preto dajte zbohom všetkým starým rúžom, pomádam a iným produktom na pery, ktoré môžu niesť zodpovednosť za prenos kožných problémov a podráždenie pokožky v okolí brady.

Eliminujte stres

Rada na záver, ktorú by si  v dnešnej hektickej dobe mali osvojiť bez rozdielu všetci znie – menej stresu, viac úsmevu. To, že je stres  spúšťačom rôznych ochorení netreba dva krát pripomínať. Preto si doprajte čas pre seba, zájdite na masáž, alebo prechádzku, no hlavne vypnite od každodenných problémov a povinností.

Veríme, že bol pre vás článok prospešný. Možno aj vy máte vo svojom okolí niekoho, komu akné na brade spôsobuje problémy. Pokojne ho preto zdieľajte aj medzi svojich známych a priateľov a pomôžte im tak zbaviť sa tejto nedokonalosti.

Zdroj: The National Center for Biotechnology Information

Zdroj titulnej fotky: Pixabay (Pexels)

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca