Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Toto je 5 dobrých návykov, ktoré vám úplne zmenia život

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-07-10 07:51:15

O návykoch sa toho napísalo veľmi veľa. Právom sa im prisudzuje veľká dôležitosť, pretože sila zvyku naozaj určuje to, či sa rozhodneme cvičiť, či si dnes na obed dáme niečo zdravé a či sme sa poriadne vyspali. Návyky ale majú presah aj na našu celkovú pohodu, vplývajú na naše vzťahy, duševnú rovnováhu aj telesné zdravie.

Sila zvyku

V tomto článku nebudeme hovoriť o zdravom životnom štýle alebo rutinnej starostlivosti o telo a pleť. Tieto návyky sú dôležité, no veríme, že je potrebné sa z času na čas sústrediť aj na našu myseľ. Naučiť sa takým návykom, ktoré ju ozdravujú, posilňujú, tešia. Poznáte to staré známe „v zdravom tele zdravý duch“? Nuž, platí to aj naopak. Pre posilnenie tela musíme posilniť naše vnútro.

Toto je 5 návykov, ktoré vám v tom pomôžu.

1. Rozhodujte sa sama pre seba

Je kľúčové, aby sme si všetci uvedomili, že je primárne na nás, ako bude náš život vyzerať. Áno, sú veci, ktoré neovplyvníme. Každý z nás má život, v ktorom sa objavia úskalia. Ale je na nás, ako s nimi naložíme.

Je len našim rozhodnutím použiť všetko, čo máme k dispozícii, naše silné stránky ale aj naše problémy k tomu, aby sme vytvorili niečo krásne a hodnotné. Napriek ťažkostiam môžeme byť láskavé, napriek stresu či únave sa môžeme rozhodnúť niečo pre seba urobiť.

Prvý dobrý návyk je odučiť sa sťažovať, obviňovať zo svojho nešťastia iných ľudí či okolnosti. Prestať sa správať ako obeť. Vy máte svoj život pevne v rukách a môžete ho smerovať podľa vášho presvedčenia. Neočakávané situácie prídu, avšak to, ako na ne zareagujete, je opäť vo vašich rukách. Reagujte vedome. Rozhodujte sa každý deň sama pre seba.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sadia Badiei, BSc Dietetics (@pickuplimes),

2. Čítajte inšpiratívne knihy alebo počúvajte inšpiratívnych ľudí

Pravidelné čítanie má množstvi pozitívnych účinkov. Inšpirujete sa, oddýchnete si a načerpáte silu do ďalších dní. Nemusí to byť náročný cieľ. Nemusíte zrazu prečítať 50 kníh. Môžete začať v malom, napríklad 10 strán každý deň.

Existuje množstvo kníh, aby sme vám to teda uľahčili, spísali sme pre vás zoznam TOP inšpiratívnych kníh pre ženy, ktoré by ste mali poznať. My odporúčame začať s číslom 3.

Nie ste milovníčka kníh? Nevadí. V dnešnom svete môžete príbehy, vzdelanie či inšpiráciu objaviť aj pomocou videí alebo podcastov. Dôležité je, aby ste si svoju myseľ pravidelne napĺňali kvalitným obsahom, ktorý vás bude posúvať vpred. Takým, ktorý vás bude vyzývať, naučí vás argumentovať, dovolí vám oddýchnuť si alebo vás inšpiruje príbehom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rachel-Lee (@rachelleea),

3. Naučte sa byť vďačná každý jeden deň

Môžete to večer povedať partnerovi pred zaspaním. Zapísať si to do denníka. Využiť niektorú zo skvelých mobilných aplikácií, ktoré sú dostupné. Hlavne nezabudnite každý deň precvičovať vďačnosť.

Postupom času sa to stane vašim základným pilierom v zmýšľaní. Naučí vás to vážiť si ľudí a veci vo vašom okolí a uvedomovať si krásu každodenných momentov, aj keď prchavých. Vďačnosť sa prejaví v spokojnejšom živote, kvalitnom spánku, oddýchnutej mysli a posilnených vzťahoch. Má presah na naše duševné aj fyzické zdravie. Stačí hoci minútka každý deň, ktorá však prinesie pocit hojnosti a radosti do vášho života.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aileen Xu (@lavendaire),

4. Začnite meditovať

Máte dojem, že častokrát strácate zo zreteľa vaše ciele? Myseľ sa vám zatúla, je náročné sústrediť sa a pociťujete nepokoj? Medzi dobré návyky, ktoré vám s tým pomôžu, jednoznačne patrí meditácia.

Meditácia upokojuje myseľ a pomáha lepšie sa sústrediť. Ak sa naučíte ako meditovať, výsledkom môže byť produktívnejšia práca a uvoľnenosť. To však nie je všetko.

Meditovaním trénujeme myseľ podobne ako cvičením trénujeme telo. Existuje však mnoho meditačných techník: ako sa teda môžete naučiť, ako meditovať? Pripravili sme pre vás kompletný návod vhodný aj pre začiatočníkov. Okrem rozličných techník sa dozviete, aké množstvo výhod to do vášho života prinesie. Tiež sa dočítate o praktických radách, ako začať.

NÁŠ TIP: Kompletný návod o meditácii (aj pre začiatočníkov)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SJANA ELISE EARP (@sjanaelise),

5. Neberte sa až tak vážne

Tento návyk nie je také jednoduché osvojiť si. Ak sa vám to ale podarí, budete sa cítiť spokojnejšia. Prestane vás trápiť, čo si o vás iní myslia, ľahšie sa na sebe zasmejete a budete sama k sebe veľkorysejšia v prípade, že urobíte chybu. Konečne budete môcť tancovať, akoby sa nikto nepozeral alebo jednoducho byť sama sebou bez toho, aby ste neustále premýšľali, ako vás vidia iní.

Ďalšou výhodou tohto návyku je, že začnete nachádzať radosť v maličkostiach. Budete sa smiať častejšie a ľudia s vami budú chcieť tráviť čas, pretože budete vyžarovať niečo pozitívne. Život je predsa o radosti, súhlasíte?

Čo robíte pre spokojný život vy? Napíšte nám do komentárov vaše obľúbené dobré návyky, ktoré by si podľa vás mali osvojiť aj ďalší ľudia.

Zdroj titulnej fotky: Dalila Dalprat (Pexels)

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy