Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Detoxikácia organizmu vás ochráni pred nebezpečnými ochoreniami i únavou!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-18 21:57:07

Aj vy vo svojom okolí pozorujete  čoraz väčší nárast chronických ochorení, rakoviny, či rôznych auto imunitných chorôb? Zarážajúci je najmä fakt, že spomínané zdravotné ťažkosti stále častejšie postihujú i mladšiu generáciu. Prečo je tomu tak? Univerzálnu odpoveď samozrejme nepoznáme, no s určitosťou možno povedať, že sú to práve nebezpečné toxíny, ktoré ohrozujú naše zdravie. Náš imunitný systém je brilantne konštruovaný a preto si s neprajnými látkami dokáže v normálnych prípadoch poradiť sám.  Ak však vaše telo nefunguje ako by malo, skutočnú úľavu môže predstavovať správna detoxikácia organizmu. V prípade, že vás trápi ochorenie, únava, alebo pociťujete psychickú záťaž, vedzte, že očista tela je niečo, čo vám môže výrazne pomôcť.

 

Ako vyzerá detoxikácia organizmu?

V prvom rade je potrebné rátať s tým, že zo svojho jedálnička budete musieť vyškrtnúť hneď niekoľko potravín. Nikto však nepovedal, že detoxikácia organizmu bude jednoduchá. Zbohom by ste mali dať pšenici, lepku, sóji, mliečnym výrobkom, spracovaným a vyprážaným potravinám. Pozor si dajte aj na cukor, aspartam, trans tuky, alebo rastlinný olej.  Hoci to na prvý pohľad  môže pôsobiť desivo, pre účinnú detoxikáciu je potrebné spomínané látky aspoň obmedziť.

Tuky ako pomocník

Protipól nevhodných potravín tvoria také, ktoré vám na ceste za zdravším organizmom dokážu pomôcť. Medzi tie najlepšie patria zdravé tuky, omega 3 mastné kyseliny, olivový olej, kokosový olej, avokádo, orechy, či semená.  Dôležitou súčasťou vášho jedálnička by sa mali stať i probiotiká. Ak to s detoxikáciou myslíte vážne, pozor by ste si mali dať aj na toxíny mimo vašej stravy. Konkrétne hovoríme o antikoncepcii, či nebezpečných látkach v pitnej vode.

Pečeň

Na detoxikáciu jedného z našich najdôležitejších orgánov môžete využiť nasledovné: koreň lopúcha, koreň púpavy, pestrec mariánsky, repu, cesnak, kurkumu alebo kurkumín, či ricínový olej. Dopomôcť vašej pečeni a jej účinnej detoxikácii si môžete i čajmi z bazalky posvätnej, známej tiež ako tulsi, alebo púpavy.

Žlčové kamene

Ak vás trápia žlčové kamene odporúča sa po dobu jedného týždňa zvýšiť príjem mrkvovej šťavy a zelených jabĺk. Tie by mali kamene zmäkčiť , no pôsobia aj ako účinná prevencia. Detoxikačný proces podporíte aj ak každé ráno vypijete približne 0,5dc panenského olivového oleja s citrónovou šťavou.

Obličky

I v tomto prípade majú zelenú rôzne byliny. Vhodná je medvedica lekárska, praslička roľná, zázvor, či višňový koncentrát. Z vitamínových doplnkov sa odporúča najmä vitamín B6. Pri problémoch s obličkami pomôže tiež vlažná voda s citrónom, horčík, organický brusnicový džús a jablčný ocot. Na pozore by ste sa mali mať najmä pred pesticídmi, ktoré sú vo väčšine prípadov za zlyhanie obličiek zodpovedné.

Hrubé črevo

Asi najčastejšie skloňovanými výrazmi pri problematike čistení hrubého čreva je slovo klystír. Hoci existuje niekoľko spôsobov ako toto čistenie vykonať, nie každému môže byť príjemné, preto ponúkame menej radikálne rady.

Alfou a omegou každej očisty je piť veľké množstvo čistej, destilovanej vody.  

Okrem vody by ste si mali dopriať kokosový kefír, zázvor, cesnak, fenikel alebo aktívne uhlie, ktoré účinne odstráni toxíny.

Ťažké kovy

Práve ťažké kovy sú známe svojou toxicitou. Tie sa môžu do nášho tela dostať prostredníctvom kontaminovaných potravín, nežiadaných vakcín, či amalgámových zubných plomb. Chelácia, je termín, ktorý predstavuje vylúčenie ťažkých kovov z tela. Výbornými prírodnými chelátormi sú koriander, chlorella, kapusta, cibuľa, cesnak, a ružičkový kel.

Parazity

Predísť nepríjemným parazitom v tele vám umožnia ingrediencie akými sú orech čierny, klinček, škorica, cesnak a kokosový olej. Ďalším účinným spôsobom je tiež kávový klystír.

Lymfatický systém

Lymfatický systém v našom tele slúži ako kanalizácia, o ktorú sa však treba s láskou starať.

V tomto prípade urobíte najlepšie ak budete pravidelne vykonávať fyzickú aktivitu. Veľmi nápomocná dokáže byť rýchla chôdza, prechádzky, či cvičenie jógy. Ďalšími vynikajúcimi metódami sú hlboké dýchanie, či suché kefovanie pokožky. Takáto jemná masáž dokáže príjemným spôsobom odstrániť z tela nezdravé toxíny.

Pokožka

Nepríjemné zdravotné komplikácie môžu spôsobovať aj nevhodné kozmetické prípravky. Pleťové vody, make-up, deodoranty obsahujú často parabény, aditívne látky BHT, ktoré sa podpisujú pod hormonálne poruchy, či myómy. Potešiť svoju pokožku môžete infrasaunou, potením alebo tzv. hot jogou.  Dopriať by ste si mali aj kúpele s epsom soľou a suché kefovanie pokožky, spomínané vyššie.

Veríme, že vám jednotlivé rady padnú na úžitok a vaša detoxikácia organizmu prebehne úspešne. Nezabudnite sa o ne podeliť so svojimi milovanými blízkymi a všetkými, ktorí voči sebe nie sú ľahostajní.

Zabúdať netreba hlavne na fakt, že zdravie máme len jedno a preto by sme sa o neho mali príkladne postarať.

Ak neviete, či naozaj nastal čas na detoxikáciu organizmu, prečítajte si náš ďalší článok, ktorý vám odpovie.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva