Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Detoxikácia prirodzenou cestou. 8 znamení, že ju vaše telo potrebuje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-13 09:00:31

Cítite sa už dlhšiu dobu „pod psa“? Ak vás už ani piata káva nedokáže nakopnúť a pravidelne zaspávate na svojom pracovnom stole, zrejme je čas na zmenu. Detoxikácia navráti vášmu telu potrebnú energiu a vám zase úsmev na tvári.

1. Nespavosť

Spánok je pre ľudské telo dôležitou súčasťou. Hoci vy spíte, vaše telo v noci pracuje na tom, aby sa očistilo a nabralo dostatok energie pre ďalší deň. Ak sa v noci pravidelne budíte, príčinou môžu byť premnožené toxíny, ktoré vám bránia oddávať sa nerušenému spánku.

2. Zlý dych

I keď ide o nie veľmi príjemnú tému, zlý dych trápi veľké množstvo ľudí. Ak aj napriek dokonalej ústnej hygiene bojujete s podobným problémom, zvážiť by ste mali vnútornú očistu. Zápach z úst môže signalizovať, že sa vaša pečeň nedokáže vyrovnať s nadmerným množstvom toxínov.

3. Bolesti

Aj vaše svaly a kĺby vám dokážu prezradiť, že niečo nie je v poriadku. V prípade, že vás zvyknú prepadnúť nevysvetliteľné bolesti, zamyslite sa, či svojmu telu nedopriať potrebný detox.

4. Výkyvy nálady

Všetci zažívame lepšie aj horšie dni. Ak občas skutočne nemáte chuť na úsmev je to úplne v poriadku. Ak vás však často trápia stavy úzkosti, smútku, či nervozity a to aj bez príčiny, skúste zmeniť životosprávu. Pravdou je, že to čo cez deň zjeme a vypijeme sa dokáže odraziť aj na našej nálade.

5. Zápcha

Zápcha je typickým varovným signálom, že sa vo vašom tele nahromadilo až príliš mnoho toxínov. Nie len, že je zápcha nepríjemná, podpisuje sa tiež pod bolesti hlavy a únavu.

6. Citlivosť na vône

Ste v poslednej dobe viac precitlivení na vône? Jednou z príčin môže byť skutočnosť, že je vaše telo zaplavené toxínmi a preto iné chemické látky nedokáže prijať.

7. Vyrážky

Ak aj vo vyššom veku bojujete s problémami s pleťou, určite neodkladajte vnútornú očistu tela. Akné, začervenanie, ale i vačky pod očami sú znakom, že vaše telo dosiahlo maximálny limit toxínov, s ktorými sa dokáže vyrovnať.

8. Nárast hmotnosti

Nárast hmotnosti je samozrejme spojený najmä so zvýšeným kalorickým príjmom. Ak však pravidelne cvičíte a neželaných kilogramov sa nie a nie zbaviť, potom skúste cestu detoxikácie. Toxíny v tele spôsobujú hormonálnu nerovnováhu, ktorá sa pravdepodobne podpísala na neschopnosti schudnúť.

Prirodzená detoxikácia

Ak ste sa v predchádzajúcich riadkoch našli a vaše telo vám pravdepodobne signalizuje čas na zmenu, vedzte, že nemusíte hneď siahnuť pod drastických metódach. Príroda si to vymyslela dobre a pri detoxikácii vám dokáže účinne pomôcť.

Ako prirodzene očistiť telo od toxínov?

Pite veľa vody

Voda je alfou a omegou zdravého životného štýlu. Pravidelný príjem vody pôsobí pre vaše telo ako každodenný preplach toxínov. Zabudnite na päť šálok kávy  a radšej ju vymeňte za čistú vodu, po ktorej sa budete cítiť výborne.

Jedzte viac vlákniny

Všetky umelé konzervačné látky a prísady, ktoré sú súčasťou vášho jedálnička spôsobujú preťaženie tela toxínmi. Najlepším spôsobom ako tráviaci systém prečistiť, je dopriať si ovocie a zeleninu, ktoré sú bohaté na vlákninu.

Zabudnite na zlé veci

Hovoríme o káve, alkohole a cigaretách. Vymeňte na chvíľu kávu a alkohol za vodu, ovocné a zeleninové šťavy, či bylinkové čaje. Rozdiel pocítite takmer okamžite!

Doprajte si vitamín C

Ak chcete svojmu telu pomôcť, mali by ste zvýšiť príjem vitamínu C. Vaše telo ho používa na výrobu glutatiónu, ktorý je účinným pomocníkom pri očiste pečene. Ak chcete podporiť proces detoxikácie, nezabúdajte na ovocie s obsahom vitamínu C.

Pite bylinkové čaje

Ďalším skvelým tipom, ako detoxikovať vaše telo prirodzene je pitie bylinkových čajov. Bylinné čaje majú veľké množstvo detoxikačných prínosov, a výber je skutočné široký. Jedným z najlepších čajov na detox je zelený čaj a tiež lopúchový čaj, ktorý je známy tým, že pomáha vyčistiť krv.

Vyvarujte sa jednoduchým sacharidom

Znížte príjem jednoduchých sacharidov akými sú napríklad ryža, cestoviny a chlieb a zvoľte namiesto toho celozrnné výrobky, ktoré obsahujú komplexné sacharidy. Udržíte si tak vyrovnanú hladinu cukrov v krvi a navyše vám vláknina, ktorá je v celozrnných výrobkoch obsiahnutá, pomôže telo očistiť od toxínov.

Používajte cesnak

Skvelým tipom ako svoje telo prirodzene detoxikovať je zaradiť do svojho jedálnička cesnak. Cesnak podporuje produkciu očistných enzýmov v pečeni a tiež selén a alicín, ktoré rovnako podporujú očistu pečene.

Citrusové plody

Citrusové plody, akými sú citróny, grapefruity a limetky, sú známe ako účinní pomocníci pri čistení tela. Citróny sú obzvlášť dobré vzhľadom na ich vysoký obsah kyseliny citrónovej, ktorá pomáha rozpúšťať toxíny v tele a uľahčuje ich vyplavovanie.

Listová zelenina

Výbornou, super čistiacou potravinou nášho tela je aj kel, ktorý sa spoločne s kapustou a inou listovou zeleninou podieľa na prirodzenej detoxikáci organizmu. Tak ako vláknina aj zelená zelenina je schopná vyrovnať v ľudskom tele kyslé prostredie.

Viac spánku a cvičenia

Posledný, no nemenej dôležitý tip ako prirodzene detoxikovať svoje telo je pravidelné cvičenie. Cvičením sa  čerpá krv a pľúca pracujú na plnú kapacitu, čo pomáha vyplaviť toxíny z tela. Na záver si po dobrom cvičení doprajte kvalitný spánok, aby ste tak umožnili svojmu telu nerušene pracovať na očiste.

Poznáte nejaké ďalšie účinné spôsoby ako prirodzenou cestou detoxikovať svoje telo? Podeľte sa s nami v komentároch a nezabudnite článok zdieľať medzi svojich priateľov. Všetci máme právo byť šťastní a zdraví, voľba je len na vás!

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy