Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Denné návyky, ktoré spájajú všetky úspešné ženy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-10-31 16:40:57

Stále častejšie sa stretávame s príbehmi úspešných žien, ktoré nám vyrážajú dych. I keď univerzálny tip na úspech neexistuje, úspešných ľudí spája niekoľko návykov, ktoré si teraz môžete prečítať. Načerpajte motiváciu a vydajte sa na svoju cestu úspechu ešte dnes.

1. Začnite deň pozitívnym ránom

Úspešné ženy začínajú svoj deň pozitívnym nastavením mysle. Ak sa chcete správne a naplno pripraviť na náročný deň, dôležité je vyhradiť si ráno pár minút pre seba. Svoj deň začnite krátkym cvičením, či príjemnou sprchou počas ktorej si usporiadate svoje myšlienky. Odporúča sa i krátka meditácia, jednoduchých päť minút počas ktorých sa budete sústrediť na mantru svojho dňa.

2. Udržujte dobré vzťahy s kolegami

Komunikácia je základ všetkých vzťahov. Nielen partnerských, ale i tých profesionálnych. Najlepšie urobíte, ak sa budete udržiavať vzťahy na pracovisku pozitívne. Ideálne sú krátke konverzácie počas prestávky či pití kávy, alebo spoločný drink po práci. Ak si s ľuďmi vytvoríte priateľské puto alebo sa o nich aspoň viac dozviete, bude sa vám spoločne lepšie spolupracovať.

Dobré pracovné vzťahy sú základ

3. Prvý krok je na vás

Úspešné ženy nečakajú na príležitosť, namiesto toho si svoju príležitosť vytvoria. Ak máte problém prevziať iniciatívu do vlastných rúk, svoje schopnosti môžete vyskúšať a trénovať napríklad i pri randení. Dôležité je prelomiť ľady a nebáť sa skúsiť nepoznané. Uvidíte, že po prvom úspešnom pokuse sa vám vytváranie príležitostí zapáči.

4. Zacvičte si jogu

Množstvo úspešných žien nedá dopustiť na jedno špecifické cvičenie, ktorým je joga. Joga je skvelá hneď z viacerých dôvodov. Môžete ju cvičiť takmer kdekoľvek, preto je skvelým tipom ako sa udržať fit a v pohode i počas pracovných ciest, či cestovania. Je navyše preukázané, že toto cvičenie výrazne ovplyvňuje psychickú pohodu, zmierňuje stres a vyčerpanie.

5. Vizualizujte si svoj úspech

Množstvo úspešných ľudí, ale i autorov motivačnej literatúry prisudzuje úspech pozitívnemu mysleniu a jeho vizualizácii. Ak sa púšťate do svojho podnikateľského plánu, či žiadáte o novú prácu, predstavujte si seba ako sedíte vo svojej novej kancelárii, či reálne šéfujete svojmu úspešnému biznisu.

6. Urobte si zoznam

Úspešné ženy majú svoj zoznám aktivít, ktorý im pomáha ostať na sto percent organizované. Urobte si zoznam povinností na mesiac, týždeň, ale i na deň. Existuje celý rad notesov a diárov, ktoré sú veľmi praktické, ale i motivujúce. Ak vám viac vyhovuje elektronická forma, stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vám so zoznamom pomôže.

Úspešné ženy si vedú zoznam

7. Udržujte kontakty

Hoci je cesta úspechu veľmi náročná a to zvyčajne hlavne časovo, nikdy nezabúdajte na ľudí vo svojom okolí. Hovorí sa, že sme obrazom svojich najbližších ľudí v okolí. Navyše, nikdy neviete kedy budete na svojej ceste potrebovať pomoc. Nezabúdajte preto na malé gestá ako sú občasné pozvanie na kávu, komentovanie statusu na sociálnych sieťach, či zaslanie narodeninového priania. Aj takéto maličkosti, dokážu urobiť veľké zmeny.

8. Vykročte zo svojej komfortnej zóny

Ak chcete zmenu, mali by ste byť ochotná preto niečo urobiť. To „niečo“ nemusí byť vždy príjemné ani jednoduché. Úspech rovná sa tvrdá práca a predovšetkým pevné odhodlanie. V živote sú dni, kedy sa jednoducho do cvičenie, zdravého stravovanie, ale i pracovnej disciplíny musíme poriadne dotlačiť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Tieto veci, vás oberajú o čas na vaše podnikanie 

9. Nesnažte sa byť vo všetkom perfektná

Hoci je životný balanc dôležitý, nesnažte sa za každú cenu byť stopercentná matka, manželka a podnikateľka. Niekedy jednoducho musí ísť jedna vec mierne bokom, aby sa naša snaha odrazila v našom momentálnom cieli. Nezmaná to samozrejme, že kvôli práci musíte zanedbávať svoju rodinu. Vymeňte však každodennú večeru za jeden večer v týždni, kedy si s partnerom spoločne nájdete čas a vyberiete sa na príjemné miesto, kde môžete pokojne konverzovať.

10. Neporovnávajte sa s ostatnými

Neexistuje rýchlejšia záhuba vášho úspechu ako porovnávanie sa s inými ľuďmi. Vaše sebavedomie aj motivácia tak pôjdu razom bokom a namiesto toho, príde váhanie a neistota. Rada od úspešných znie: Každý má možnosť výberu. Môžete sa zobudiť a podkopať svoju sebadôveru takmer v sekunde. Rovnako tak môžete vstať a rozhodnúť sa, že pred sebou máte pekný a úspešný deň.

Toto bolo niekoľko tipov ako naštartovať svoj úspech. Nezabúdajte, že vaša životná cesta je vo vašich rukách a je preto len na vás ako svoj potenciál využijete.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov