Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Chudnite s rozumom: sú doplnky stravy skutočným pomocníkom? 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-08-21 18:10:58

Snažíte sa schudnúť a dávate do tohto procesu všetko? Existuje množstvo rôznych produktov, ktoré sľubujú, že kilá pôjdu po ich užívaní dole. Jedným z najobľúbenejších typov doplnkov na chudnutie je spaľovač tukov. Spaľovače tukov fungujú tak, že zvyšujú metabolizmus tela a pomáhajú mu využívať uložený tuk ako energiu. Stačí to však pre dosiahnutie vytúženej váhy? 

Spaľovač nestačí, no dokáže pomôcť

Ak sa snažíte schudnúť alebo spáliť tuk, budete si chcieť vybrať doplnok na chudnutie vo forme efektívneho spaľovaču tuku, ktorý obsahuje zložky ako je kofeín a extrakt zo zeleného čaju. Tieto zložky sa ukázali ako účinné pri zvyšovaní hladiny energie a pomáhajú vám spáliť viac kalórií počas dňa. Môžu tiež pomôcť potlačiť chuť do jedla, čo môže byť veľkou pomocou, ak sa snažíte redukovať hmotnosť.

(Zdroj: depositphotos)

Hoci existujú určité dôkazy, že tieto doplnky môžu pomôcť ľuďom schudnúť, nepovažujú sa za jedinú a výlučnú cestu. Spolu s ich užívaním je nevyhnutné zapojiť do svojho životného štýlu aj pravidelný silový a kardio tréning a zamerať sa na zlepšenie svojho jedálnička. Ak uvažujete o užívaní niektorého doplnkov, je dobré sa najskôr poradiť so svojím lekárom alebo odborným nutričným poradcom. 

Pozrite sa na doplnky stravy komplexne

Spaľovač tuku môže mať na vaše telo viacero rôznych účinkov, vrátane zrýchlenia metabolizmu, zníženia chuti do jedla a pomôcť môže aj pri budovaní svalovej hmoty. Tu však nemôžete zabúdať na dostatočné prijímanie bielkovín, čo sa vám nemusí vždy podariť len z bežnej stravy. Dobrými pomocníkmi sú proteínové prášky. Nevynechajte ani aminokyseliny, ktoré zohrávajú rolu pri budovaní svalov, ale aj pri rýchlejšom zotavovaní sa. 

 

Aminokyseliny sú stavebnými prvkami bielkovín. Ľudské telo si dokáže vytvoriť 20 aminokyselín, ktoré sa však musia kombinovať špecifickými spôsobmi, aby sa vytvoril kompletný proteín. Z tohto dôvodu je odporúčané zaradiť suplementáciu aminokyselín do dennej rutiny.

(zdroj: depositphotos)

Bez cvičenia to nepôjde

Fyzické cvičenie je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zlepšiť svoje zdravie a pohodu, ale môže byť ťažké začať. Mnohí ľudia predpokladajú, že sa musia prihlásiť do posilňovne alebo si kúpiť drahý fitness tracker, aby mohli začať, ale v skutočnosti existuje veľa bezplatných spôsobov, ako zostať aktívny. Pritom niekedy stačia len nové štýlové legíny a motiváciu nájdete rýchlo. 

Tipy, ako začať s cvičením

Začnite malými krokmi a postupne sa zlepšujte, napr. chôdzou niekoľko minút denne a potom každý týždeň pridávajte ďalšie minúty. Ak nie ste zvyknutý na myšlienku cvičenia, začnite s krátkymi prechádzkami alebo s jednoduchými cvikmi, ako sú kliky alebo drepy. 

 

Počúvajte svoje telo a do všetkých nových aktivít sa púšťajte s rozvahou. Cvičenie ide ľahšie, keď vás baví, preto si nájdite činnosti, ktoré vám budú robiť radosť a vyhovovať vášmu osobnému štýlu, napríklad beh, bicyklovanie alebo pešiu turistiku.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene