3 prírodné kúpaliská v Prahe, ktoré musí vyskúšať každý otužilec – Omladnut.sk

3 prírodné kúpaliská v Prahe, ktoré musí vyskúšať každý otužilec

Vonkajšie teploty sa už dávno nešplhajú k 40 stupňom a mnohé pražské vodné plochy sú prázdne. Ktoré prírodné kúpaliská v Prahe a jeho okolí sa oplatí navštíviť?

Prírodné kúpalisko Vyžlovka

Kúpalisko Vyžlovka sa nachádza v Kostelci nad Černými lesmi. Ľahko sa tam dostanete autom alebo niektorými prímestskými autobusovými linkami. Kúpalisko ponúka nielen príjemné osvieženie a veľkú plochu na plávanie, ale aj občerstvenie a možnosť športového vyžitia.

TIP: Stráca sa vám letné opálenie? Pred tým, ako vyrazíte na otužovanie naneste samoopaľovací krém. Vďaka nemu bude mať vaša pokožka karamelový odtieň aj bez toho, aby ste ju museli vystavovať slnku.

Biotop Radotín

Biotop v Radotíne je jedným z obľúbených miest, kam sa môžete ísť osviežiť. Kúpanie v biotope je vhodné nielen pre rodiny, ale aj pre alergikov alebo osoby s citlivou pokožkou, ktorým by v klasickom bazéne vadil chlór. Biotop sa čistí sám pomocou rastlín a ekosystémov vo filtračných lagúnach. K dispozícii sú šatne, vonkajšie sprchy, toalety, detské ihrisko a dokonca aj bufet.

Prírodné kúpalisko Motol

Motolský rybník sa nachádza len kúsok od nemocnice Motol. Je ukrytý za rákosím a húštinami kríkov a pri prvom pohľade na neho sa budete cítiť, akoby ste vôbec neboli v Prahe. Nie je hlboký a má piesočnaté dno.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.