Chôdza prezradí vaše ochorenia ale aj aký máte sexuálny život – Omladnut.sk

Chôdza prezradí vaše ochorenia ale aj aký máte sexuálny život

Robíte krátke, či dlhé kroky? Hojdáte sa v bokoch? Vaša chôdza môže prezradiť, či ste schopná dosiahnuť orgazmus, akú ťažkú kabelku nosíte, či dokonca nedostatok vitamínov, cukrovku ale aj Parkinsonovu chorobu.

 

 

Dáma vraj robí krátke kroky, chodí vzpriamene, sebaisto, pomaly a hojdá bokmi. Vedeli ste však, že krátke kroky signalizujú neschopnosť ženy dosiahnuť orgazmus? Prezrádzajú aj, že žena obľubuje topánky na vysokom opätku a môže z nich mať poškodené svaly. Napríklad lýtka nedovoľujú nohe natiahnuť sa ďalej a urobiť dlhší krok.

Štúdia časopisu Journal of Sexual Medicine zistila, že ženy, ktoré majú pravidelne orgazmus, majú dlhší krok. Krátky krok totiž prezrádza blokovanie svalov panvového dna a hovorí o neschopnosti dosiahnuť vaginálny orgazmus.

Obmedzený alebo nepravidelný pohyb v ramenách pri chôdzi naznačuje, že veľmi často nosíte ťažkú kabelku, máte problém s krkom alebo sedavé zamestnanie. Ak nosíte ťažkú kabelku na pravom ramene po čase sa môže vaše telo prispôsobiť tak, že ľavá noha bude dlhšia ako pravá.

Ak sa krútite pri chôdzi ako modelka, zrejme vás čakajú bolesti chrbta.

Chôdza môže odhaliť dokonca cukrovku, artritídu, či nedostatok vitamínov. Podľa amerických vedcov je pomalá chôdza predzvesťou Alzheimerovej choroby.

Mladý zdravý človek prejde 1,2 až 1,4 m za sekundu, pri problémoch sa rýchlosť znižuje.

Dupanie môže prezrádzať nedostatok vitamínu B12 alebo skrytú cukrovku. Kandidáti na Parkinsonovu chorobu údajne chodia ako disdžokeji.

foto: flickr.com/M_A_R_K

zdroj: dailymail.co.uk
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.