Popcorn má viac antioxidantov ako ovocie alebo zelenina – Omladnut.sk

Popcorn má viac antioxidantov ako ovocie alebo zelenina

Popcorn je vynikajúca diétna potravina, obsahuje však aj veľa antioxidantov, ktorú pomáhajú bojovať proti škodlivým látkam.

Popcorn už tradične pokladáme pre nízky obsah kalórii za diétnu potravinu. Podľa vedcov je najnovšie cenený aj pre vysokú úroveň antioxidantov. Predbehol dokonca ovocie a zeleninu. Ako je dobre známe antioxidanty majú obrovský prínos pre naše zdravie, pretože pomáhajú bojovať proti škodlivým molekulám poškodzujúcim naše bunky.

Popcorn obsahuje len 4 percentá vody a preto sú v ňom antioxidanty viac koncentrované. Ovocie alebo zelenina obsahuje až 90% vody. Antioxidanty sú v týchto produktoch „zriedené“. Jedna porcia popcornu má až 300 mg antioxidantov, čo je takmer dvojnásobok ako v zelenine alebo ovocí. Obsahujú tiež cennú vlákninu. Neobsahujú však vitamíny a ďalšie dôležité látky potrebné pre organizmus, ktoré sa nachádzajú v ovocí a zelenine.

Pre zdravie je však dôležitá príprava popcornu, polotovary ochutené umelými dochucovadlami a s množstvom oleja nášmu zdraviu neprospievajú. Najlepšie sú klasické kukuričné zrná pripravené doma.

zdroj.dailymail.co.uk, foto: flickr.com/vegan feast catering
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.