Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Ceruzka, tiene alebo gél? Ktorý produkt na obočie je pre vás ten naj?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-19 10:00:42

Pekne tvarované obočie dokáže so ženskou tvárou divy. Ako však dosiahnuť požadovaný efekt? Ak si chcete úpravu obočia zjednodušiť na maximum, naučte sa, ktorý produkt na obočie je pre vás ten najlepší.

Túžite po peknom obočí no často krát pred zrkadlom bojujete s jeho úpravou? Raz je príliš tenké, potom zase hrubé, nesymetrické či príliš strapaté. Každá z nás má od prírody iný tvar, ale i štruktúru a hustotu obočia. Ak chcete vedieť ako to svoje upraviť čo najefektívnejšie, pomôžu vám naše rady, kde vám predstavíme najčastejšie typy produktov na obočie.

Ceruzka

Vďaka svojmu špicatému zakončeniu je ceruzka najprecíznejším prostriedkom ako vyplniť chýbajúce chĺpky. Presné ťahy dokonale definujú a napodobnia chĺpky vášho obočia, preto s ňou dosiahnete ten najautentickejší výsledok. Pozor si však dajte nato, aby ste to s ceruzkou príliš neprehnali.  Vyvarujte sa ťažkým nánosom ceruzky po celej dĺžke obočia. Ceruzku aplikujte len na mieste, kde obočie chýba alebo je riedke a snažte sa pri nanášaní vždy zachovať efekt „ľahkej ruky“. Nepoužívajte príliš tmavé odtiene ceruzky a vyhnite sa príliš intenzívnej aplikácii ceruzky v prednej časti obočia.

Tiene

Ak túžite po prirodzene vyzerajúcom obočí, vyskúšajte tiene na obočie. Pomocou tieňov do svojho obočia pridáte farbu bez toho, aby ste vytvorili príliš definovaný tvar. S tieňmi na obočie sa vám bude pracovať dobre, ak použijete špeciálny skosený štetec na obočie. Hoci s týmto produktom nevytvoríte úplne presné línie pripomínajúce chĺpky obočia, je to efektívny spôsob ako rýchlo a jednoducho svoje obočie vyplniť a dodať mu farbu.

obočie

Gél

Máte dlhé a nepoddajné chĺpky v obočí? Najlepšie ho skrotíte pomocou gélu na obočie, ktorý v obchodoch nájdete v dizajne podobnom riasenke.  Gél na obočie je efektným pomocníkom, ktorý dodá obočiu farbu, ak je napríklad skryté pod vrstvou make-upu. Obočie zároveň zafixuje a mierne vyplní. Ak však máte vlastné chĺpky redšie, gél budete pravdepodobne musieť doplniť ceruzkou. Vo všeobecnosti gél odporúčame ako rýchly pomocník na úpravu zovňajšku dámam, ktoré majú dostatok vlastných chĺpkov v obočí.

Semipermanentý gél

Ak patríte k dámam, ktoré majú veľmi riedke obočie s výraznými chýbajúcimi líniami, už viac nemusíte zúfať! Máme pre vás skvelý tip v podobe semipermanentného gélu na obočie. Ten vášmu obočiu dodá farbu a vytvoríte s ním požadovaný tvar. Pekne vyformované obočie navyše vydrží bez otláčania. Ďalšou veľkou výhodou u týchto produktov je vodeodolnosť. Už sa viac nemusíte trápiť, že sa váš upravený zovňajšok v saune či wellness zničí.

Vosk

Pre všetky strapaté a neposlušné obočia je tu záchrana v podobe vosku. Vosk na obočie nie je určený na zafarbenie, definovanie tvaru či výplň obočia, ale predovšetkým na jeho fixáciu. Vosk výborne využijú najmä tie z vás, ktoré obľubujú na úpravu obočia tiene. Na záver stačí chĺpky prečesať kefkou namočenou vo vosku a obočie bude svoj tvar držať po celý deň.

makeup štetce

Pomáda

Ku najtrendovejším doplnkom v starostlivosti o obočie patria práve pomády. Svojou konzistenciou sú veľmi podobné voskom, s tým rozdielom, že slúžia na definovanie presného tvaru vášho obočia. Pomáha je vhodná pre dámy s hustejším i redším obočím a navyše sa s ňou dobre pracuje. Väčšinou bývajú v baleniach, ku ktorým je potrebné si zakúpiť špeciálny skosený štetec, s ktorým sa vám bude pracovať najlepšie. Pre výraznejší efekt môžete kombinovať pomády s tieňmi, pričom najskôr použijete pomádu a na miesta, ktoré chcete zvýrazniť pridáte obľúbené tiene.

Ako sami vidíte na trhu je dnes už dostatok produktov pre každú z nás. Veríme, že sme vám s našimi radami aspoň trošku pomohli a pri budúcej návšteve drogérie bude pre vás výber produktu na vaše obočie o niečo jednoduchší.

 

 

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov